Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 090 (The Calling of Matthew)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
B - CUDA CHRYSTUSA W KAFARNAUM I JEGO OKOLICE (Mateusza 8:1 - 9:35)

8. Powołanie Mateusza, celnik (Mateusza 9:9-13)


MATEUSZA 9:9-13
9 Gdy Jezus przechodził stamtąd, ujrzał niejaki Mat-Mateusza siedzi w biurze ściągania podatków. Rzekł do niego: "Fol-low ja." On wstał i poszedł za Nim. 10 Stało się to, gdy siedział w domu, oto wiele celników i grzeszników przyszedł i usiadł z Jezusem i Jego uczniami. 11 Gdy ujrzeli faryzeusze, mówili do Jego uczniów: "Dlaczego wasz Nauczyciel jeść z celnikami i grzesznikami?" 12 Gdy Jezus to usłyszał, rzekł do nich: "Ci, którzy są zdrowi nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają robić. 13 Ale ty idź i dowiedz się, co to znaczy: "Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary", bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników"

Mateusza daje dowody na to decydujący moment w jego życiu, który wspomina w swojej Ewangelii, które jest oparte na przebaczenie. Stawia to zwrotny wydarzenie w jego życiu po uzdrowieniu paralityka, aby pokazać, że jest mniejsza od tej chorej grzesznika. Celnicy symbolizuje, w tym czasie, oszustwa, chciwości, niesprawiedliwości i zdrady, jako agenci kolonizacyjnej władz. Były liczone z cudzołożników, złodziei i morderców i zostali potępieni przez prawo. Jezus, nazywając Mateusza, celnik do naśladowania Go, zmieniła jego życie całkowicie i uczynił z niego jego upoważniony apostoła w niebie i na ziemi. To pokazuje, że Jezus ma wolę i zdolność do oczyszczania najgorszych grzeszników. Jego miłość obejmuje również Państwu w zobowiązaniu do grzechu i uwolnić się całkowicie od niego.

Nie czytamy, że Mateusz szukał Chrystusa, czy nie miał skłonności do naśladowania Go, choć być może niektóre z jego krewnych już słuchaczy Chrystusa. Ale Chrystus posypały mu błogosławieństwa Jego dobroć. Chrystus przemówił pierwszy nazywając Mateusza i mówi do niego: "Pójdź za mną". Nie wybraliśmy Go, lecz On nas wybrał. Rzekł do niego: "Pójdź za Mną", a sam boski, wszechmogący moc towarzyszy to słowo do wstawienia życie wieczne w Ewangelii Mateusza, która uczestniczyła w tym słowa: "Wstań i chodź", aby uzdrowić sparaliżowanego mężczyznę.

Chrystus działa oszczędność zmiany w duszy, a Jego słowo jest środkiem. Jego Ewangelia jest "mocą Bożą ku zbawieniu" (Rzym. 1:16).

"Follow Me", była główna Chrystusa, który uderzył i przeniknął serce Mateusza. Jego imię, przed tym, było "Levi" i stało się "Mateusza, dar od Boga." Słowo Stwórcy z ust Chrystusa jest mocniejszy niż tysiące bezsensownych ludzkich książek. Z tej wyjątkowej słowa, Ewangelia Mateusza opracowany dla celnik był przyzwyczajony do rejestrowania faktów ściśle. Był uczniem, który opanował kilka języków. Służył Jezusa przez dary swoim zawodzie. Jego imię w swojej Ewangelii wspomina się tylko w tym miejscu, a on przynosi do widzenia, nazwę, akty i potężne słowa Chrystusa.

Był tak odszedł na wezwanie Chrystusa, który zrobił wielką ucztę w swoim domu dla Jezusa, do którego zaprosił tych, którzy chcieli zrobić to, co Bóg wymaga. Wśród gości byli złodzieje, oszustów, cudzołożników i niższych klas ludzi. Widzieli Chrystus ściśle światłem dla świata, słyszał Jego miłosiernej słowa i przyjął jego przenikliwy komfort. Od chwili pójścia za Chrystusem, Mateusza pojawił się jako sługa i apostoł.

Pobożnością i wykształconych i tych, którzy mówią o własnej sprawiedliwości nie uznają miłosierdzie Chrystusa. Ich serca stały się trudno. Oszukiwali sami myśleć same dobre w swojej wierze i mistrzów inspiracji w przymierzu z Bogiem. W rzeczywistości były one duchowo chory.Grzeszę chory będzie dobrze, jeśli oni się nawrócą i przyjść do Chrystusa. Ale, że jest zadowolony z siebie spada do piekła. Co myślisz o swojej jaźni? Czy na dobre czy źli?

