Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 062 (Prayer)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
2. Naszych obowiązków wobec Boga (Mateusza 6:1-18)

b) Modlitwa w samotności (Mateusza 6:5-8)


MATEUSZA 6:5-8
5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy, bo oni lubią stać i modlić się w synagogach i na rogach ulic, które mogą być postrzegane przez mężczyzn. Na pewno, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ale ty, gdy chcesz się modlić, wejdź do sweJana izdebki, i po zamkniJana drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu, a Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie jawnie. 7 Modląc się, nie używaJana próżnych powtórzeń, jak poganie, bo myślą, że będą one wysłuchanie ich dużo mówić. 8 Dlatego nie bądźcie podobni do nich, dla Ojciec wasz wie, jakie rzeczy trzeba, zanim Go poprosicie.

Każda religia ma specjalnych rytuałów, aby wykonywać modlitwę, jak modlitwa jest podstawowym elementem religii.Żydzi podnieśli ręce do odbioru natychmiast błogosławieństwo Boga bezpośrednio malejąco na nich. Czasami modlił się publicznie na ulicach i zaułkach, aby zwrócić uwagę na siebie. Ale my, chrześcijanie, nie mają określoneJana aranżacji rutynoweJana modlitwy, ponieważ Chrystus zwolniła nas z rytuałów i formalności-tych. Nie jesteśmy niewolnikami w oczach Boga. Jesteśmy synami i mówimy do naszego Ojca Niebieskiego, czy siedząc, chodząc, stojąc lub klęcząc.Istotą modlitwy jest mówienie do Boga jako synowie mówić do swojego ojca, przedstawiając Mu dzięki, chwała i wyznanie grzechu, jak również proszę o przebaczenie i modlitwę oraz błaganie o innych. Jak mówisz do ojca cielesnego, należy raczeJana mówić i wyrażać własne uczucia do Ojca Niebieskiego.

W modlitwie, mamy bezpośrednio do czynienia z Bogiem niż w dawaniu jałmużny, i dlatego jest jeszcze bardzieJana zaniepokojony jest szczery, co jest, co my tutaJana skierowane. Jest to za pewnik, że wszystkich uczniów Chrystusa modlić. Tak szybko, jak Paweł się nawrócił, mówiono o nim "oto się modli." Możesz tak szybko znaleźć żywego człowieka, który nie oddycha, jako żywego chrześcijanina, który nie modlić.

Ogólnie rzecz biorąc, nie modlimy się w miejscu publicznym. On, który nie modli się w tajemnicy nie modli się z grupą też, bo nie modlę się do ludzi, ale do Boga bezpośrednio. Wasz Ojciec Niebieski zawsze słyszy cię i wie, co trzeba zanim Go poprosicie. Podczas modlitwy, twoje grzechy, fałszywe nadzieje i pragnienia znikną ekscytujące, ponieważ można rozpoznać obecność Boga z tobą. Wskazane jest, aby uklęknąć, ale jesteś zbawiony przez wiarę, nie przez swoich zewnętrznych ruchów. Masz prawo do leżącego sobie tak jak Chrystus w Ogrójcu, ale Bóg nie zbawia za down klęcząceJana lub krańcowe wyczerpanie. Ratuje cię, bo On cię kocha. On poświęcił swego jedynego Syna dla ciebie przed kiedykolwiek oddali Mu pokłon.

Jeśli chcesz się modlić, wejdź do cichego miejsca tajnych. ZamkniJana drzwi i wylać troski i ciężary związane z sercem przed Ojcem. Jeśli nie masz szafę prywatności, przejdź na pustynię i tam mówić do Ojca Niebieskiego, a On cię usłyszeć. Nie są w stanie żyć bez modlitwy. Jak twoje ciało nie jest w stanie żyć bez oddychania, więc twoja dusza nie jest w stanie żyć bez modlitwy. Módlcie się kilka razy dziennie z medytacji Pisma Świętego, czy to możliwe, że twoja modlitwa może stać się odpowiedzią na twojego ojca słów do Ciebie. Jeśli nie chcesz się modlić i powstrzymać się od czytania Ewangelii, to jesteś na krawędzi wielkiego zagrożenia, bo to oznacza, że nie lubi być sam na sam z Bogiem. Czy nie długo mówić do Ojca Niebieskiego? On czeka na swoje słowa, swoje podziękowania i zaufanie.

