Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 060 (Summary)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
1. Naszych obowiązków wobec Mężczyźni (Mateusza 5:21-48)

Krótko mówiąc


On, który przenika do wspomnianych nowych komend-mentów Chrystusa, zauważy, że on nie mówi zbyt wiele o grzesznika łamanie Prawa Mojżeszowego ani o nałożonych kar na nim. Zasady te zostały zapisane w starych Pism tysiące lat temu i nie było potrzeby, aby dostosować je do tyłu lub powtórzyć je po raz kolejny.

Chrystus przyszedł, aby wypełnić Prawo Mojżesza. Objawił i ex-amined się Intents w grzesznika. Chrystus nie ma na celu karania nas, jak jest to wymagane przez prawo, ale by uwolnić nas od złych motywów w nas, że dominują w nas i do uświęcenia nas aż do końca. Dlatego On odnawia nasze cele, zmiany naszych celów, ustanawia w nas miłość i prowadzi nas do czystości i wstrzemięźliwości.Christian ustawa nie jest ani ukryte ani naciskając na człowieka. Chrystus nie chce kształcić grzesznika karą i złamać go poprzez sankcje. On raczeJana zamierza zmienić nas w swóJana obraz, na obraz Jego Ojca Niebieskiego, że celem stworzenia mogły być spełnione w nas "Bóg stworzył człowieka na swóJana obraz, na obraz Boży stworzył go" ( Dzieje Apostolskie1 : 27). Chrystus kocha i oczyszcza grzesznika, ale On całkowicie odrzuca grzech, a tym samym ukazuje nasze najskrytsze myśli. Z powodu naszeJana słabości, On poniósł nasze grzechy na Jego sercu i wziął na siebie nasz surowy sąd do spełnienia w sobie miłość wymaga od nas. Na podstawie Jego Zadośćuczynienia Nalał swojego Ducha Świętego w naszych sercach, aby utworzyć nowe zrozumienie w nas, abyśmy się wzajemnie miłowali tak, jak On nas umiłował.

Istotą jego prawo jest miłością, Bóg jest miłością, a Chrystus car-Ries z Jego prawa w nas zmienia nasze intencje i dając nam moc Ducha Świętego, abyśmy przestrzegania Jego prawa. Dlatego prorok Dawid modlił się i powiedział: "StwóRzymian we mnie serce czyste, o Boże, a ducha prawego odnów we mnie" (Psalmów 51:10).

PYTANIE:

  1. Jaka jest zasadnicza różnica między Prawem Mojżesza i Prawo Chrystusa?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:26 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)