Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 083 (The Centurion’s Servant)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
B - CUDA CHRYSTUSA W KAFARNAUM I JEGO OKOLICE (Mateusza 8:1 - 9:35)

2. Chrystus uzdrawia sługę setnika (Mateusza 8:5-13)


MATEUSZA 8:5-13
5 Gdy wszedł do Kafarnaum, przyszedł do niego setnik, prosząc go, 6, mówiąc: "Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo boleśnie dręczony." 7 Rzekł do niego Jezus: "Przyjdę i uzdrowię go". 8 setnik odpowiedział: "Panie, nie jestem godzien, aby wszedł pod dach mój. Powiedz tylko słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony. 9 Dla mnie również, choć podlegam władzy, mając pod siebie żołnierzy. Mówię to jedno: "Idź, a idzie, a inny powie:" Chodź ", a przychodzi; i powiedz mojemu słudze:" Zrób to ", i on to robi" 10 Gdy Jezus to usłyszał, zdziwił się,. i rzekł do tych, którzy szli "Zaprawdę powiadam wam, nie znalazłem tak wielkiej wiary, nawet w Izraelu. 11 Powiadam wam, że wielu przybędzie ze wschodu i zachodu, i usiąść z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w królestwie niebieskim, 12 ale dzieci Królestwa będą wyrzuceni w ciemności zewnętrzne. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. "13 Jezus rzekł do setnika:" Idź swoją drogą. Niech to będzie dla ciebie zrobić, jak uwierzyłeś ". Jego sługa został uzdrowiony w tej godzinie.

Żydowski zwyczaj uważa każdy Gentile nieczyste i nieczyste jak trędowaty.Uzdrowienie sługi setnika oznaczało nowy atak przez Chrystusa wobec złożonych interpretacji Prawa Mojżeszowego, na Otrzymał rzymskiego oficera, zawłaszczenia jego kraju, na oczach wszystkich ludzi. Pokazało to, że Ewangelia nie ograniczał się tylko do Żydów, ale również do pogan.

Oficer ten był największym człowiekiem w Kafarnaum, reprezentujący władze okupacyjne. On przyszedł do Jezusa, uzdrawiania, prosząc Go, aby uzdrowił jego sługę i wyznał otwarcie swą niegodność, mówiąc: "Nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój." Przyjął żydowskiego zwyczaju, że Jezus nie mógł opuścić siebie i wprowadzićdomu poganina. Nie chciał, aby zawstydzić Chrystusa. To wskazuje, że był mądry i ludzki, że szanuje zwyczaju Żydów, których Rzymianie gardził i uznał swego sługę za jednego ze swych synów w wskazaniem jego pokornej miłości i opieki dla swoich pracowników.

Choć był rzymski setnik, a jej mieszkanie między Żydów było oznaką ich podporządkowane rzymskiego jarzma, ale Chrystus, który został "królem żydowskim" sprzyja mu. Przez to uczy nas czynić dobro dla naszych wrogów, a nie ograniczać się do krajowych wrogość. Choć był poganinem, ale Chrystus spotkał się z nim publicznie i odpowiedział na jego prośbę otwarcie.

Ponadto okazuje się, że rzymski setnik uwierzył w moc Chrystusa leczyć wszystkie choroby. Każe duchów i chorób jako zleceń dowódcy żołnierze iść, i są mu posłuszne. Pewność ta wiara rosła w setnika jak patrzył Jezusa i klejnoty raporty i informacje o jego czynów i powiedzeń i upewnieniu się, że to było wielkie duchowe Nazarene władzę nad duchy, demony i chorób. Wiedział, że Jego słowo było potężne, że to nie było konieczne, żeby przyszedł do domu, by leczyć chorych. Z Jego odległym miejscu Mógł nie mówić Jego słowo i to z pewnością jest to możliwe, aby wszystkie niebiańskie władze są do jego dyspozycji.

Chrystus był pod wrażeniem tej wielkiej wiary, której nie znajdziesz wśród swoich zwolenników i osób. Możemy śledzić ten dowódca, stają pokorny, kochamy nasze sługi, i uważają się niegodny, że Chrystus powinien się pod naszym dachem. W tym samym czasie, należy wierzyć, że Jezus nas kocha i chce nam pomóc. Dlatego zobowiązujemy się do Niego, doświadczyć realizacji jego niebieskich uprawnień w naszych przyjaciół i nasze życie i wyznawać prawdziwą wiarę w głoszeniu Jezusa na niebiańskich faktów. Jezus przyznał mu wieczne zbawienie, kto przychodzi do Niego. Ujawnił później, że wierzący spocznie w niebie i usiąść z Abrahamem, Izaakiem i Jakubem w obecności Boga, w centrum naszej nadziei. Jednak ci, którzy nie wierzą w moc Chrystusa odwrócić do ciągłej rozpaczy, ponieważ nie akceptowali Bożą miłość.

