Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 015 (Jesus' birth)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

2. Narodziny i Naming Jezusa (Mateusza 1:18-25)


MATEUSZA 1:19-20
19 Joseph, jej mąż, będąc człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał, aby jej przykład publiczne, przeznaczone odprawić ją potajemnie. 20 Ale gdy myślał o tych rzeczach, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie, mówiąc: "Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twojej żony, za to, co jest w niej poczęło, jest z Ducha Świętego.

Józef był bogobojnym cieśla, który pragnął założyć rodzinę. Podziwiał piękne boskie Dziewicę Maryję, i uzyskał zgodę rodziny na ślub z nią, tak więc obie rodziny stały połączone poprzez zaręczyn.

Józef był człowiekiem sprawiedliwym i Maria była błogosławiona cnotliwa kobieta. Jest to wezwanie do wszystkich wierzących "nie może być w obcym jarzmie z niewiernymi". Ci, którzy są duchowe musi wybrać się żenić, którzy są na tyle w porządku, że Bóg może ich związek uświęca i błogosławi je w nim.

Możemy również dowiedzieć się, że to jest dobre dla nas, aby wejść w stanie małżeńskim z namysłem, a nie w pośpiechu - poprzedzić małżeństwo z zaangażowania. Lepiej poświęcić czas na rozważenie przed ślubem niż znaleźć czas na skruchę później.

Nagle, Joseph postrzegana Maryję, jego narzeczona, kobieta, by być z dzieckiem, zanim się zeszli. Patrzył jej w pełni z opieką, a kiedy upewnił się, że była w ciąży, walka wybuchła w piersiach między wściekłością i miłości. Stał się ofiarą gorzkich podejrzeń. A kiedy jej ciąża stała Otwarty, Joseph zaczął myśleć o jego prawem obowiązków w jej kierunku.Pobożny Żyd nie może poślubić "nierząd". Musiał albo narazić jej wstyd się publicznie, które w tym czasie imperium rzymskiego, przyniesie pogardę, ale nie śmierci, albo dać jej list rozwodowy w prywatnych, aby umożliwić jej poślubić mężczyznę, którego kochała.

Nigdy nie było tak, córka Ewy dostojnie jak Maryi, a jednak w niebezpieczeństwie wpadnięcia pod przypisania jednego z najgorszych zbrodni, jednak nie znajdziemy, że dręczą się o tym, ale będąc świadomym własnej niewinności, ona pozostała w pokoju i zobowiązała jej sprawę do "mu, że sędziowie sprawiedliwie".

Ci, którzy dbają, aby zachować dobre sumienie może pocieszyć-w pełni ufać Bogu w prowadzeniu ich dobrych nazwisk i mają powody, aby mieć nadzieję, że będzie on wyjaśnić nie tylko ich integralność, ale także ich honor.

Joseph naprawdę kochał Maryję, i przygotowany do oddzielenia się od niej prywatnie, aby nie spaść winę na niego na nią. Odzwierciedla to jego szczerość i uczciwości. Możemy sobie wyobrazić, jak zmieszała i rozczarowany był, aby znaleźć jeden miał zaufanie i cenione może przyjść pod zarzutem takiej zbrodni haniebnej. "Czy to jest Mary?" Zaczął myśleć. "Jak możemy zostać oszukani przez tych myślimy najlepiej? Jak możemy być rozczarowani, czego oczekujemy najbardziej z "Boi się, że tak złego coś jednego, którego uważał za tak dobra kobieta i jeszcze kwestia, jak to jest źle być usprawiedliwione, jest również zbyt zwykły być zabroniony.Gwałtowna walka toczyła się w sercu Józefa. Z jednej strony walczył gorzką zazdrość, która jest okrutna jak grób, a na drugiej, walczył w głębokie uczucie, które miał do Maryi! Unikał działającego do jednej skrajności. On nie był skłonny do jej publicznego przykładem, choć zgodnie z prawem, mógł zrobić tak: "Jeśli młoda kobieta, która jest dziewicą jest zaręczona z mężem, a człowiek odnajduje ją w mieście i leży z nią , a następnie będzie je przynieść zarówno obecnie do bramy tego miasta, a ty kamień im śmierć z kamieni " (Powtórzonego Prawa 22:23-24). Ale nie był gotów podjąć skorzystać z prawa i ukarać ją, znajomość jej winy był niepewny. Jakże inna była duchem, który Joseph wyświetlane od Judy, który w podobnej sprawie pośpiesznie przeszedł poważny wyrok "Przynieś ją do przodu i niech będzie spalony!" (Geneza 38:24). Jak to dobrze, że na rzeczy, jak Józef nie tutaj! Były tam bardziej obrady w naszych piętnuje i wyroków, nie byłoby więcej litości i umiaru w nich.

