Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 041 (The Beatitudes)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA

a) Błogosławieństwa (Mateusza 5:1-12)


MATEUSZA 5:1-2
1 Widząc tłumy, wszedł na górę. Kiedy usiadł, Jego uczniowie przyszli do Niego. 2 Otworzył usta i nauczał ich tymi słowami:

Chrystus miał współczucie dla Jego ludu, którzy wiedzieli, ani siebie ani swojego Pana. Wybrał uczniom z tych przegranych. Nazwał je i zaprowadził ich do wzgórza, na którym siedział i uczył swoich wybranych uczniów i tłumów wokół nich. W środku natury, Chrystus oświadczył zasady boskiego królestwa i objawił swoją niebiańską konstytucję.

Liczne uzdrowienia Chrystusa w Galilei, które czytamy o na zakończenie poprzedniego rozdziału, miały na celu przygotowanie drogi dla teJanafundamentalneJanakazania i zbywać ludzi do otrzymywania instrukcji od tego, w którym pojawiła się boska moc, dobroć i miłosierdzie. Prawdopodobnie, to kazanie było podsumowanie tego, co głosił w wielu synagogach Galilei. Jego podstawowym tematem było "Nawracajcie się, albowiem królestwo niebieskie." Przez Jego kazania chce reformować nie tylko nasze czyny, ale również nasze cele, nie tylko nasze czyny, ale także nasze zamierzenia. On zapewnia nas słowa Bożego: "Wróć do mnie, a ja wrócę do was, mówi Pan Zastępów" (Malachiasza 3:7).

Miejsce kazania był jednym z wzgóRzymian w Galilei. Chrystus nie miał wygodne miejsce do głoszenia w, bardzieJananiż "by głowę mógł oprzeć" na. Podczas gdy uczeni w Piśmie i faryzeusze mieli krzesło Mojżesza na siedzenie, z wszystkich możliwych komfort, honoru i państwa, i tam uszkodzona prawa, nasz Pan Jezus, wielki nauczyciel prawdy miał wybrać na wzgórze jako Jego kazalnicy. Ta skocznia nie była miejscem świętym, jak góra Syjon. W ten sposób Chrystus daje do zrozumienia, że ludzie powinni modlić się i głosić świętą Ewangelię wszędzie.

Chrystus wydał to kazanie jako ekspozycja Jego boskieJanaprawnie od góry, ponieważ na "górę" Old Testament ustawa została podana. Jednak zauważyć różnicę. Podczas gdy Prawo zostało nadane do Mojżesza, Pan "zstąpił" na górze, teraz Pan "poszły w górę." Na górze SynaJanaBóg mówił w grzmotów i błyskawic, ale w Galilei, głosem rodzaju. WcześnieJanaludzie kazano trzymać na dystans, teraz zostali zaproszeni do zbliżać, błogie zmiany! (2 Koryntian 3:7; hebrajski 12:18)

Słuchacze stojący blisko Jezusa byli Jego uczniami, którzy szli Jego wezwanie (Markaa 3:13, Łukasza 6:13). Dla nich wyreżyserował swoje przemówienie, bo za Nim z miłości, nie z konieczności, inni uczestniczyli Go tylko o uzdrowienie. Uczył swoich naśladowców, bo byli gotowi słuchać. Chcieli zrozumieć każde słowo uczył. Ponieważ byli uczyć innych w przyszłości konieczne było, że powinny one mieć jasną i wyraźną wiedzę o wszystkich szczegółach jego prawo sami.

Jezus otworzył Jego Kazanie na Górze z unikalnym słowo "błogosławiony". Powtórzył to dziewięć razy jak dzwonu z nieba, ogłaszając się nam, że szczęście i radość są podstawą i sekret prawa Jego królestwa. Nie musisz wypełniać przykazania i uciążliwe statutu lub wykonywania pewnych rytuałów, aby wejść do Królestwa Bożego, ale należy przyjąć uprzejme słowa Chrystusa z prostoty wiary. Wtedy będzie uratowany od wyroku Bożego i dostarczane od wieczneJanakary. Chrystus zaprasza do ogromneJanaradości, ponieważ On nie przyszedł, aby zniszczyć grzeszników, ale aby je zapisać. Konstytucja Boga dla ludzkości jest oparta na wieczneJanaradości, wdzięczności i uniesienie, nie na obrzędach i łez.

PYTANIE:

  1. Dlaczego prawo Chrystusa zaczyna się słowem "błogosławiony" w-zamiast "Ty powinien" lub "Nie będziesz?"

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:07 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)