Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 057 (Overcoming Revenge)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
1. Naszych obowiązków wobec Mężczyźni (Mateusza 5:21-48)

d) Łagodność pokonuje (Mateusza 5:38-42)


MATEUSZA 5:38-39
38 Słyszeliście, że powiedziano: "Oko za oko i ząb za ząb". 39 Ale powiadam wam, nie oprzeć, kto jest zły, ale ten, kto cię uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.

Ten stary ustawodawstwo było stałe głównym do sędziów narodu żydowskiego do dziś. Mieli do zadawania kary w przypadkach okaleczania, dla każdego, kto straszyć strugana zrobić krzywdę, z jedneJana strony, a dla urządzenia przytrzymującego dla takich jak ponieśli krzywdę zrobić do nich na drugą. Oni nie powinni nalegać na większą karę niż jest właściwe. To nie jest napisane, "życie za oko", lub "kończyna na ząb." Ale każdy powinien przestrzegać dokładnie proporcji, "oko za oko" tylko. Jest zrozumienia (Liczb 35:31), że w tym przypadku przepadek mogą być umarzane z pieniędzy, bo gdy przewiduje się, że "nie podejmuje się okupu za życie zabójcy," zakłada się, że do okaleczania pieniężne Zadowolenie było dozwolone.

Chrystus, istota prawdy, zadeklarował się jako miłość, bo On jest wcieloną prawdą. Żydzi i muzułmanie nie mogą zapobiec nikogo z zemstę na ich prawa kazał im to zrobić. Gdyby przebaczyć swobodnie, że zgrzeszyli. Jednak Nowy Testament uważa jakiejkolwiek zemsty grzechem, ponieważ Chrystus dokonał winę, a nawet poniósł karę za każdego grzesznika. Zatem był uprawniony do ujawnienia nowego prawa miłości, która wspiera nas w prawo do przebaczenia i moc łagodności porzucić nasze zakładanych praw chętnie.Krew Jezusa jest wyciszony wymagania prawa Starego Testamentu: nie ma przebaczenia bez rozlewu krwi! (Hebrajczyków 9:22) Ponieważ bezgrzeszny Syn Boży umarł na krzyżu za wszystkich, zemsta nie jest już konieczne. Jezus uwolnił nas od tego popytu tego Prawa Mojżeszowego.

Duch Święty zabrania nas od realizacji naszych rzekomych praw i osobiste cele z przemocą. On nie pozwoli nam osiągnąć nasze pragnienia używając przebiegłe sposoby. Bóg jest miłością, a On nie akceptuje nieposłuszeństwo. Jego Duch walczy z zasadami zemsty. On jest boski strumień cierpliwości i tolerancji. Dlatego czekamy na opatrzność Boga i dają prawo do Jego wskazówek. Można zapytać: "Czy taka postawa nie słabość i brak woli mężczyzny i kroczenie na swoich praw, które mogą otworzyć drzwi do wzrostu zła?"

No!Cichy jeden jest silniejszy, jeżeli nie przedstawi on się do Boga, ale mściciel jest słabszą, bo pozwala nienawiść rządzić jego serce. Kto oddaje złem za złe każdemu jest tak zły jak jego przeciwnik, lecz ten, kto spełnia nieprawość z miłości jest zwycięstwo nad jego egoizmu. Wars i kłótnie nie budują każdym społeczeństwie. Niszczą i zatruwają ją, ale miłość, zaufanie, łagodność, łaskawość i cierpliwość otwóRzymian nam bramy nadziei.

Chrystus nie zawsze od nas oczekiwać dosłownego posłuszeństwa z jego, mówiąc: "Ten, kto cię uderzy w prawy policzek, nadstaw mu drugi też." Kiedy był uderzył podczas Jego procesu przed Ananiasza, arcykapłana, On nie pytał sługą spoliczkować go ponownie (Jana 18:22 i Dzieje Apostolskie 23:2). Chrystus czyni dla nas jasne, że nasza wrażliwość przesadzone należy kruszyć, jeśli pragniemy, aby wejść do królestwa niebieskiego. Tak, zrezygnować ze swoich praw i nie bronić się zbyt wiele. Oddanie się Panu, a On będzie wziąć odpowiedzialność za Ciebie.Duch Święty będzie przezwyciężyć wrzenia mieszając duszę. Jeżeli ktoś uderzy cię, właściwa myśl, to: I zasługują na klapsa za liczne grzechy, jakie popełnił. Niech będzie błogosławiony Bóg, Ojciec nasz, że móJana Zbawiciel cisi urodziła więceJana niż moich bolesnych uderzeniami na krzyżu za mnie.

MODLITWA: O ojciec, jesteś prawdy pełneJana miłości. Dla righ-teousness powinny ukarania każdego grzechu i sinner; ale nas umiłował i umieścić wszystkich naszych grzechów na pana syn ukochani, że on może ucierpieć zamiast nas. Dostarczone nas od naszych karania i forgave nam naszych grzechów. Pani syn wypłacone i zmarł dla wszystkich. Tak możemy można również Wybaczajcie wrogów od momentu Chrystusa away swoich grzechów i ich karania jak również. Pomóż nam Wybaczajcie bez ex-ception, że możemy może nie harbor uczucia nienawiści przeciwko tych, którzy tego zła do nas.

PYTANIE:

  1. w jaki sposób Chrystusa deliver us z prawa zemsty oraz pu-nishment?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:23 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)