Przynosząc ją do kary jest wyrażona w Ewangelii jako "uczynienie jej publicznego przykład", która przedstawia cel w karze - dając ostrzeżenie dla innych.

To może nas nauczyć, jak karcić grzeszników, bez słów. "Słowa mędrców są słyszalne w ciszy" (Ecclesiastes 9:17). Miłość chrześcijańska i chrześcijańska roztropność będzie ukryć mnóstwo grzechów.

Józef nie gardzić Maryję, ale modlił się o jej, wiedząc, że nikt nigdy jej pomóc, ale sam Bóg. Kiedy Józef był w rozterce, Bóg posłał anioła, by mu się, że nazwał go przez szlachetną nazwą "Synu Dawida". Anioł umieścił go w umyśle jego królewskiej związku i odjechał wszelkie obawy, że może nie bać Boga , ani ludzi, ani z prawem, ponieważ on i Maria byli niewinni.

Anioł potwierdził Józefowi, że Maria była jego żona uzasadnione zgodnie z prawem zaręczyn. Po tym ogłoszeniu, anioł nie nazywają Maryję "dziewica", a on wyjaśnił Józefowi, że płód w łonie był Ducha Świętego według świętej woli Bożej. Bóg nie chciał, dziecko, Jezus narodził się z kobiety podejrzewa swojego męża być nierządnicą.Anioł wezwał Józefa wziąć do siebie Maryi, a jednocześnie ją za żonę i zapewnić ochronę uzasadnionych rodziny.Pan wyciągnął rękę i pobłogosławił rodzaj zarówno Józefa i Maryi.

Pojawienie się anioła we śnie Józefa wymagane Józefowi, że Bóg, w przeciwieństwie do prawa natury, jest urodzenie dziecka w Maryi i że dziecko będzie prawdziwym człowiekiem, jak i prawdziwym Bogiem.

Bóg mówi do i daje instrukcje do tych, którzy go nie przygotowano do dobrych uczynków, a on przygotował dobre uczynki dla wszystkich, że należy do niego. Jeśli nie usłyszeć Boga, powodem jest to, że nie należy do niego (Jana 8:47).

Bóg mówi do i daje instrukcje do tych, którzy go nie przygotowano do dobrych uczynków, a on przygotował dobre uczynki dla wszystkich, że należy do niego. Jeśli nie usłyszeć Boga, powodem jest to, że nie należy do niego.

MODLITWA: Uwielbiam Cię, Boże, Ojcze Niebieski, bo nie odrzuca mnie, ale przyszedł do mnie i włożyłem grzechu na ciele Twojego Syna. I chwalić za swoje osiągnięcia na ziemi. Dziękuję Ci za obecność przy mnie i radujcie się narodzeniem Twojego Syna, który jest z Ducha Świętego, pochodzących z Maryi Dziewicy. Przyjdź, Duchu Ojca i zamieszkać we mnie, że mogę się odrodzić i żyć w swoim życiu wiecznym. Amen.

PYTANIE:

  1. Dlaczego anioł aby Joseph ogarnąć Maryję?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:39 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)