Wezwanie Chrystusa do Mateusza był skuteczny, bo szybko zareagowała na wezwanie. "On wstał i poszedł za Nim" natychmiast. On ani nie zaprzeczył, ani odroczyć jego posłuszeństwo.Moc Bożej łaski wkrótce odbierze i pokonuje wszelkie zastrzeżenia. Ani jego biura, ani jego zyski nim, może go zatrzymać, gdy Chrystus wezwał go. On nie radząc się ciała i krwi. On porzucił swoje stanowisko i swoje nadzieje wyróznienia. Choć znalezienie innych uczniów, które rybacy czasami łowiące ponownie, ale nigdy nie możemy ponownie znaleźć Mateusza przy odbiorze zwyczaju.

Po Mateusza przyjął wezwanie i naśladowania Chrystusa, zaprosił go do swego domu, wraz z wielu celników i grzeszników. Celem Mateusza było zapoznanie swoich starych towarzyszy z Chrystusem. Wiedział z doświadczenia, co łaska Chrystusa może zrobić, i nie tracić nadziei dla nich.

Ci, którzy zostali powołani do Chrystusa, nie może być jednak, że inni także pragną może być wniesiona do Niego, i chętnie coś z tym zrobić. Prawdziwa łaska nie będzie zadowolony jeść swoje kąski sam, ale zaprosi innych.

Chrystus i Jego zażyłość z celnikami i grzesznikami zdegustowany faryzeuszy. Aby być intymne z bezbożnych ludzi było niezgodne z prawem Bożym (Psalmów 119:115). Być może przez to oskarżając Chrystusa do Jego uczniów, mieli nadzieję, kusić ich od Niego, aby umieścić je w niełaskę z Nim i aby zaprowadzić ich do siebie, aby być ich uczniowie, którzy na bieżąco lepszą firmę, bo "ziemia promocje i morze, aby wygrać jeden neofita ".

Jezus przyniósł wielką zmianę w zasadach religijnych, On wezwał bogobojny i pobożny zniszczalne i stracił z jednej strony, i nazwał skruszonych grzeszników sprawiedliwymi i pobłogosławił na drugiej. Ten, kto myśli, że w pozycji pionowej i do zaakceptowania przez Boga i ludzi jest prawdziwym grzesznikiem, a kto wstydzi się jego niegodziwość wyznając jego wady, podoba się Bogu i jest do zaakceptowania przez Niego. On będzie usłyszeć i odpowiedzieć na wezwanie Chrystusa: "Pójdź za Mną".

Sprzeciwiający się mówi, że Mateusza 9:9 wspomina, że człowiek, którego Chrystus nazwał w urzędzie skarbowym nazwano Mateusza. W Marka 2:14 człowiek został powołany Levi syn Alfeusza, i Łukasza 5:27 był nazywany Levi tylko.

Okoliczności, w których człowiek został powołany, jak wspomniano przez każdego z ewangelistów, wskazują, że jest to ten sam człowiek. Każdy z nich wspomniał jego znanej pracy i powiedział, że on siedział w urzędzie podatkowym, i że Chrystus powołał go, aby pójść za Nim.

To był zwyczaj w tych dniach, aby dać komuś dwa nazwiska, semickim nazwa i imię greckie. Tak więc, Peter był nazywany Ce-PHA. Wciąż jest nam znane, że człowiek zmieni jego nazwę, jeśli przeniósł się z sytuacji na drugi (z jednej religii na inną) jako wskaźnik odrzucenia poprzedniej sytuacji.

Niektóre z ewangelistów wymienić jego nazwisko tylko bez podania nazwiska jego ojca, ponieważ specyficzny kontekst, który jest jego zawód i szczególne stanowisko siedzi w urzędzie skarbowym, jest więcej niż wystarczająca. Dziękuję Panu, że Mateusza następnie wezwanie swego Pana i Mistrza.

MODLITWA: O Niebiański Ojcze, jestem zły i moje grzechy są znane. Dziękuję Ci za Twój syn wezwanie do mnie. Nie odrzucaj mnie. Oczyść mnie od każdego grzechu, pychy i kłamstwa, że nie może kontynuować w moich starych sposobów, ale stają się odnowiona osoba podłączona i zjednoczeni z Twojego Syna Jezusa i służyć Twoja miłość cały czas, wraz ze wszystkimi grzesznikami żałując.

PYTANIE:

  1. Co to wezwanie Chrystusa do Mateusza oznacza?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 08:01 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)