Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 080 (Application of the Law)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
4. Podsumowanie Konstytucji Królestwo niebieskie (Mateusza 7:7-27)

e) Stosowania prawa przez moc Ducha (Mateusza 7:21-23)


MATEUSZA 7:21-23
21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie mi w owym dniu: "Panie, Panie, czyż nie prorokowaliśmy w Twoim imieniu, w twoim imieniu wypędzał demony, i w twoim imieniu zrobić wielu potężnych dzieł?" 23 Wtedy powiedz im: "Nigdy nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy pracują nieprawość".

Chrystus zbawił was abyście żyli radością według Jego Prawa. Twoja wiara w Zbawiciela podłączyć cię z Nim. Jego śmierć uzasadnione, że moc Ducha Świętego może mieszkać w swoim ciele. Więc jak jesteś pewien, że jesteś dzieckiem Bożym?

Twoja przynależność do Boga pojawia się chociaż modlitwie za dzieci Boże, nie płacz przez cały czas, jak inne religijne, "Panie, Panie", ani "Mistrzu, Mistrzu." Nazywają Boga "Ojcze nasz w niebie." Święty Duch świadczy o swoim duchu, że Bóg jest waszym Ojcem, a my jesteśmy Jego dziećmi. Określają ich spraw i jaźni w jego rękach, ufać Jego stałej opieki, konwertowania i stają się aktywne w Jego służbie. Wchodzą głęboko do dobrej nowiny Ewangelii i wzrastać w ufności, miłości i nadziei. Chrystus nie uwolni nas do reformy naszych złych działań własną mocą, ale zobowiązujemy się do Ducha Świętego, który ustanawia nowe stworzenie z jego owoców w nas. On prowadzi nas do Jego Kościoła jako aktywnych członków, pokornych.

Kiedyś był kłamcą, który zaczął wierzyć w Chrystusa. Jego przyjaciele, przed tym, mówił, że osiemdziesiąt procent jego wypowiedzi były przesadzone, ale po nawróceniu, jeden z jego przyjaciół powiedział, że dwadzieścia procent tylko jego wypowiedzi były przesadzone.Broken-hearted wierzący był zadowolony. Zapytał Chrystusa ze łzami, aby zapisać go całkowicie od przesady i go prawda w każdym słowie i litery i prawa we wszystkich jego istoty.

Jeśli znajdziesz jakąś słabość lub wada w swoim własnym charakterem, wspominając go do Chrystusa. Wyznaj jej skruchy i prosić Go, aby wyleczyć i uświęci ciebie, to odrzucają, z rozdzielczością i siły, co nieprawości.

Twoje trwanie w Chrystusie może być dokonane za pośrednictwem samozaparcia, do niczego dobrego to mieszkanie w naszej naturze. Nie bądź dumny, do dumy jest grzechem Szatana. Nie próbuj rzucać demony z opętanych używając ludzkiej mocy żeby nie wyjść i mieszka w was. Chrystus jest jedynym, który jest w stanie oddać się nieczyste duchy przez Jego Ducha Świętego. Czasami Pan używa prawdziwych zeznań do dostarczania i zapisać te w niewoli.

Pan zaprasza być wiernym świadkiem Jego działań dzisiaj. Nie starają się od Niego niepotrzebnej wiedzy o przyszłości, ujawniając więcej niż to, co jest głoszona przez Pismo Święte. Zaufaj przewodnictwa swego Ojca i nie myśl, że jesteś ważny w siebie. Nie staraj się uwolnić nasze społeczeństwo z głodu i niesprawiedliwości poprzez własne wysiłki. Słuchaj uważnie z duchem Ewangelii, który prowadzi do głoszenia innym i wykonywania pożytecznych czynów. Jeśli Chrystus zaprasza Cię do wykonywania błogosławione działanie wysławiać Jego Ojca, On upoważnić Cię przez swoją władzą. Ale nie zapominaj, że wtedy, w siebie, są bezużyteczne, a prezenty nie są z tobą. Miłość Boża rozlana jest również w tobie. To ma pochodzić z zewnątrz siebie jako wielki dar dla swojego bezwartościowego życia. Dokładnie zbadać hymn miłości w 1 Kor 13, aby uznać, że atrakcyjny prezent z wystąpień publicznych i górskim usuwania wiara nie uratuje. To miłość Ducha Świętego, pochodzących z wiary w Chrystusa, który pozwala na trwajcie w niej i przynieść owoce waszego zbawienia. Wytrwajcie, a następnie, w Jezusa jako trwa oddziałów w winorośli, a Pan będzie produkować jego owoce w tobie. To jest wola waszego Ojca niebieskiego, że stajesz się zjednoczona z Jego Syna Jezusa i żyć w Nim, a On w ciebie. Co za wspaniała obietnica, że możesz stać się prawdziwym wierzącym, działając z Bożej miłości i służenia z łagodnością i cierpliwością.

Nie daj się zwieść przez fałszywych proroków, którzy dokonują wielkich cudów, uzdrowień i wypędzania demonów (nawet w imię Jezusa), ale nie wyznaję zbawienie przez ukrzyżowanego Syna Bożego! Są one oddzielone od Baranka Bożego!

Biada religijnych poglądach tłumów którzy myślą, że są w przymierzu z Bogiem i nie są za Jezusem w swoim życiu. Biada starszych w kościołach i społeczeństw, które stają się dumni i nie zachowywać się skromnie, jak mycie stóp swoich towarzyszy ", ale ich oceniać surowo. Biada tym, którzy są utalentowanym mówiąc o mocy intelektu, ale nie kochają pokornych i ubogich. Otrzymają oni poważny wyrok w zaświatach.

Miłość jest realizacja prawa. Wiara kończy się, gdy Chrystus przyjdzie ponownie do naszego świata, a nadzieja kończy się, gdy widzimy, nasz Zbawiciel i nasz wspaniały ojciec, ale miłość pozostaje nieśmiertelna, bo Bóg jest miłością. Dlatego dąży się wypełnione Bożą miłością, które można zobaczyć w swoim życiu, że rzeczywiście jesteś prawdziwym dzieckiem swojego miłosiernego Ojca i uczciwym bratem Jezusa Chrystusa. Że jest on sędzią w Dniu Zmartwychwstania On rozróżnia sprawiedliwych i niesprawiedliwych, między tymi, którzy służą potrzebującym oraz innych, którzy służą sami. Kontynuować praktykowanie miłości, która jest ostatecznym dowodem twojej prawdziwej wiary.

MODLITWA: O, Ojcze Święty, dziękujemy Ci za to, bo Ty nie przelewa swoją własną miłość w sercach naszych przez Ducha Świętego, danego nam. Proszę oczyści nas z krwią Twego umiłowanego Syna. Przebacz nam nasze zniecierpliwienie i martwiąc się o naszej pychy i nas samych. Spraw, abyśmy trwali w Jezusie, że możemy spełnić Twoją wolę w Jego mocy i nadal w Jego opatrznościowym przewodnictwem i ochroną. Zapisz wielu naszych przyjaciół i wrogów i uwolnić je od kłamstw szatana.

PYTANIE:

  1. Kto wejdzie do nieba?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 07:50 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)