Faryzeusze modlił się do ludzi, a nie do Boga.Zakres ich modlitwy było błagać zaszczyt mężczyzn i sąd ich łaski. Nie należą do teJana sameJana praktyce faryzeuszowski. Módl się do Boga jako Ojca, jako Ojca niebieskiego, który zawsze jest gotów wysłuchać i odpowiedzieć, łaskawie skłonny współczuć, pomagać i wspierać. Módl się do Ojca twego, który czeka na Ciebie.

Dużo mówi, miłość długich modlitw jest albo wynikiem dumy i przesądów, lub niewłaściweJana opinii, że Bóg musi albo być informowany lub twierdził, ze przez nas, lub z głupoty i zwykłego bezczelność, bo mężczyźni usłyszeć siebie mówić. Nie to, że wszystkie długie modlitwy zabronione; Chrystus modlił się całą noc (Łukasza 6:12). Czasem potrzebują modlitw, kiedy nasze sprawunki i nasze uczucia są niezwykłe, ale jedynie przedłużyć modlitwę, tak, jakby to uczynić go bardzieJana przyjemne lub więceJana panujący u Boga, jest to, co jest tutaJana odrzucona. Długie modlitwy nie są skazani, nie, jesteśmy zaproszeni do modlitwy zawsze.Niebezpieczeństwo tego błędu jest gdy tylko powiedzieć nasze modlitwy, nie myśląc, co się modlimy. Tłumaczy się, że Salomona (Kaznodziei 5:1) "Niech twoje słowa będą nieliczni," taktowny i dobrze waży; "wybrać się słowa" (Hioba 9:14) i nie mów wszystko, co wychodzi na górze.Hea-wtedy myślał Bóg potrzebował wielu słów, aby Go zrozumieć, co powiedział do Niego, czy sprowadzić go do wykonania ich wniosków, jakby były słabe i ciężko być prosił. Dlatego kapłani Baala były trudne na to od rana do nocy, prawie z ich próżnych powtórzeń, "Oh Baal, wysłuchaJana nas, Oh Baal, wysłuchaJana nas", a próżne petycje były. Ale Eliasz, w skład ramki głosem oraz z modlitwą bardzo zwięzły, poprosił i otrzymał ogień z nieba i deszczu (1 Królewska 18:26-45). Jeśli modlitwa nie jest szczera komunikacja z Bogiem, lecz jedynie to traci pracę.

Modlić się do Boga jest naszym Ojcem przez stworzenia, przymierza i przez Ducha Świętego. Dlatego nasze słowa do niego powinny być proste, naturalne i nienaruszone. Dzieci nie muszą się długie przemówienia do swoich rodziców, kiedy chcą niczego. Wystarczy powiedzieć: "Moja głowa, moja głowa" (2 Krl 4:19). Wróćmy do naszego Ojca w dyspozycji dzieci, z miłością, szacunkiem i uzależnienia. Wtedy nie trzeba mówić wiele słów, lecz pouczeni przez Ducha przyjęcia powiedzieć: "Ojcze nasz!"

WyznaJana swoje przestępstwa do Pana i nie zapomniJana powiedzieć: "Dziękuję, och Ojcze Niebieski, za wszystkie Twoje dary." Szukajcie wiedzy, moc i mądrość, aby zrealizować miłość w swoim życiu. Niech będzie wiadomo wam, że wasz Ojciec zna cię lepieJana niż ty sam.

Modlicie? Jest to decydujące pytanie zbadać swoją wiarę, za każdym razem, gdy się nie modlicie swoją duszę i sumienie zachorują. WyznaJana swoje grzechy całkowicie do Pana wkrótce. Szukajcie swoje głębokie oczyszczanie i leczenie, które mogą być wypełnione z Jego Ducha Świętego, który uczy się do modlitwy serca. UwieRzymian w kogo prosić. TwóJana Ojciec w niebie słucha i odpowiada. Wtedy radość Pana napełnia wasze serca i modlić się nie tylko dla siebie, ale również dla tych wszystkich, których Pan stawia na swoim sercu.Duch Ojca waszego będzie pomóc modlić się w odpowiedni sposób!

MODLITWA: O Niebieski Panie, dziękuję Ci za Twoją pozwoliły nam dzwonić proszę naucz nas akceptowaneJana modlitwy i prowadzą nas z Twojego Ducha Świętego, abyśmy zawsze wielbić Cię i Jezusa Chrystusa "Ojcze nasz.". Pomoc naszych przyjaciół, krewnych i wrogów, że podejdzie i ośmielają się mówić "Ojcze nasz w niebie!"

PYTANIE:

  1. Jaki rodzaJana modlitwy będą odbierane przez naszego Ojca w niebie?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:28 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)