Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 046 (The Beatitudes)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA

a) Błogosławieństwa (Mateusza 5:1-12)


MATEUSZA 5:8
8 Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.

Czy jesteś czysty w sercu? O czym marzysz nocy i dni? Chrystus pragnie, aby oczyścić swoje serce, oczyścić swoje wewnętrzne myśli i napełni was czystości Jego Ducha, że pożądanie i chciwi-ności nie może pokonać ciebie. On chce, aby wejść do wolności dzieci Bożych i przyznać, że nie jest możliwe, aby żyć w czystości przez naszych własnych wysiŁukasza ów. Jednak Duch Święty może pokonać złych pragnień swojeJanaduszy i ciała, aby twóJanajęzyk prawdziwy, kontrolować swoje myśli i ulepszyć uczucie.

Prawdziwa wiara przynosi czystość serca. Ci, którzy są wewnętrznie czysty, pokazać, że są w mocy religii czysta i bez skazy. Prawdziwe chrześcijaństwo jest w sercu, w czystości serca, oczyszczenie serca z nieprawości. Musimy podnieść się do Boga, a nie tylko czyste ręce, ale czyste serce (Psalmów 24:4,5).

Jezus wyznaje: "Z serca bowiem pochodzą złe myśli, Mur-szkieletowego, cudzołóstwa, cudzołóstwa, kradzieże, fałszywe świadectwa, blasphe-Mies" (Mateusza 15:19). Jeśli nasze serca są źródłem naszego un-czystości, potrzebne jest nowe serce, oczyszczone sumienie, które zostaną przyznane przez odkupienie Jezusa i Jego daru Ducha Świętego.

Bóg obiecuje, że będzie można zobaczyć Jego chwałę, a nie z powodu twojeJanadobroci osiągniętego lub swojeJanawłasneJanasprawiedliwości, ale dlatego, że krew Jezusa oczyszcza cię od wszelkiego grzechu (1 Jana 1:7) i Jego potężny Duch pomaga pokonać kaprysy Twoje ciało.Radość Boga widząc obiecuje do tych, i tylko tych, którzy są "czyste serce." Żadne ale czystego serca są przyznawane zobaczyć Boga, i nie będzie trwała radość za nieczyste, którzy nie będą oglądać Boga . Co przyjemność może unsanctified duszy zabrać w wizji świętego Boga? Jak On nie może znieść, aby patrzeć na ich winę, a więc nie może znieść, aby patrzeć na Jego świętości. No nieczystego może wejść do nowego nieba, tylko te, które są "czystego serca", którzy są uświęceni, pragnienia o kute w nich, co nic, ale przed Bogiem zadowoli.Łaska Boża nie zostawi te pragnienia niezaspokojone.

Czy bierzesz udział w walce z Ducha Bożego wobec swoich grzechów? Ten, kto zwycięża przez imię Jezusa ujrzą Boga, naszego Ojca Niebieskiego i będzie z Nim na zawsze. Czy długo, aby zobaczyć Boga, czy też starają się powrócić do nieczystych i skorumpowanego starego życia? Przyjdź do Pana miłosiernego, a on oczyści Cię przez krew Jezusa Chrystusa, która oczyszcza nas z wszelkiego grzechu (1 Jana 1:7). On jest wierny do Ciebie, nawet jeśli wsunąć do grzechu znowu niechętnie.

PYTANIE:

  1. W jaki sposób można stać się czysty? (1 Jana 1:7)

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:11 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)