Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 006 (Genealogy of Jesus)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

1. Genealogia Jezusa (Mateusza 1:1-17)


MATEUSZA 1:2
2 Abraham był ojcem Izaaka.

Ewangelista Mateusz napisał swoją Ewangelię do Żydów i chrześcijan pochodzenia żydowskiego. Przyniósł do widzenia, przede wszystkim, pełne genealogia Jezusa dowodzi, że był on legalnie godny bycia Mesjaszem, ponieważ był z nasienia Abrahama i syna Dawida. Mateusz podaje rodowód Jezusa wiedząc, że jego istnienie nie zaczyna swojego urodzenia.

Bóg rozpoczął drogę zbawienia z Abrahamem. Oferując Izaaka jako ofiarę, wskazał na konieczność wyjątkowej ofierze dokonanej w Jezusa Chrystusa na krzyżu. Isaac, dziedzic obietnicy, był wychowywany od dzieciństwa w pobożności z pełnym poddaniu się Bogu. Był człowiekiem modlitwy, który zainicjował jego małżeństwo w ​​imię Pana i otrzymał wiele zwrotów z jego pól. Był cierpliwy, pozostawił swoje dwie studnie do pasterzy kłótni i wykopali nową studnię, pokonując wrogów z miłością. Żył z całą pokorą i cichością, aż Bóg ukazał mu się i potwierdził przymierze z Abrahamem.Zachowanie Izaaka i Jezusa niedźwiedzia wiele resemblance's-więcej niż w porównaniu z innym członkiem rodziny (Geneza 24:63; 25:5; 26:12-13, 22).

Izaak popełnił grzechy podobne do ojca. Dzwonił jego żona "siostra", aby uratować się od swych wrogów, zmysłowy (Geneza 26:6-7). Również Izaak kochał jego pierwszy syn Ezaw więcej niż jego drugiego syna Jakuba, w wyniku których dziaŁukasza i utworzonej przez jego żonę i Jakuba i Ezawa przeciwko on, który spowodował jego błogosławieństwo udziela się Jakuba zamiast Ezawa, czyniąc go ogniwem błogosławionej genealogii Jezusa.

MODLITWA: I wielbić Cię i chwalić Cię, Panie nieba i ziemi, dla stałej ochrony dla ojców wiary, mimo ich słabości. Twoja miłość trwa przez wieki. Uważam, że wybrano mnie do życia w Chrystusie i że masz litość nade mną mimo mojej porażki. Dziękujemy za wielką życzliwość.

PYTANIE:

  1. Jak Izaak porównywalne do Jezusa?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:30 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)