Paraliż wyłączony sługę od robi swoje prace i uczynił go jako kłopotliwe i uciążliwe jak każda choroba może, ale on nie odwrócił go, kiedy był chory. On nie wysłać go do swoich krewnych, ani niech leżą zaniedbane, ale szukał najlepszego ulgę, co mógł dla niego.Sługa nie mógł zrobić więcej dla mistrza, niż mistrz zrobił tu na sługi. Setnik słudzy byli obowiązkowy do niego, a tu widzimy, co się je tak, ich szef był miłosierny dla nich miły. Jak nie należy gardzić przyczynę naszych pracowników, kiedy walczyć z nami, więc nie powinniśmy pogardzać ich sprawy, gdy Bóg podnosi się z nimi. Staliśmy się w tej samej formie, w tym samym ręku, i stoją na tym samym poziomie z nich przed Bogiem, nawet jeśli pochodzą one z de-veloping krajach.

Setnik nie stosuje się do czarownic i wróżbici na swego sługę, ale do Chrystusa.Porażenie było chorobą, w której umiejętności lekarza często nie. Było więc wielkie dowody na jego wiary w moc Chrystusa, by przyjść do Niego na lekarstwo, które było nad mocą naturalnych środków do skutku.Pobożność ustawy sam nie przyznaje zbawienia grzeszników. Jego zaangażowanie w Jezusa jest kwalifikacja do wiecznego zbawienia. Jezus natychmiast wyleczyć swego sługę, pomimo odległości między nimi. Tutaj dowiadujemy się, że czas i miejsce nie wiąże Chrystusa. On jest Panem wszechświata i może leczyć, zbaw i uświęca nas dzisiaj również, On siedzi po prawicy Ojca w Jego tronie. On czeka na nas, żebyśmy się do Boga w wierze, prosząc go, aby leczyć naszych krewnych i przyjaciół, że On może odpowiedzieć na nasze modlitwy bezpośrednio w Jego wiecznej miłości.

Wielu Żydów, którzy trwają w niewierze, jakby byli z urodzenia "Dzieci królestwa", zostaną odcięci od bycia członkami Kościoła Chrystusowego. "Królestwo Boże", z których chwalił się, że były to dzieci, pobiera się od nich i są one odrzucane. W wielkim dniu nie będzie korzystać mężczyźni byli "synowie królestwa", albo jako Żydzi lub chrześcijanie, dla mężczyzn zostanie osądzony, nie przez to, co nazywano, ale co to było. "Jeżeli syn, to i dziedzicem" (Galatów 4:7). Ale wielu tylko uważają się za dzieci. Oni żyją w rodzinie, ale nie należą do niej i nie otrzyma z duchowego dziedzictwa. Będąc urodzony rodziców wyznających daje nam duchowe błogosławieństwo, ale jeśli reszta w tym i nie mają nic do pokazania nieba, będziemy wyrzucać.

Zrozumiałe jest od Mateusza 8:5-13, że setnik przyszedł do Chrystusa, powołującej się z Nim do wyleczenia swego sługę, a gdy Jezus powiedział do niego: "Przyjdę i uzdrowię go" setnik odpowiedział: "Panie, ja nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój."

Jednak Łukasza 7:2-10 wspomina, że setnik wysłał starszyznę żydowską do Chrystusa, a gdy był już niedaleko domu, setnik wysłał do Niego przyjaciół mówi do Niego: "Panie, nie trudź się, bo nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój."

Odpowiedź na to, co wydaje się być sprzecznością jest to, że Mat-thew przypisuje centuriona jak ten błagać Chrystusa, ponieważ setnik zlecił starszych, w jego imieniu, rozmawiać z Chrystusem. Mówiło się, że Salomon zbudował świątynię, a on nie budował go przez siebie, ale powierzone inni z nim.Podobne zdanie w Jana 4:01, że Jezus został raportów Chrztu. Następnie nawiasem wyjaśnienie w Jana 4:02 państw nie było Jezus ale Jego uczniowie. Mówiło się, że Piłat ubiczować Jezusa. On nie, ale jego żołnierze nie. Zatem to, co starsi Żydzi prosili Chrystusa była przypisana do setnika, ale jego słowa: "Nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój" zostały wypowiedziane przez niego do Chrystusa. Po pierwsze, przez swych przyjaciół, gdy Chrystus nie był daleko od domu, jak Łukasza wspomina, a potem mówił im się, kiedy otrzymał go w pobliżu domu. Jednak Jezus uzdrowił swoje sługi według wiary setnika.

MODLITWA: Wielbimy Cię, O Niebiański Ojcze, ponieważ Ty wybrał nas w Chrystusie, aby być jednym ze świętymi w niebie. Proszę wybacz nam naszą małą wiarę i naszą słabą wiarę. Naucz nas ufać swojej gotowości do leczenia nas i naszych przyjaciół niewiary i grzechu. Stwórz w nas pokory, złamania i prawdziwej miłości dla innych, abyśmy wytrwale poszukują ich zbawienia w Tobie.

PYTANIE:

  1. Dlaczego wiara setnika wielki?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 07:53 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)