Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 058 (Overcoming Revenge)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
1. Naszych obowiązków wobec Mężczyźni (Mateusza 5:21-48)

d) Łagodność pokonuje (Mateusza 5:38-42)


MATEUSZA 5:40-42
40 Jeśli ktoś pozywa możesz zabrać swóJana płaszcz, niech mają swóJana płaszcz również. 41 Kto zmusza żebyś jedną milę, idź z nim dwa. 42 DaJana temu, kto cię prosi, i nie odwracaJana się go kto chce pożyczyć od ciebie.

Chrystus uwalnia nas od materializmu, bo żyli wśród nas - ubodzy, łagodni i treści. Dziś On zmienia nas na swóJana obraz. Ten boski cel został zrealizowany w doświadczeniu stolarza, który wracał do domu po spotkaniu z jego chrześcijańskich braci. Widział dwóch złodziei prowadzenie logów z jego zakładu.StolaRzymian pokonał sam siebie. Pomagał im i dodano kilka innych artykułów. W końcu dołącza je do samochodu, który uczynił ich zdaniem był również złodziejem chętni do uczestniczenia w ich zbrodni, ale szybko zarumieniła się, kiedy powiedział im, że był właścicielem zakładu. Spotkał ich kradzieży z łagodnością i miłością. Jeden z nich był tak wstydzić się, że pokutowali i zobowiązał się do Chrystusa wyznając swoje grzechy. Nie zapomnij, że Chrystus jest gotów uwolnić serce od swoich praw i posiadłości do miłości poświęcenia i służby niemego.

Suma jest to, że chrześcijanie nie mogą być sporne. Drobne urazy mogą być pomijane. Jeżeli szkoda wymaga nas do szukania zadośćuczynienia, to musi być dla dobrego celu, bez myśli o zemście. Nie wolno nam sprzyjają wypadkom, ale musimy im sprostać radośnie w drogę obowiązku i jak najlepieJana z nich. Jeśli ktoś mówi: "Ciało i krew nie mogą przejść przez taki afront," Niech pamiętają, że "ciało i krew nie odziedziczą królestwa Bożego" (1 Koryntian 15:50).

Duch Święty prowadzi nas do dawania mądrze i szczodrze z naszeJana żywności i pieniędzy, tak, że nie mogą stać się chciwy. Nasz Ojciec Niebieski nie wymagał od nas jałmużna, post i modlitwę jako rezerwa dla naszego zbawienia, ponieważ On jest nieograniczony kochankiem i dawcą, bezpłatnie. On nam błogosławi i ratuje nas razem ze wszystkimi, którzy przyjęli jego hojną dobroć. Jego celem jest, że my, jak również stają się przepełnione strumień Jego łaski, użycz potrzebującym bez odsetek, odmówić miłość pieniędzy w firmie i chwalić Jego imię w życiu ofiary.

Bądźmy gotowi do udzielenia kredytu, który jest czasami tak wielki kawałek miłości, jako dawanie, ponieważ nie tylko łagodzi obecny awaryjne, ale również zobowiązuje kredytobiorcę do Providence, działalności i uczciwości. Dlatego też, nie należy włączać go, kto chce pożyczyć od ciebie czegoś żyć, czy coś w handlu na. Nie stroni od tych, które znasz mieć taki wniosek, aby do Ciebie, ani wymyślać wymówki, aby wstrząsnąć ich. Być łatwe do dostępu do niego, że chce pożyczyć: chociaż jest wstydliwa, i nie wiadomo, zaufanie do jego sprawy i błagać przysługę, ale wiesz, że zarówno jego potrzebę i pragnienie, a tym samym zaoferować mu życzliwość, jak to możliwe i mądrze.

MODLITWA: Ojcze Niebieski, Ty jesteś pełen cierpliwości i miłości, a TwóJana Syn jest łagodny, delikatny wcielony One. Proszę, wybacz nam nasze nieposłuszeństwo i ex-zbyt duża wrażliwość i zabity nasz egoizm i twarde serca, że możemy stać się silnym poświęcenia i pokory, opatrzone grzeszników i rysować swoje serca do nawrócenia miłością, że mogą one również zachowują się jak dzieci z Twoich Duch Święty.

PYTANIE:

  1. Kim są własnym sumptem?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:24 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)