Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 047 (The Beatitudes)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA

a) Błogosławieństwa (Mateusza 5:1-12)


MATEUSZA 5:9
9 Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Siódmy pierścień dzwonu zachwytu Boga wzywa was do służbie pokoju.Wierny nie żyje dla siebie. On nie zrelaksować się lenistwo i egoizm. On raczeJanawychodzi jako orędownika pomiędzy Bogiem a ludźmi i zaprasza ginących w pokoju z Bogiem. PowieDzieje Apostolskieludziom, jak niebiański pokóJanazamieszkał w twoim sercu. Zadzwoń do nich z wiarą i nadzieją. Wtedy jesteś jednym w harmonii z Duchem Chrystusa i stać się bratem Chrystusa, który przez swoją śmierć pojednał świat do Boga, swego Ojca. On chce szerzyć Jego pokóJanana całym świecie. Bóg w swojeJanamiłości odbiera ci w Jego niebiańskieJanarodziny, a następnie wysyła do innych, aby przynieść orędzie pokoju do nich. Ale nigdy nie zapominaj, że nie ma pokoju bez krzyża, a kto chce zawrzeć pokóJanabez Księcia Pokoju z pewnością nie.

PokóJanaczyniący będą nazwani synami Bożymi.Wieczny Pan przyjmie ich jako "swoich synów" i wysłać je jako twórczynie pokoju w świecie pełnym nienawiści. Sam Bóg jest Bogiem pokoju, tylko jego syn jest Księciem Pokoju, Duch Święty jest Duchem Pokoju. Bóg objawił się nam jako wyrozumiały Ojca, ale On nie akceptuje tych, którzy są w ich nieubłagany wrogości do siebie. Jeśli pokóJanadecydenci są błogosławione, biada pokojowych wyłączników!

Chrystus nigdy nie chciał, aby jego rozprzestrzenianie religii mieczem lub pożaru, lub ustaw karnych lub uznania fanatyzmu lub nieumiarkowanym zapał, jako znak Jego uczniów. Dzieci tego świata lubią ryby w mętneJanawodzie, ale dziećmi Boga są "pokojowe decydentów", "cicho na ziemi" (Psalmów 35:20).

Był krytyczny sprzeciw na teJanapodstawie, że istnieje różnica i sprzeczność między tym wersecie i słowa Jezusa: "Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz" (Mateusza10:34). Chrystus jest prawdziwym Księciem Pokoju który nakazuje wszystkich jego zwolenników, "Miłujcie nieprzyjaciół waszych, błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i" i "Ten, kto cię uderzy w prawy policzek, nadstaw mu drugi także" i "Mówię ci, nie oprzeć się złemu "i podobne znaki (Mateusza 5:38-48).

On jednak mówi: "Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz." Jego celem w tym oświadczeniu nie jest stworzenie waśnie i spory lub usunięcia miłości i spokoju. Jego celem jest dokonanie wyraźnego rozróżnienia pomiędzy świętością i nieczystości. Nie może być umowa pomiędzy Jego czystego ducha prawdziweJanai skorumpowanych zasad tych, które odeszły od prawdy i zboczył z właściweJanadrogi przez kłamstwa. Chrystus przyszedł, aby utworzyć rozróżnienie prawdy i nieprawdy, między światłem a ciemnością. Wielu młodych wierzących zmagać się z tego zaproszenia Chrystusa. Oni nie będą umierać w walce z sobą, ale będzie cierpiał w walce z ich krewnych i przyjaciół, którzy chcą, aby włączyć je z dala od prawdy. Jak często nowy wierzący działała w opozycji do rodziców z miłości do własnego zbawienia. Jak często wierzący wolała stosujmy Ewangelię iw wyniku rozwścieczyć swoich krewnych, przyjaciół i rodziców, bo czeka na to, co jest bardzieJanatrwały i lepiej.

PYTANIE:

  1. W jaki sposób Chrystus cię wykorzystać, aby przynieść pokóJanadla innych?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:12 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)