Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 162 (Jesus’ Second Prediction of His Death and Resurrection)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
D - NIEWIERZĄCYCH ŻYDÓW I ICH WROGOŚĆ DO JEZUSA (Mateusza 11:2 - 18:35)
3. Jezusa Ministerstwo i podróże (Mateusza 14:1 - 17:27)

p) Druga Info Jezusa z Jego śmierci i zmartwychwstania (Mateusza 17:22-27)


MATEUSZA 17:24-27
24 Gdy przyszli do Kafarnaum, którzy zebrane monety dwudrachmę przyszedł do Piotra i powiedział: "Nie twój nauczyciel zapłacić dwudrachmę?" 25 On powiedział: "Tak." Kiedy wszedł do domu, Jezus go spodziewać , mówiąc: "Co o tym myślisz, Szymonie? Od kogo królowie ziemi otrzymują opłatę lub hołd? Od swoich dzieci, lub z obcymi? "26 Rzekł do Niego Piotr:" Od obcych ". Jezus powiedział do niego:" W związku z tym dzieci są zwolnione z podatku. 27 Ale, żeby nie spowodować ich potknięcie, przejdź do morza, zarzuć wędkę i podjąć pierwszą rybę, którą wyciągniesz. Kiedy otworzył usta, znajdziesz monetę stater. Weź to i daj im za mnie i dla ciebie."

Podatku zażądał nie było cywilny płatność do rzymskich uprawnień ale do religijnych obowiązków.Płatność szekel pół była wymagana od każdej osoby na służbę w świątyni. To był dla pokrywania wydatków związanych z kultem tam. Nazwano to "na okup za duszę" (Wyjścia 30:12). W tym czasie nie było tak surowo zażądał, jak to było w innych czasach, szczególnie w Galilei.

Chrystus nie deklarują się jako Syn Człowieczy, ale również tylko jako Syna Bożego podczas przedmiocie podatku świątynnego. On nie został zmuszony do zapłacenia podatku dla domu Jego Ojca niebieskiego, bo wszystko, co Bóg, On miał. Ale jego miłość do wrogów i Jego łaski dla ich słabości skłoniło go do zapłaty podatku chętnie. On połączył się z Piotrem i innymi uczniami, i nazwał je "za darmo synowie Boży", jak wspomniano wielokrotnie w Ewangelii Mateusza. Czy trzymać, drogi bracie, do tego tytułu i tej obietnicy i stanąć z synów Bożych, a nie z powodu twojej dobroci, ale dlatego, że wierzy w słowa Jezusa? Jego potężne słowo będzie was uświęca aż do końca, że staniesz się tym, co Bóg wzywa was stać.

chrześcijanin roztropność i pokora uczą nas, w wielu przypadkach do rezygnacji z naszego prawa, a nie obrazić, kładąc nacisk na to. Nigdy nie wolno nam odrzucić nasze obowiązki z obawy popełnienia dając, ale musimy czasem odmówić sobie w tym, co jest naszym świeckim zainteresowanie, niż dać przestępstwa.

MODLITWA: Ojcze, uwielbiamy Cię z miłością i radością, bo Twój jedyny Syn uczynił nas, przez swoją śmierć, synowie Yours. Byliśmy w naszych wrogów przyrody do Ciebie i byli daleko od Ciebie, ale krew Jezusa doprowadziła nas do Ciebie. Uwielbiamy Cię o Twoją łaskę i radujcie dla Twojego ojcostwa do nas. Pomóż nam służyć w miłość jako Syn był świat, że Twoja boskość może być zrealizowana w naszej ludzkości.

PYTANIE:

  1. Jak Jezus deklaruje, że był On Synem Człowieczym i Synem Bożym?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 09:28 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)