Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 019 (Worship of the Magi)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

3. Odwiedź i kult Trzech Króli (Mateusza 2:1-11)


MATEUSZA 2:1-2
1 Gdy Jezus narodził się w Betlejem w Judei za dni króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy, mówiąc: 2 "Gdzie on jest, który jest nowo narodzony król żydowski? Dla widzieliśmy jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon".

To był znak poniżenia umieścić na Panu Jezusie, że, choć był "pożądaniem wszystkich narodów", jego przyjście na świat było niewiele obserwować i podjąć zawiadomienia, jego narodziny były niejasne, a nie traktowane. Ogołocił samego siebie, i pozbawił się reputacji. Jeżeli Syn Boży muszą być doprowadzone do świata, należy słusznie oczekiwać, że powinien on zostać przyjęty z całej ceremonii, uwielbienie i szacunek możliwych. Korony i berła powinien natychmiast zostały ustalone u jego stóp, a królowie i książęta tego świata powinien być jego pokornymi sługami.Żyd oczekiwał Mesjasza, takiego jak to, ale widać trochę tego. On "przyszedł na świat, a świat Go nie poznał" i "przyszedł do swoich, a jego własna Go nie przyjęli" (Jana 1:9-11).

Poczynając od niewoli Żydów w Mezopotamii w 587 rpne, poznanie Boga i proroctwo o zesłanie Syna Dawida w świat, aby zawrzeć pokój osiągnięty narody na wschodzie. Te narody, nie zapomniał o charakterze proroka Daniela, utalentowany, który służył długo pod orzeczenia Nabuchodonozora i jego następcom, i którzy nie mieli skutecznej wrażenie na losy tego narodu.

Niektórzy Żydzi mogą badali tajemnice wszechświata w astrologicznym szkole w pobliżu Babilonu w rękach Chaldaeans. Patrzyli, jak Saturn zaczął zbliżać się do Jowisza. W maju, 29 w roku 7 pne, obie planety pojawił się jako jedna wielka gwiazda w gwiazdozbiorze Ryb, a zważywszy, że te astrologów uważa, że ta konstelacja wskazuje środkowy ziemi, że Saturn symbolizuje ochronę Żydów, i że Jowisz byłgwiazdą królów. Dlatego obserwując tych planet, wierząc w tym momencie Chrystus królem Żydów i Pana wszechświata, urodził.

Astrologowie ze Wschodu do Jerozolimy, w dalszym poszukiwaniu króla Żydów. Szli do Jerozolimy jest-bo to była matka-city. Mogą powiedzieć: "Jeśli taki król urodzi, będziemy słyszeć o nim krótko w naszym własnym kraju, i to będzie wystarczająco dużo czasu, a następnie zapłacić nasz hołd dla niego." Ale tak niecierpliwi byli być lepiej zapoznać się z nim, że podjęli długą podróż w celu złożenia zapytania po nim.

Możemy uczyć się od mądrych ludzi, którzy naprawdę pragną poznać Chrystusa, nie będzie traktować bóle lub niebezpieczeństwach w poszukiwaniu po nim. Kiedy po drodze do poznania Pana, my na pewno go znaleźć i go znam.

Astrologowie Żydów mógł obliczyć wcześniej, że w połączeniu tych dwóch planet, największe planety naszego systemu słonecznego, odbędą się dwa razy w tym roku i że obie planety wydaje się jak gwiazda jaśnieje. Często rozmawialiśmy o tym wyjątkowym wydarzeniu i postanowili wysłać misję z ich astrologicznej szkoły do Jerozolimy, aby tam w czasie drugiej połączeniu obu planet na 03 października, a także zatrzymać się tam w czasie trzeciego koniunkcja w dniu 3 grudnia, 7 BC.Misja sprawdzić i obserwować, gdzie i jak nowy król żydowski ma się urodzić. Te podróżujący nie boją się kłopotów z podróży w gorące lato. Wyruszyli od Eufratu do Syrii wraz z rzek Orontu i Litania do południa, aż przybył do Jordanii. Potem wspiął się na szczyt żydowskiej pustyni, gdzie Jerozolima korony szefowie górach, oglądać króla który zmieni świat.

Mędrcy nie zapytać, czy był taki król narodził ponieważ byli pewni, że mówienie o tym tak mocno z AS-surance w sercach, że zapytał: "Gdzie się urodził?"

Uważali, wszyscy by mieć gotową odpowiedź na ich pytanie, spodziewając się znaleźć wszystkie Jerozolimę czcili u stóp nowego króla. Chodzili od drzwi do drzwi z tym pytanie, a nikt nie mógł dać im odpowiedź. Być może bardziej niż jesteśmy świadomi, tym samym caŁukasza owita ignorancja istnieje w świecie, a nawet w niektórych kościołach, dzisiaj. Wielu, że myślimy powinien skierować nas do Chrystusa, są sami obcy niego.

Zapowiedź narodzin Chrystusa została dostarczona do żydowskich pasterzy przez anioła i filozofów pogańskich przez gwiazdę. Bóg przemówił do pasterzy w ich własnym języku i poganom w sposób były one najlepiej zaznajomieni. Boży sposób komunikacji nie jest ograniczona.

MODLITWA: O Bóg Mocny, dziękuję, bo jesteś Pan gwiazd i słońca. Utworzony światy i są twoje. Mówisz do pogan w snach i wizjach, a daliście światu swoje Słowo Wcielone, że możemy poznać swoją wolę. Proszę utworzyć we mnie to samo pragnienie, aby zobaczyć swojego Syna, który został znaleziony w mędrców, którzy nie znużeni ze względu na spotkanie z nim.

PYTANIE:

  1. Kiedy koniunkcja Saturna i Jowisza, odbędzie się po raz pierwszy w tym okresie?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:42 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)