Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 101 (Risks of Preaching)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
C - DWUNASTU UCZNIÓW SĄ WYSYŁANE GŁOSIĆ I SŁUŻYĆ (Mateusza 9:35 - 11:1)
3. METODAY ROZPRZESTRZENIANIA KRÓLESTWO NIEBIESKIE (Mateusza 10:5 - 11:1) -- DRUGI ZBIÓR SŁÓW JEZUSA

b) Ryzyko głoszenia (Mateusza 10:16-25)


MATEUSZA 10:21-23
21 Brat wyda brata na śmierć i ojciec swoje dziecko. Dzieci powstaną przeciw rodzicom i spowodować ich być ukarany śmiercią. 22 można będzie znienawidzony przez wszystkich dla imienia mego, ale kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 23 Lecz gdy prześladują cię w tym mieście, uciekajcie do następnego, na pewno ci powiem, nie będzie już przez miast Izraela, aż Syn Człowieczy przyjdzie.

Jezus przedstawiony cztery źródła niebezpieczeństwa przed uczniami, z których każdy czeka na jego zwolenników. Te źródła problemów byli zwykli ludzie, religijne sądowe, władze cywilne i ich własnych rodzin. Jak bolesne jest, gdy bracia nienawidzę ich brat lub siostra dla swojej wiary w Jezusa i rodzicami ukochanych zamieni wrogów odkupionego, który otworzył swoje serce na Chrystusa.

Po wiernego ojca, w kraju dyktatury zobaczył syna res-tlessly przewracając się w łóżku podczas snu. Poprosił swojego syna, który był pół na jawie, co się przeszkadzał mu.Chłopiec odpowiedział, że przywódca młodzieży zmusił go do szpiegowania swoich rodziców i powiedzieć mu wszystko, co mówił o na kolację.

Student medycyny napisał, że ojciec nienawidził jej, bo zostawiła wiary jego ojców, ale w tym samym czasie, on kochał ją z powodu jej pokory, miłości i czystości wewnątrz i na zewnątrz domu. Wręcz przeciwnie, jej ojciec kochał brata za jego trwanie w wierze ojców, ale nienawidził go w tym samym czasie na jego pobłażliwość w każdej nieczystości.Student poprosił nas, aby pomóc jej w naszych modlitwach, że ona może być w stanie chodzić w świętości i być aktywnym świadkiem przez jej milczeniu, bo ona, jako dziewczyna, nie miał możliwości debaty lub kłótni z ojcem.

Nienawiść potężny i społeczeństwa osiąga swój najwyższy punkt, gdy kraj jest rządzony przez antychrysta tyrana, który pra-ploys media, aby zmusić ludzi do poddania się jemu i jego partii. Znajdziemy w historii kościoła, fale ciężkich prześladowań, które zginęło wiele i przelewać krew niewinnych, jako dowód swojej miłości do Jezusa, swego Pana. Byli pewni Żył i nic nie może oddzielić je od Jego miłości. Mamy do czynienia z krytycznych momentach, dla fałszywego Chrystusa zbliża się do nas, aby zjednoczyć narody i religie wobec prawdziwego Chrystusa. Podczas swojej ograniczonej orzeczenia, będzie dominować większość chrześcijan i zabije ich w stada. Następnie pojawi się kto wiernie trwać w Chrystusie, i uczyć się od jego ducha, cierpliwości i wytrwałości, która będzie nadal kochać i błogosławić wrogów i być miłosiernym z tymi, które są prześladowane przez złe duchy.

Nasze zbawienie zaczął na krzyżu, został zrealizowany w drugim urodzenia i oczyszcza przez cierpienia, jak mówi Apostoł: "Musimy przez wiele ucisków, wejść do królestwa Bożego." W drugie przyjście Chrystusa, naszego zbawienia będzie doskonalona przez łaskę.

Chrystus nie wywołać każdy z jego świadków męczeństwa. Nakazał uczniom czasami uciec do innego miasta, jeśli byli prześladowani w pierwszym i być Jego świadkami tam na nowo. Jezus świadczył o Jego wiernych apostołów, że miasta mogą uciekać się do są nieograniczone, aż przyjdzie. Dlatego też uczniowie, w czasach ciężkiej niebezpieczeństwie, może zmienić ich mieszkania i pobytu w celu zabezpieczenia się, kiedy Pan, w Jego Opatrzności, otwiera kolejne drzwi do nich do Jego służby. Kto leci kierunkiem Pana powinny służyć ponownie. To nie jest wstyd dla Chrystusa sługi do porzucenia ziemi, pod warunkiem, że nie porzucają ich kolory. Mogą uniknąć drogi o niebezpieczeństwie, choć nie powinien unikać drogę obowiązku.

Przestrzegać opiekę Chrystusa z jego uczniów, w zapewnieniu miejsca odosobnienia i schronienia dla nich. Prześladowania nie wszędzie wściekać jednocześnie. Kiedy jedno miasto jest zbyt gorąco dla nich, drugi jest zarezerwowany dla chłodniejszego odcienia i sanktuarium małe, za, do wykorzystania i nie być slighted. Zawsze jednak z tym zastrzeżeniem, nie grzeszne, niezgodne z prawem sposoby powinny być wykorzystywane do ucieczki, za to, że nie otwarcia drzwi Boga jest.

Chrystus nie rzadko mówi się o Jego śmierci i zmartwychwstaniu, zanim tego kazania według Mateusza. Teraz wyjaśnia im o Jego przyjście, kolejnego gola z historii ludzkości, stawiając przed nimi, przede wszystkim wielkie nadzieje.Cierpienia, śmierć i zmartwychwstanie pozostanie oczekiwanie chrześcijanina, lecz obecność Jezusa w chwale, kiedy pokonuje wszystkie królestwa i czyni Jego wrogowie Jego podnóżek jest Jego wieczny cel. "Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię."

MODLITWA: O Święty Król nadchodzi, Proszę wybaczyć mój słaby odwagi, trochę wiary i niecierpliwość. Przezwyciężyć w sobie wszelką nienawiść. Naucz mnie rozpoznać plan zbawienia, że mogę być przygotowana na cierpienia i zaświadczyć o nazwę publicznie. Prowadź mnie, gdy muszę milczeć lub ucieczki w ręce wrogów, że mogę głosić Twoje imię w innym miejscu. Zrób mi posłuszne Twoim przywództwem. Błogosławcie tych, którzy powodują ból do mnie i mnie prześladują i wypełnić tych, którzy nienawidzą mnie swoją łaską. Chodź szybko nasz Pan Jezus. Wzmocnienie każdego wierzącego, który cierpi dzisiaj na Twoje imię lub umiera dla Twojego dobra.

PYTANIE:

  1. Jak pokonać fale prześladowań?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 08:17 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)