Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 059 (Replacing Hatred)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
1. Naszych obowiązków wobec Mężczyźni (Mateusza 5:21-48)

e) Nienawiść Wrogów otrzymuje z Miłości (Mateusza 5:43-48)


MATEUSZA 5:43-48
43 Słyszeliście, że powiedziano: "Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził." 44 A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół, błogosławcie tym, którzy was przeklinają, dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą i módlcie się za tych, którzy źle traktują i prześladują was, 45 abyście synami Ojca waszego, który jest w niebie. Ponieważ On sprawia, słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. 46 Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Nie i celnicy tego nie czynią? 47 Jeśli tylko pozdrowić swoich znajomych, co więceJana zrobić niż inni? Nie i celnicy tego nie czynią? 48 Dlatego będziecie doskonali, jak wasz Ojciec w niebie jest doskonały.

Stary Testament nie wspomina o naukę, że trzeba nienawidzić swojego wroga. Jednakże, faryzeusze i uczeni w Piśmie wnioskować Kapłańska 19:18, że przykazanie miłości bliźniego wymaga, by nienawidzić wroga, ponieważ prawa plemion żądać zastrzeżenie praw, przestrzeganie uczciwości i utrzymując z dala od wroga. Królestwo Chrystusa niszczy granice plemion i narodowości, dając wszystkim ludziom dostęp do miłości Boga i wzywając nas do naśladowania Go. Dlatego wasza wiara w Chrystusa jest udowodnione poprzez waszeJana miłości do wroga, a nie tolerowanie go. Umiłowanie przeciwnika jest znacznie większa niż tylko mocy ludzkiej. Bez Chrystusa, nie jest możliwe dla normalnego człowieka do wykonywania zawodu.

Jeśli ktoś chce się kochać swego wroga, musi oddać mu jego egoizm, pomyśl o ukochaneJana i opiekować się nim w rzeczywistości. Jak a jeśli Pan zapytał cię kochać swojego wroga? Gdyby nie duchowa wspólnota między Chrystusem a wierzącym był mocny, nikt nigdy przeprowadzenia tego przykazania. Więc dzięki naszym Zbawicielu, gdyż Jego Duch prowadzi nas do przezwyciężenia naszą nienawiść i pomaga nam kochać wszystkich. Ale uwaga! Tak długo, jak jesteś zły na kogoś lub jakiejś grupy ludzi, Duch Boży trudno przezwyciężyć swoje złe motywy.

Módlcie się za nich, aby i was prześladować. To jest pierwszy krok w realizacji miłości do wroga. Kiedyś był człowiekiem, który zrobił źle do kolegi i jego rodziny, jakie nurtowało ich życie, ale Duch Boży zachęcał kolegę do modlitwy o sprawcy, więc poprosił swego Pana, aby utrzymać się na błogosławienie jego przeciwnikiem więceJana niż własneJana rodziny . Nasz Ojciec w niebie chce błogosławić cię twoim przeciwnikiem poprzez radosne modlitwy serca.

Jeśli jesteś wolny od niechęci i przyniosły dół błogosławieństwo swojego przeciwnika poprzez swoje modlitwy, można go odwiedzić. Jeśli on jest w niebezpieczeństwie, pomóc mu w sposób, że nie zauważy twojeJana pomocy, tak że nie może się wstydzić przez Ciebie. Spędzać jak najwięceJana jak można go uratować i jego domu, w ciała, duszy i ducha, nawet jeśli nie zgadza się, ale prowadzi odrzucając cię, bo Bóg traktuje nas, jako ludzi, w ten sposób mimo naszeJana nieposłuszeństwa.

Twoja pozycja nie byłaby lepsza od Boga i Jego Syna. Jak ludzie odrzucili miłość i ofiarę Jezusa kpiąco, nie może zaakceptować swoją miłość i nie mogą ufać, ale spełniają swoje próby pomagają im zniewagi. Oni podnoszą skargę ciebie do właDzieje Apostolskieoskarżają cię o oszustwa i niegodziwości, bo jest dziwny duch pracy w nich. Ale stałeś się dzieckiem Boga i spokoju można zrozumieć niektóre z motywów w innych. ZapytaJana swojego Ojca Niebieskiego, aby uwolnić ich od zła i prysznica ich z miłością jak Bóg cię. On jest Wszechmogący, który może pokonać i zniszczyć także kamienne serce wroga.

Bóg jest miłością. Powołał nas, by nas prowadziła do pełni łaski. Jego wezwanie do doskonałości prowadzi do złamania abyśmy wyznawali nasze błędy, szczególnie w miłości naszego wroga. Ale nasz Ojciec w niebie daje nam depozyt Jego własneJana doskonałości i wybacza nam nasze grzechy całkowicie przez krew Jego Syna. Takie oczyszczenie jest idealny, ponieważ nie ma czystość większą niż odpuszczenie ukrzyżowany. Wreszcie, za darmo uzasadnienia, Bóg wylewa Swego własnego Ducha Jego pełną miłości w sercu wierzącego. Chrystus nie teoretyczne filozof, który mówi o niemożności stosowania ideałów, ale On jest doskonały w Sobie. On daje ci w indwelling z Ducha Świętego w swoim sercu dowód doskonałości pokazane w swojeJana miłości do wroga.wierzący powinni

MODLITWA: Ojcze, dziękuję Ci za nazwanie nas przez Syna Twego, aby stać się doskonałym jak ty. Ale często jesteśmy nieposłuszni i uparci grzesznicy, a Twoja miłość budzi nas z błotem naszych grzechów do Twojego poziomu w naszym oczyszczeniu przez krew Jezusa, abyśmy mogli być sprawiedliwi i czyści w doskonałości. TwóJana Duch Święty jest boską moc i znakiem twojeJana doskonałości w nas niepowodzenia. Proszę umożliwić nam naprawdę kochać naszych wrogów i przeciwników, że Twoja radość w nas może być spełniony.

PYTANIE:

  1. W jaki sposób możemy być doskonali, jak nasz Ojciec w niebie jest doskonały?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:25 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)