Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 008 (Genealogy of Jesus)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

1. Genealogia Jezusa (Mateusza 1:1-17)


MATEUSZA 1:2-3
2 Jakub był ojcem Judy i jego braci. 3 Juda został ojcem Pereca i Zeracha przez Tamar.

Biblia nie sprzeciwia się mężczyzn, ale wyjaśnia, że wszyscy jesteśmy grzesznikami, i że każdy człowiek, który uważa, że jego rodzina jest bez winy, nawet jeśli byli królowie i prorocy, jest oszukiwany, ponieważ nikt nie jest sprawiedliwy przed Bogiem, nawet wrodzina Jezusa. Uważamy, że to prawda, że rodowód Jezusa żyli w grzechu, ale pokonał niegodziwe dziedzictwo swoich przodków, nie zostały stworzone z ludzkiego ojca, ale poczęty z Ducha Bożego, który w nim mieszka. On pozostał niewinny i czysty bez winy w nim, i chętnie odkupił ludzkość w siebie.

Juda był jednym z dwunastu synów Jakuba, w którego imieniu dwanaście pokoleń były nazwane. Są synami byli koczownikami, którzy po zniszczeniu populacji całego miasta dla hańby, który spadł na ich siostry (Geneza 34:1-29). Też zazdrościła ich najmłodszy brat Józefa, ponieważ ich ojciec kocha go bardziej niż ich wszystkich i zrobił różnokolorowe szaty dla niego. Tak więc, że planuje go zabić, ale Juda zwilżoną swój zapał i przekonanie ich do sprzedawania ich brata za dwadzieścia sztuk srebra i zysk z niego zamiast go życia.

Juda cudzołożyły ponad jego chciwości. On zapobiec Tamar, jego zmarłego syna żony ślub jego trzeciego syna zgodnie z prawem. Ona oszukał go i pozwólcie mu spać z nią i miał nielegalnie przez niego jego dziecko Peresa (Geneza 38). To wstyd dla ludzi, że nazwy tych trzech osób-Judy, Tamar i Peresa, zostały wymienione w genealogii Jezusa.Syn Boży przyszedł, aby udowodnić, że odkupi nawet chciwi, cudzołożnikom, i grzeszników, i że pojawia się i przedstawia wszystkim bez wyjątku.

Jacob wskazał na absolutną władzę Chrystusa odkupienia grzeszników, gdy pobłogosławił syna Judę i porównał go z lwem, przed którym wszyscy jego bracia i wszystkie narody będą kłaniać w posłuszeństwie (Geneza 49:8-12). Jan Ewangelista znał tajemnicę tej przepowiedni, on nawet nie słyszał wezwanie starszych w niebie, mówiąc: "Oto, Lew z pokolenia Judy, korzeń Dawida zwyciężył " (Apokalips 5:5-10). Jana otworzył oczy, aby zobaczyć wspaniały lew, ale on nie widzi lwa. Widział zabitego baranka, który odkupił do Boga przez Jego krew ludzi wybranych z każdego narodu, którzy służą mu jako królewskich kapłanów zawsze. Jezus spełnił obietnic deklarowanych o ojca Judy.

MODLITWA: Uwielbiam Cię O Baranek Boży, bo zasługują na wszystkie błogosławieństwa, sławę, bogactwo i chwałę, które pokonać Złego na świecie i w swoich wyznawców, poświęcając swoje święte życie dla mnie. Proszę przezwyciężyć sympatię do grzechu, bo nie jestem lepszy od Judy i Tamar. Proszę oczyść mnie z moich grzechów i uświęcić mnie caŁukasza owicie.

PYTANIE:

  1. Jak było obietnica o Judy, syna Jakuba, spełnione w Jezusie?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:31 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)