Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 051 (Purpose of the Sermon on the Mount)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- English -- French -- Hebrew -- Hungarian? -- Indonesian -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA

b) Cel Kazaniu na Górze: Zastosowanie Prawa Bożego (Mateusza 5:13-16)


MATEUSZA 5:14-16
14 Wy jesteście światłem świata.Miasto położone na wzgórzu, nie może być ukryte. 15 Ani pan zapala światła i nie stawia pod pomiarowego kosza, ale na świeczniku, i świeci wszystkim, którzy są w domu. 16 Mimo to, niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.

Jak wielka jest łaska Chrystusa! Spowodował on światło Jego miłości rodzaju i promieniom Jego święteJanaprawdy blask w Jego naśladowców. Nie myśl, że nowe światło w tobie jest twoje. Jest to dar od waszego Pana. Nie chowaJanaTwóJanadar Boży obawiając sprzeciw ludzi, dla Chrystusa dał ci stałą przywileJanai mam nadzieję, że światła w naszym pesymistycznym świecie. Nie wstydź się bycia niczym oświetlonym meczu na może być widziany z kilometrów, nawet w najciemniejszą noc. Kiedy chrześcijanie spotykają się w społeczności dzieląc się swoją wiarą, są jak miasto, które jest położone na wzgórzu świeci jako grupa błyszczące gwiazdy przewodnie statki odejście do bezpiecznego portu.

Chrystus zaprasza, aby być światłem dla tych, w ciemności. On zmienia cię na świadka jego cnót i pozwala, aby głosić Jego Imię w domu, w szkole, w biurze. Jeden młody wierzący pracował w fabryce, gdzie ludzie byli bezbożni. Próbowali go zepsuć ich nieczystych słów. Jego przyjaciele ostrzegali go: "Zostaw tę pracę bo wpadniesz w otchłań nędzy," ale on im odpowiedział: "Nie jestem sam. Chrystus stoi przy mnie, chroni mnie i mieszka we mnie. Obiecał, nie zostawiaJanamnie, a gdzie Ja jestem tam On jest także, więc zła się nie ulęknę".

Boski Król królów zamówień na oskubane odwagę i promieniować z światło świeci w was. Więc nie ukryć się lub utrzymać się z oczu, ale idź na zapewnił jako jeden wysłany przez Boga do swoich sąsiadów i przyjaciół. PoznaJanaludzi i rozmawiać z nimi w przewodnictwem Ducha Świętego. Co może ludzie widzą w tobie przez cały dzień? Czy Chrystus jasno świecić w was?

Chrystus zaprasza do życia czystego życia. Wtedy ludzie będą czcić Boga za Jego dobroć i moc w tobie i będą wierzyć mocy swoje zachowanie, czy Duch Boży mieszka w was.

Jako światła świata, wyznawcy Chrystusa są lśniące - i są one oglądane przez wszystkich, którzy znają ich. Niektórzy obserwatorzy je podziwiać, pochwalić je, cieszyć się nimi i starać się ich naśladować. Inni zazdroszczą im ich nie lubi, cenzurowanie ich i starają się je zniszczyć. Wszyscy wierzący muszą więc chodzić ostrożnie przed ludźmi. Są przykłady bogów dar dla świata i powinny unikać wszystkiego, co jest w porządku, ponieważ są stale obserwowani.

Chrystus dał ci szansę i przywileJanauczestniczenia w wielbiąc Jego Ojca w niebie. W Kazaniu na Górze czytamy w wersecie tym po raz pierwszy w tajnym wielka, że wszechmocny Bóg jest naszym Ojcem!Święty nie jest ani daleko od nas, ani nie boją się nas. Jego Boska miłość jawi się nam w autorytet "Ojca". Jezus pozwala ludziom wierzyć w ojcostwie Boga przez naszego postępowania w poradniku i mocy Ducha Świętego. Jesteś może być dowodem jedności Trójcy ŚwięteJanalub powodem niewiary i niechęcią innych. Według waszeJananatury jesteś grzesznikiem od dzieciństwa, ale Duch zmienia cię od utraty osoby w ciemności do syna światła.Duch mieszkania Jezusa w tobie wydaje poprzez swoje słowa i pracy, że największe obietnice powinny być spełnione w tobie zgodnie ze słowami: "Bóg jest miłością, a kto trwa w miłości, w Bogu, a Bóg w nim" (1 Jana 4:16).

Nasze światło musi świecić - przez dobre uczynki. Nasze uczynki mogą powodować inni myśleć dobrze o Chrystusie. Powinniśmy robić dobre uczynki, że inni korzystają, ale nie, że możemy być postrzegana. Powiedziano nam modlić się w ukryciu, a co znajduje się między Bogiem i nasze dusze, powinny być do siebie. Ale to, co jest otwarte i oczywiste oczach ludzi, należy dążyć, aby zgodną z naszym zawodzie i chwalebne (Flp 4:8). Nasi przyjaciele nie tylko "usłyszeć" nasze dobre słowa, ale "widzi" nasze dobre uczynki, że mogą one być przekonany, że religia jest czymś więceJananiż pustym nazwy, a to, że nie tylko wyznajemy naszą wiarę, ale trwać w mocy niej.

