Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 016 (Jesus' birth)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

2. Narodziny i Naming Jezusa (Mateusza 1:18-25)


MATEUSZA 1:21
21 ma Ona porodzi syna. Któremu nadasz imię Je-sus, za to on zbawi swój lud od jego grzechów".

Anioł ogłosił Józefowi, że Maria będzie porodzisz Syna nie córka, i że Józef miał przywilej nadając mu nazwę, która została odwiecznie zaprojektowany przez Boga. To było oczywiste, aby od Boga i prowadzi się w wierze przez Józefa. Joseph zaufany to imię Boże będzie realizowany w jego znaczenie.

Imię Jezus oznacza "Pan zbawia"; ". Lord dostarcza" Jest to nie tylko nazwa, aby połączyć go, jest wiadomość o prawdzie jego osoby. Jest on nie tylko królem ludzi, ale jest Bogiem.Król może uratować ludzi z ludzkich przeciwników, ale tylko Bóg może ich od grzechów ( Psalmów 51:14).Wieczne nie zły sędzia, który chce nas zniszczyć, ale stara się uratować utracone przez jego syna, Pana Jezusa. On przyszedł do grzeszników, i zamieszkało wśród nas i pyta, że zbliżamy się do niego. Boża miłość do grzeszników pojawia się imię "Jezus", wszystkie niebiańskie cele skupiają się w tym wspaniałym imieniu. Jednak nie wszyscy doświadczają wybawienie i pomoc Boga. Tylko jego ludzie doświadczają.Szczególności naród nie jest uważane za "lud Boży". Każdy mężczyzna ma przywilej przynależności do Boga przez skruchę za swe grzechy i zaufanie Jezusa Zbawiciela. Ten, kto wierzy w Jezusa, są uzasadnione. Możesz dołączyć lud Boży natychmiast po włączeniu od grzechu i zwrócić się do Jezusa. Nie ma nic, w niebie i na ziemi, bardziej przyjemne niż imię Jezusa, co potwierdza, że Bóg jest dla ciebie, osobiście troszczy się o ciebie i pomaga.

Jaką pomoc Jezus nie oferują swoich ludzi?Wybawienie od grzechu! Kto przyznaje i wyznaje swoje grzechy i nawrócili wszystkich jego dzieł nieczystych przyznawana jest wielki cud Jezus-Baranek Boży, który gładzi grzechy świata. On jest Wszechmogący i siedzi w chwale z Ojcem. W swojej wieczności, że ma moc, aby nas odkupić i wylać Swojego Ducha na tych, którzy wierzą, dzięki czemu tworzenie nowych, dostosowanych do jego królestwa. Jezus jest jedynym wybawiciel i Zbawicielem. Nie ma nadziei dla ludzi, ale w nim. On może przebaczyć swoje winy i jest on w stanie zaoszczędzić do najdalszej. Otwórz swoje serce na jego życzliwość i podziękować mu i chwalą go za jego łaski wobec ciebie.

Nic nie jest w stanie zapobiec Jezusa, Syna Bożego, z umorzeniem tych, którzy wierzą w Niego i złe duchy są w stanie podjąć wierzących od silnej ręki. Jezus przynosi wiernym razem jak owce w owczarni. Mamy świadectwo prawdzie anielskiego proroctwa, że Bóg uratował wielu ludzi od ich grzechów przez jego syna w ciągu ostatnich dwóch tysięcy lat, a liczba ta wciąż rośnie. Jednak jesteś odkupiony; znasz zbawieni od swoich grzechów? Czy twoje serce złamać w pokucie, zmuszając do przyjął jego zbawienie i w Niego uwierzył? Czy radość odkupienia wypełnię Twoje serce i zmienić zdanie i nastawienie? Potem idź i zadzwoń twoi bracia i siostry i wszystkie znajomi uczestniczyć w zbawieniu Jezusa, bo on jest przygotowany, aby zapisać każdy, kto w Niego wierzy.

MODLITWA: Uwielbiam Cię mój Zbawiciel, Pan Jezus, bo urodzili się mnie uratować. Nie lekceważy mnie, ale mnie kocha i otarła się moje błędy caŁukasza owicie. Proszę naucz mnie wierzyć w swoje siły i twoja obecność przy mnie, że mogę uwolnić się od nieprawości i być świętym za błogosławione imię. Proszę narysować moich przyjaciół i wrogów w kierunku waszego zbawienia, że nie zginął, ale miał życie wieczne.

PYTANIE:

  1. Jakie jest znaczenie słowa "Jezus"?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:40 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)