Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 007 (Genealogy of Jesus)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

1. Genealogia Jezusa (Mateusza 1:1-17)


MATEUSZA 1:2
2 Izaak był ojcem Jakuba

Kto czyta genealogię Jezusa uświadamia sobie, że Ewangelia jest oparta na księgach Starego Testamentu. Nikt nie może zrozumieć ją dokładnie ile studiuje tę genealogię, tak jak nikt nie może dotrzeć do Wieczernika domu, chyba po raz pierwszy pochodzi od jego dolnej drzwi.

Przez Apo Boga, Jacob sam został wyznaczony przed jego narodzin, jak okaziciela błogosławieństwem (Geneza 25:23-28). Ale Jakub nie czekać na spełnienie obietnicy z cierpliwością i modlitwą. Pośpieszył i wykreślane z matką, dopóki nie uzyskał błogosławieństwo przyrodzone.Grudge, co jego brat na niego, była tak wielka, że Jakub został zmuszony do ucieczki. Wśród tego lotu, Bóg ukazał się intryganta, Jacob, i powiedział mu, że dzięki niemu cały świat będzie błogosławiony. Jakub nie zrozumieć sen, ale lękliwie wierzył w objawienia schodów dociera do nieba, a w słowie swego Pana. Nadal na swojej drodze i dotarł do ziemi na wschodzie. Tam stał się zręcznym pasterz. Oszukał Labana, jego wuj i właściciel stada. Laban, ze swojej strony, spotkał Jacoba z podobnym podstępu, dając mu w małżeństwie swojego pierworodnego córkę zamiast młodszej córki mieli uzgodnione. Później, Jakub poślubił młodszą córkę którą naprawdę chciałem, ale dopiero po roku pracował przez wuja na wiele lat. Po dłuższej eksploatacji i trudności, zapragnął wrócić do kraju swoich przodków, ale Bóg go spotkałem na swojej drodze, aby położyć kres jego dumy i aby go złamane i żal, więc on zmagał się z nim we śnie. Dzięki tej duchowej wrestlingu, oszust zmienił się w pokornym sluga, a Bóg dał Jakubowi nową nazwę, "Izrael", które oznacza: "Ten, który walczy z Bogiem i uda z powodu swojej wiary."Pan osiągnąć swój cel z tym oszustem, tworząc w jego duszy tęsknotę za doskonałego zbawienia, które ujrzał z daleka na przyjście Jezusa na świat.It was Christ in whom Jacob’s dream came true with the angels of God ascending from him to heaven and descending with the blessings świata (Geneza 28:12-13; 48:15-16; 49:18; Jana 1:51).

MODLITWA: O Święty Boże, Ty znasz Moja duszę, ktora ma skłonności zrób kłamstwa, oszustwa, i dumy. Prosze, wybacz mi moje grzechy WSZYSTKIE. Złamać moje ZLE intencje, ZE moge chodzić Lamane ns drodze zrobić sprawiedliwości. Crush Moja Dume, Jak zgnieciony Jakuba, abym mógł Stac Się czcicielem i struggler DLA królestwa Twojej dobroci.

PYTANIE:

  1. Jak został Jacob stali godnymi oferując Boże błogosławieństwo dla wszystkich ludzi?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:31 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)