Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 045 (The Beatitudes)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA

a) Błogosławieństwa (Mateusza 5:1-12)


MATEUSZA 5:7
7 Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Miłosierny, którzy są pobożnie Izajasza miłością skłonny współczuć, pomagać i inni sukurs w nędzy.Człowiek może być naprawdę "miłosierny", który nie oznacza być hojny lub liberalne, Bóg przyjmuje chętnych umysł. Musimy nie tylko pokrywają własne utrapienia cierpliwie, ale bierzemy z nieszczęścia naszych braci. Szkoda musi być wykazana i wnętrzności miłosierdzia założyć (Kolosan 3:12).

Powinniśmy mieć współczucie dla dusz innych też i pomóc im, szkoda ignorant, polecić niedbały i ostrzec, kto jest w stanie grzechu i wyrwać go jako Markaa od spalania.

Należy również mieć współczucie dla tych, którzy są w smutku i pocieszyć je i nie być ciężka z nimi. Powinniśmy uznać tych, którzy są w potrzebie i dostarczamy swoje potrzeby z mądrością. "RozszeRzymian swoją duszę głodny i zaspokoić cierpiącego duszę ... dzielić swóJanachleb z głodnym" (Izajasz 58:7,10). Ba, "dobry człowiek jest miłosierny jego bestii" (Rzymian 12:10).

On, który jest uzasadniony przez krew Chrystusa, miłosierdzie Boga mieszka w jego sercu. Ten, kto kocha Jezusa o Jego wielkieJanamiłości pogodzenia, dobrowolnie wybaczyć wszystkich wrogów "usterek. Kto namaszczenie od Ducha Świętego, nie gardzi prostym człowiekiem, on raczeJanamu pomaga, błogosławi go i pociesza go. Poświęca, co ma dla niego. Tak więc Bóg jest miłością! Kto wierzy w naszego Ojca w niebie, wchodzi w teJanamiłości. Ten, kto nie zna Boga pozostaje w nienawiści, pogardy i mocy wyroku. Stałeś miłosierny jak Chrystus, najbardzieJanamiłosiernym? Jeśli tak, to moc Boża będzie płynąć z serca do naszego świata umierającego. Z powodu swojeJanawiary w Chrystusa, będzie uzasadnione i zmartwychwstanie do życia wiecznego. Będziesz zbawiony od ostatecznego wyroku tylko dzięki Jego łasce, który zostanie zrealizowany przez miłość Bożą, rozlaną w swoim sercu przez Ducha Świętego danego tobie. Nie są zapisywane przez wasze dobre uczynki, lecz ze względu na krew Jezusa Chrystusa, który zmienia się w kochającego sługi.

Miłosierny mieć pewien przywilej, jak czytamy w Starym Testamencie: "Błogosławiony jest ten, kto uważa, ubogich" (Psalmów 41:1). TutaJanabędziemy przypominać Boże, jak Jezus nakazuje nam: "Bądźcie miłosierni jak Ojciec wasz jest miłosierny" (Łukasza 6:36). Jesteśmy zaproszeni nawet stać się doskonali, jak On jest doskonały (Mateusza5:48). To jest dowodem miłości Boga. Jeden z najczystszych i najbardzieJanawyrafinowane przysmaki w tym świecie jest miłosiernie dobre uczynki. W tym słowie: "Błogosławieni miłosierni," Słowo Chrystusa jest wliczone, który znajduje się tylko w świadectwie swoich apostołów: "WięceJanaszczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu" (Dzieje Apostolskie20:35).

PYTANIE:

  1. W jaki sposób możemy zmienić samolubny powstaje miłosierny?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:10 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)