Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 020 (Worship of the Magi)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

3. Odwiedź i kult Trzech Króli (Mateusza 2:1-11)


MATEUSZA 2:3-4
3 Kiedy król Herod to usłyszał, był zmartwiony, i cała Jerozolima z nim. 4 Zbierając wszystkich arcykapłanów i uczonych ludu, zapytał ich, gdzie Chrystus miał się narodzić.

Król i wszyscy ludzie z Jerozolimy byli niepokojeni, kiedy usłyszeli o narodzinach ich Chrystusa. Bóg uczynił swoją pracę bez ich wiedzy, a następnie zatrudniony obcych ludzi do przekazywania wiadomości do nich. Herod zebrał obecny główny kapłan, wszystkie byłe arcykapłanów, i wodzowie z dwudziestu czterech klas kapłanów (1 Kronik 24:1-19; 2 Kronik 23:8; compare Łukasza 1:8), oraz skrybów ludzi. Choć kapłani i uczeni w Piśmie wiedzieli, ich słowa książki słowo, że nie wiedzą tego, którego książki dał świadectwo o. Natychmiast dał odpowiedź do króla z zapytaniem o miejsce, gdzie Chrystus powinien być urodzony, ale nie wiedzieli, kto urodził. Pokazali innym, jak udać się do niego, ale oni sami nie udać. Jest to porównywalne do nas, kiedy uczymy innych słowo Boże bez zachowania sami.

Herod nie mógł być obcy do proroctw Starego Testamentu, dotyczących Mesjasza i Jego Królestwa, a czas ustalony dla Jego przyjście przez proroctwo Daniela z "tygodni". Po panował tak długo i tak skutecznie, z pewnością Herod zaczął mieć nadzieję, że obietnice nie zawsze, a jego królestwo zostanie utrwalona mimo proroctwa. Carnal wicked strach serca nic tak bardzo jak wypełnieniem Pisma.

Herod i cała Jerozolima zatrwożyli z błędnym przekonaniu, że królestwo Mesjasza kolidować i kolidować z władzy świeckiej, a anioł, który głosił dobrą nowinę, jasno wynika, że jego królestwo było boskie, a nie z tego świata. Z tego samego powodu, przywódców świata i tłumy ludzi dzisiaj sprzeciwiają królestwa Chrystusa, bo nie rozumiem, ale błędu dotyczące go.

Kiedy karawana Trzech Króli przybył w Jerozolimie, zwany tyranem Heroda Wielkiego, który nie był Żydem, regulowane miasto. Był Edomic, potoMarka iem Ezawa, hunter szorstka. Z pomocą Roman wziął Jerozolimę w 37 roku pne, i przelał dużo krwi. Był sprytny, cudzołożny, mordercą. Zabił syna i żonę, próbując pozbyć się wszystkich, którzy chcieli jego tron.

Aby tego niegodziwego króla mędrcy przyszli ze wschodu pytając: "Gdzie jest ten, który został nowo narodzony król żydowski? Mamy dowody, że był niedawno urodziło, ponieważ Saturn i Jowisz był w koniunkcji w Rybach i widzieliśmy tę koniunkcję wyraźnie na wschodzie. "Aktualności spadła jak piorun do pałacu króla i wstrząsnął całą stolicę. Ludzie się boją rewizji w domach i technik ciśnienia może będą musieli znosić. Oni wiedzieli, że król przelał więcej krwi w celu zabezpieczenia jego tron.

Przebiegły Herod natychmiast zrozumiał sens tej dziwnej głoszenie, że nie dotyczy nikogo innego oprócz obiecanego Mesjasza Bożego. Więc on przygotowywał się do walki przeciwko Bogu i Jego Synem i nazwał najwyższą Żydowską Radę spotkać się w swoim pałacu.

Rada ta składała się z 72 członków arcykapłanów, uczonych w Piśmie i starszych. Ci ludzie mieli ładunek decyzji prawnych, religijnych orzeczeń interpretacyjnych, i prób końcowych. Wszyscy wiedzieli dokładnie, co Stary Testament oświadczył, szczególnie proroctwa o Chrystusie. Rozmawiali o tym, co zostało napisane w Księdze Izajasza. Zaczęli, "Ludzie, którzy mieszkali w ziemi cienia śmierci, na nich światło zabłysło" (Izajasza 9:2). Przenieśli się do drugiego proroctwa Izajasza: "Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn nam jest dany, a rząd się na jego ramieniu A jego imię będzie Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec,. Książę Pokoju "( Izajasza 9:6). Następnie dotarli do wiadomości Boga do jeńców: "Powstań, świeć, do twojego światła przyszedł i chwała Pana rozbłyska nad tobą Bo oto ciemność okrywa ziemię i głęboka ciemność ludu!. Ale Pan powstanie nad tobą, a jego chwała jawi się nad tobą. poganie wejdzie do twojego światła, królowie do blasku Twój wzrost "(Izajasza 60:1-3).

Ale król Herod nie był chętny do poznania cech, ani prac, ani spokoju nowonarodzonego Chrystusa. Z nienawiści i złości, chciał znać miejsce jego urodzenia, że może go aresztować na raz i zniszczyć go bez litości.

Jeśli tylko zostali zmuszeni przez ducha rozważać Starego Testamentu, to znajdziesz 333 obietnice Boże wskazując na Jezusa Chrystusa.Badanie porównawcze z nich biografii Chrystusa w Nowym Testamencie nie ujawniają, że narodziny Chrystusa, jak i jego dzieła, jego śmierć, zmartwychwstanie i wniebowstąpienie nie stało przez przypadek, ale zostały napisane wcześniej w szczegółach.

MODLITWA: Panie Jezu, jesteś urodzonym i świat nienawidzi cię od urodzenia. Nie rozpoznali swoją miłość i swoją boskość. Obawiali się o tobie. Ale ja cię kocham i oddaję wam Dziękując bo przyszedł do naszego świata i pokonał odrzucenie, nienawiść i wrogość. Proszę ujawnić się do tych, którzy pragną Ciebie.

PYTANIE:

  1. Kto jest Herod? A co jest najwyższym Rada Żydowska?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:43 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)