Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 040 (The Savior’s Ministry)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
C - CHRYSTUS ROZPOCZYNA SWOJĄ GALILEJCZYKIEM MINISTERST (Mateusza 4:12-25)

3. Piękne konto Ministerstwa Zbawiciela (Mateusza 4:23-25)


MATEUSZA 4:23-25
23 Jezus chodził w całeJanaGalilei, nauczając w ich synago-gues, głosząc Dobrą Nowinę o Królestwie, i leczyć-nia wszystkie choroby i wszystkie choroby wśród ludzi. 24 Raport o Nim rozeszła się po wszystkich Syrii. Przynosili do Niego wszystkich, którzy byli chorzy, cierpiący z różnymi chorobami i cierpieniami, opętanych, epileptyków i paralityków, a On ich uzdrowił. 25 Wielkie tłumy z Galilei, Dekapolu, Jerozolimy, Judei i zza Jordanu za nim.

Jak piękne są te znaki, które mogą być uważane za streszczenie całeJanaEwangelii! Stwierdza on w kilku słowach to, co Jezus powiedział i zrobił, gdzie i do kogo. PrzeczytaJanatekst jeszcze raz i dostaniesz panoramę posługi zbawczeJanaJezusa.

Mógł wydał odezwę do wezwania wszystkich, aby przyszli do niego, ale aby pokazać swoją pokorę i godność Jego łaski udał się do nich. Jest cichy i pokorny sercem, a przyszedł szukać i zbawić. JózEfezjan Flawiusz, historyk żydowski znany, mówi: "Nie było powyżeJanadwieście miasta w Galilei, i wszystkie, lub większość z nich odwiedził Chrystus."

Uczył pobożnie w synagogach, i głosił zaniedbanych niewiernych na ulicach, podwórkach i na wsi. Mateusza ukazuje nam zasadniczą różnicę między nauczaniem i kaznodziejstwa. Nauczanie jest dokładne badanie wiedzy poprzez interpretacji podanych tekstów, dostarczając dobrze ułożone pomysły według wiary i udzielanie odpowiedzi na pytania z badania. Głoszenie, z drugieJanastrony, jest jak dźwięk trąbki. To jest Boże wezwanie do grzeszników przyjść na światło łaski, aby otrzymać zbawienie.Celem nauczania jest wyjaśnienie zasad, które powinny być realizowane w praktyce życia, natomiast celem nauczania jest oferowanie ewangelię zbawienia niewiernych. Je-sus był nauczycielem i kaznodzieją w tym samym czasie.

Treść jego nauczania i głoszenia była Ewangelia o królestwie.Słowo "ewangelia" w języku greckim jest "euangelion". To było oficjalne ogłoszenie używane w tym czasie w domu rzymskiego cezara na takie wydarzenia, jak narodziny swoich dzieci i zwycięstwo nad wrogami.Słowo oznacza to głoszenie dobreJananowiny na królewskim poziomie rodziny. Jednak Ewangelia Chrystusa jest Bóg mówi nam o narodzinach swego Syna, który zwyciężył grzech, śmierć i szatana. Zwycięstwo nad tym wrogiem, przez Jezusa Chrystusa, udziela się świątynią w duchowym królestwie nieba dla wszystkich, którzy wierzą. To duchowe królestwo rośnie i nikt nie może go powstrzymać.Ewangelia mówi nam o wzroście mocy miłości Boga w świecie.

Nie tylko Chrystus mówić słowami, ale też rozmawiał z jego życia. Jego serce było pełne miłosierdzia i współczucia dla tych, którzy cierpią pod władzą szatana. Miał litość nad nimi i uzdrowił ich z powodu swojeJanawielkieJanamiłości.

On ma władzę nad wszystkimi duchami i wszystkie choroby i choroby. Trzy ogólne warunki są tu użyte przez Mateusza do ujawnienia tego. Po pierwsze, "wszystkie choroby", w tym osób niewidomych, głuchych, niemych i chromych, po drugie, "wszystko", w tym choroby trądu, czerwonkę, puchlinę i krwawienia przewlekłe, po trzecie, "męki", w tym wykazać posiadanie, padaczki i drgawki. Czy choroba były ostre lub przewlekłe, nawet bolesne i wyniszczająca choroba, nic nie jest zbyt trudne dla Chrystusa leczyć słowem. On jest suwerenny LekaRzymian zarówno duszy i ciała, i posiada znajomość wszystkich rzeczy. W Chrystusie, raJanaprzyszedł istnieć w środku naszego świata.Stwórca przyszedł do swego stworzenia, i zaczął do odnowienia tych, którzy wierzą w Niego. Fakt ten można znaleźć, jak również, z pełną jasnością, w książkach niechrześcijańskich.

Uzdrowienie chorych nie była priorytetem Jezusa. Skupił się na głoszenie do tłumów następnie uzdrowił tych, którzy uwierzyli w Niego.Odnowienie świata nie zacząć charytatywnej, planowania gospodarczego lub ubezpieczenia społecznego, ale z kolei przez duchowego nawrócenia i wiary w Chrystusa. Zaufanie do osoby Jezusa zmienia serca, postawę i sytuację. Wiele osób, które zapiał blisko Chrystusa nie był bogaty, wykształcony, lub pobożnie religijnych, ale były nędzne grzeszników, chorych lub opętanych. Jak piękny jest obraz osoby Jezusa i wywiadowcze potrzebujących i wokół niego dręczony! On jest źródłem miłosierdzia i bless-ing, utwardzania i nadziei.

DzisiaJanawidzimy tłumy wokół królów i prezydentów podczas wielkich spotkań. Słyszymy puste obietnice. Ich słowa nie pocieszy serca ani wyleczyć ciało. Jednak Jezus uzdrowił wszystkich, którzy przyszli do niego i pocieszał serca wszystkich tych, którzy uwierzyli w Niego. Nie ma lekarstwa nigdy nie zostali uzdrowieni szybko i chory poszedł natychmiast, grzechy zostały zabrane i duchy nieczyste, zostały oddane. Ci, którzy zobowiązali się do jego chwały, zaufany jego pragnienie, aby je zapisać, a jego gotowość pomocy należy im się bezpośrednio doświadczyć, jak moc Jezusa napotkasz ich chorych ciał.

Czy wiesz, kim jest Jezus? On jest wierny Zbawiciel, który jest pełen miłości do ubogich i pobici. Jesteś blisko niego? Gratulujemy Państwu za komunii z nim, jesteśmy również o tych, którzy potrzebują go co dzień.

MODLITWA: I chwalić Cię, Zbawiciela świata, bo nie odrzuca przygnębiony, pogardzani, chory i zdesperowany, ale przyjął je, uzdrawiał ich i pocieszał ich. Boże, modlę się móJanajęzyk byłyby kontrolowane wysławiać cię. Pytam, że wielu z moich przyjaciół, który może wejść do królestwa miłości. O Panie, proszę leczyć, mówić, zadzwonić, a triumf. Jestem tłoczno wokół siebie, wierząc w swoje siły i panowania. Ufam swoje pragnienie i determinację, aby mnie ocalić i zapisać mojeJanarodziny, przyjaciół i sąsiadów. Dziękuję za wykonanie pracy w moim kraju dzisiaj.

PYTANIE:

  1. Dlaczego nazywamy Mateusza 4:23-25 mały Gospel lub streszczeniem Ewangelii?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:06 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)