Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 056 (Forbidding Oaths)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
1. Naszych obowiązków wobec Mężczyźni (Mateusza 5:21-48)

c) Zakazanie Przysięga oznacza mówienie prawdy (Mateusza 5:33-37)


MATEUSZA 5:33-37
33 Ponownie Słyszeliście, że powiedziano im z dawnych czasów, "Nie będziesz czynił fałszywe śluby, ale wykonuje się Pan śluby," 34, ale powiem ci, nie przysięgać na wszystkich: ani na niebo, dla niego jest tronem Bożym; 35 ani na ziemię, bo jest podnóżkiem stóp jego stóp, ani na Jerozolimę, bo jest miastem wielkiego króla. 36 Ani będziecie przysięgać twojeJana głowie, nie można przecież nawet jednego włosa uczynić białym albo czarnym. 37 Ale niech wasze "tak" będzie "tak" a "nie" będzie "Nie" Cokolwiek jest więceJana aniżeli ci jest złego.

Świat przelewa się od kłamstwa, oszustwa i przesady. Każdy człowiek schlebia innych. Studenci oszukują swoich egzaminów. Zarazki oszustwa i oszukiwania penetrować obszary handlu, polityki i różnych aspektów życia społecznego.Największym oszustwem jest to, że ludzie przysięgają Bogu za ich perfidny kłamie, ze względu na poczucie słabości w swoich wypowiedziach. Hasty zaprzysiężenie często wskazuje ukryte kłamie.

Niektórzy udają, że są inteligentne, a ich pomysły są niewątpliwie rację, ale tylko Bóg zna każdy sekret. Jest wszechwiedzący Jeden i świadomi naszych intencji i rzeczywistych przyczyn naszych działań. Nasza wiedza nie jest doskonały, ale li-mited, a nasze sądy nie zawsze dźwięk. Bez pomocy Boga, nasza wiedza i wyroki są tak daleko od Boga jak niebo od naszego świata.

Trudno jest znać swego stosunku lub słowa, nawet gdyby były one poparte przysięgą. Musimy przyznać, że czasami nie wiemy prawdę. Wtedy będziemy słuchać poglądów innych i przygotować się do uczenia się od przyjaciół, nawet z doświadczeń prostych poglądach i ich pozytywny, wiedząc, że wszyscy są bezużytecznymi sługami (Łukasza 17:10).Dumna osoba lub fanatykiem przysięga od marzy, że jest pewny siebie, ale wierzący nie ufają sobie, ale w jego Zbawiciela, Pana.

Duch Święty uczy nas, aby zawsze mówić prawdę skromnie i bez przesady, i prowadzi nas ku chwale i czci Boga. TutaJana znajdziemy początkową różnicę między kłamcy i nas samych. Pojawiają się dumny, tęskniąc do sławy, tak jak ich niegodziwego ojca, szatana, który oszukał sam wyobrażając sobie siebie jako wielki, a my, w Chrystusie, pokornymi, wyznając nasze słabości i grzechy, i przylgnąć do Bożego zbawienia i łaski, szukając Jego wskazówek.

Jezus uwolnił nas od służenia osobom wyróżnieniem i prowadzi nam służyć wszystkim w prawdzie. Miłość bez prawdy jest kłamstwo. Podobnie, prawda bez miłości może być jak zabijanie. Pozwól nam wykonywać miłość opiera się na prawdzie i oferują prawdę Bożą mądrość miłości.

Chrystus sam jest w stanie uratować nas od wszelkiego kłamstwa i przesady. Kto wchodzi Jego szkoła boskieJana prawdy uczy odrzucić kłamstwa, nawet "White Lies", a nie brać imienia Boga nadaremno. Powinniśmy nauczyć się Mu cześć z prostymi zeznań, że nasz język może stać się prawdziwym i nasze sumienie świętymi, bo nie jesteśmy synami ojca kłamstwa, ale od Ojca prawdy. Nie powinno się mówić więceJana niż to konieczne, a kiedy mamy mówić, powinno być krótkie i jasne, i mądrość Ducha Świętego.

MODLITWA: O Niebiański Ojcze, nasze języki często kłamać. Proszę nagrać każdy przesady, każdy skręcania i każde kłamstwo z nich. Uczą nas pokory, że możemy stać się prawdą w Ducha Świętego. Oświetlają nam, że możemy poznać prawdę. Prowadź nas do prawdy i napełniJana nas mocą Twego imienia, bo Ty jesteś prawdą, że możemy stać się prawdą w naszych zamiarów i myśli, i chodzić w prawdzie, prawda-ności i sprawiedliwości. Niech Duch panowania prawdy w naszych myśli i słów.

PYTANIE:

  1. W jaki sposób możemy stać się prawdą w mowy, działania i zachowania?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:22 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)