Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 014 (Jesus' birth)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

2. Narodziny i Naming Jezusa (Mateusza 1:18-25)


MATEUSZA 1:18
18 Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak, bo po tym jak jego matka, Mary, była zaręczona z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła ciążę przez Ducha Świętego.

Od młodości Mary - czysta oliwa, trzymane słowa Bożego na pamięć. Jej chwali wskazuje bogatą wiedzę o Starym Testamencie i prorocy.Duch Święty natchnął ją z pięknym zeznań o chwałę, mądrość i wspaniałe dzieła Boga. Maryja, jak większość dziewczyn, mógłby się spodziewać małżeństwo spełnić pragnienie jej serca, więc ona była zadowolona ze swojego dążenia do stolarza. Poparcie uznano wśród ludu Starego Testamentu, jako prawowitego zaangażowania, tak, że Józef został nazwany "mężem" (v. 19) i nazwana została "żoną" (v. 20).

Chrystus narodził Się z dziewicy, ale o narzeczonej dziewi-cy:

- Aby małżeństwo uświęcania i polecam go jako "w poszanowaniu u wszystkich" (Hebrajczyków 13:4), nie dając posłuch doktryn demonów - "zakaz poślubić" (1 Tymoteusza 4:3).
- Aby zapisać kredyt Najświętszej Dziewicy. Stwierdzono, że jej pasuje koncepcja powinna być chroniona przez dążenia do Józefa, a więc być uzasadnione od wątpliwości i podejrzeń w oczach świata.
- To może mieć Najświętszej Maryi należy być przewodnikiem młodości, towarzyszem jej samotności i podróże, partner w swoich trosk, a kolega pomoc dla niej.

Nagle otrzymał wiadomość od anioła Gabriela, że sam Bóg wybrał ją do porodu przez Ducha Świętego do syna. Ta wiadomość mocno podekscytowani tą czystą dziewicę, ale skromnie i pokornie wierzyli na słowo Boga.Ciąża nie była aktem ciała, o Ducha Świętego jest święty sam w sobie. Każde twierdzenie, że Bóg wziął Maryję być jego kobietą i miał dziecko przez nią jest bluźnierstwo, które nie będą odpuszczone. Nie ma wątpliwości, że współczesna biologia nie jest przeciwko idei, że dziecko może urodzić się z dziewicy bez ziemskiego ojca. Jest to znane jako klonowania ludzi. Ale każdy, kto narodził się na nowo z Ducha Świętego, rozpoznaje ten sekret i akceptuje prawdę o przyjście Jezusa w drodze Najświętszej Maryi Panny.

Mary powiększony Bogu za Jego chwalebnego planu. Ale w tym samym czasie, to sytuacja jest nieco kłopotliwe do niej. Ledwie się spodziewać Joseph zaakceptować swoją historię, więc milczał i zaufanych Bóg być jej świadkiem. Cierpiała i modliła się, wiedząc, że ona być traktowana jako nierządnica i może być ukamienowana zgodnie z prawem Mojżesza. Ale wiara w Boga jako Zbawiciela, ufała mu i przez wiarę, że możliwe to, co było niemożliwe: że Syn Boży będzie wcielony przez jej ciało. Z powodu jej wielkiej wiary, ona jest uwielbiony przez wszystkie wieki na ziemi. Wiara Maryi przygotowany jej być ostatnim ogniwem łańcucha bohaterów wiary w genealogii Jezusa. Możemy uczyć się od niej.

MODLITWA: Uwielbiam Cię wiecznego Boga, bo przyszedł na Maryi Dziewicy przez Ducha Świętego i urodziła Jezusa, Twojego Syna za jej pośrednictwem. Nie mogę zrozumieć, logicznie ten cud, ale czczę cię uwielbienia i wdzięczności, bo rodzą mnie duchowo, aby umożliwić mi zrozumieć, kim jesteś, i który Twój Syn i Duch Święty są i co twoja wielka praca.

PYTANIE:

  1. Jakie jest znaczenie Maryi jest znaleźć brzemienna z Ducha Świętego?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:38 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)