Jednak, w jakim celu należy naszym światłem świecą? Że ci, którzy widzieli wasze dobre uczynki może raczeJananie chwalić Cię, ale chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.Chwałą Boga jest wielki cel powinniśmy pamiętać o wszystkim co robimy. Powinniśmy nie tylko dążyć do uwielbienia Boga się, ale jesteśmy powołani do zrobić wszystko, aby przynieść innym chwalić naszego Ojca w niebie.

Nasze dobre uczynki mogą prowadzić innych do uwielbienia Boga, naszego Ojca. Niech widzieli wasze dobre uczynki, które potrafią rozpoznać moc łaski BożeJanaw was i zacznie mu podziękować za jego promienie pobożności w was. Niech widzą swoje zachowanie rodzaju, że mogą być przekonani o prawdzie i doskonałości chrześcijańskieJanareligii i być prowokowane przez świętą gorliwością naśladować wasze dobre uczynki i chwalili świętego Boga.

Wierzący w trudnych krajach są w stanie wyrazić swoją wiarę otwarcie przed konserwatywnych fanatyków, ale ich zachowanie jest cichy żywym świadectwem swego Zbawiciela i Ojca Niebieskiego.

MODLITWA: O Niebiański Ojcze, Ty jesteś święty światła. Wysłaniu być kochanym Syna Jezusa, jako światło jaśnieje w naszym świecie. Byliśmy w ciemności, lecz Ducha Twojego Syna urządzone nam Boskiego światła. Proszę niech świeci wasze światło w naszym otoczeniu, że wielu ludzi będzie uwolniony od grzechów i stać światła miłe też. Uwielbiamy Ci za Twoją wielką zbawienia i szukać wskazówek w najlepsze wykorzystanie światła, że nikt nie staje się niewierzącym z powodu naszych czynów, ale cię rozpoznać w nas. Amen.

PYTANIE:

 1. Jak możesz być światłem w świecie?

KWIZ - 2

Drogi czytelniku,
po przeczytaniu naszych uwag na temat Ewangelii Chrystusa według Mateusza w teJanaksiążeczce, jesteś teraz w stanie odpowiedzieć na poniższe pytania. Jeśli odpowiesz 90% pytań przedstawionych poniżej, a my wyślemy ci kolejne części teJanaserii dla budowania. Prosimy nie zapomnieć o podaniu pisać swoje imię i nazwisko i adres wyraźnie na arkuszu odpowiedzi.

 1. Jaki jest dopuszczalny pokuta?
 2. Jakie są zasady nauczania i życia Jana Chrzciciela?
 3. Kim są faryzeusze i saduceusze, którzy są?
 4. Czego oczekujemy od Ciebie Creator zrobić?
 5. Dlaczego Chrystus mógł chrzcić Duchem Świętym?
 6. Jaka jest różnica między chrztem z Ducha Świętego i chrzest z ogniem?
 7. Dlaczego Jezus został ochrzczony w Jordanie, chociaż był niewinny?
 8. Jak Holy Trinity głosić się w Dolinie Jordanu?
 9. Dlaczego Jezus nie zrobić chleb z kamieni, choć był w stanie?
 10. Dlaczego nie Chrystus rzucić się w dół z narożnika świątyni?
 11. Dlaczego Jezus, aby szatan czcić tylko Boga?
 12. Dlaczego Jezus powtórzyć dobrą nowinę Chrzciciela: "Nawracajcie się dla Królestwa Niebios"?
 13. Co to jest implikacja Jezusa powołanie, "uczynię was rybakami ludzi"?
 14. Dlaczego nazywamy Mateusza 4:23-25 mały Ewangelii lub streszczeniem Ewangelii?
 15. Dlaczego Prawo Chrystusa zaczyna się słowem "błogosławionego" zamiast "Ty powinien" lub "Nie będziesz?"
 16. Dlaczego ubodzy w duchu wchodzi najpierw do królestwa niebieskiego?
 17. Dlaczego cichy i mocny, nie odziedziczą ziemię?
 18. Jak Chrystus ugasić pragnienie sprawiedliwości?
 19. Jak możemy zmienić samolubny do bycia miłosiernym?
 20. Jak możesz stać się czysty?
 21. Jak będzie Chrystus cię wykorzystać, aby przynieść pokóJanadla innych?
 22. Jak zrobić propagatorów ewangelii doświadczenia pokojowego czasami opozycyjneJanaprzemoc?
 23. Jakie są zarobki wypłacane prześladowanych wierzących?
 24. Co to znaczy, że Chrystus zaprasza do być "solą ziemi?"
 25. Jak możesz być światłem w świecie?

Zachęcamy do wykonania u nas badania Chrystusa i Jego Ewangelii, że może pojawić się wieczne skarb. Czekamy na Twoje odpowiedzi i modląc się za was. Nasz adres:

Wody Życia
P.O.Box 600 513
70305 Stuttgart
Niemcy

Internet: www.waters-of-life.net
Internet: www.waters-of-life.org
e-mail: info@waters-of-life.net

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:15 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.2.109)