Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 031 (Call to Repentance)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Telugu -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
B - JANA CHRZCICIEL PRZYGOTOWUJE DROGĘ CHRYSTUSA (Mateusza 3:1 - 4:11)

1. Wezwanie do pokuty (Mateusza 3:1-12)


MATEUSZA 3:11
11 Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia się, ale Ten, który po mnie idzie, jest mocniejszy niż ja, którego buty nie jestem godzien nosić. On was chrzcić będzie Duchem Świętym.

Posługa Jana Chrzciciela było pokuty i chrztu z wody w ramach przygotowań do Chrystusa, który wracał dać Ducha. Stary Testament zapowiada w najbliższych dniach, kiedy lud Boży zostanie oczyszczona z wodą i otrzymają Ducha Bożego dla uświęcenia (Jeremiasz 31:31-34; Ezechiel 36:24-28). John, Głos wołającego, jednoznacznie identyfikuje dawcę z tych proroctw-Chrystusa, który sam chrzci Duchem Świętym.

Jana głosił, że jego chrzest był dla pokuty i że nie zmienia serce. Bada i identyfikuje chorobę, ale nie leczyć. Był z niecierpliwością oczekuje przyjścia Chrystusa, Pomazańca, który sam jest w stanie leczyć choroby i usunąć zniszczenia od świata. On chrzci i wszyscy skruchę broken-hearted Duchem Świętym, ich duchoweJanaregeneracji z jego boskiego Ducha, zmieniając je w ludzi miłości i uczynienie ich godnymi królestwa niebieskiego. Jednak Chrystus przyniesie obłudników, którzy mają formę pobożności, wraz z tymi, którzy zaniedbują łaskę Boga, w ogień wieczny, gniewu Bożego.

John, największy prorok wszystkich, stał na progu Starego Testamentu, pochylając się w Nowym Testamencie. Głosił gniew Boży według Prawa Mojżeszowego, lecz ujrzawszy Pana łaski nadchodzący na nich zapisać skruszony, dając życie od Boga do złego świata.

Duch Święty obiecał tym, którzy pokutują i wyznać swoje grzechy, jest sam Bóg. Kto deklaruje swoje błędy przed Bogiem i odwraca się od nich, otrzymuje przebaczenie i doświadczyć Chrystusa i niebiańską moc. Sam Bóg zamieszka w tego grzesznika i uczynić mu dziecka przez Ducha Świętego.

Dlatego nie bójcie się chrztu w Duchu Świętym, ponieważ Duch jest życiem miłość Boga, życzliwość i wieczne, i to Duch wysławia Chrystusa.

John wiedział, z góry, szlachetność Chrystusa. Pomyślał sobie niegodne służąc mu, nawet biorąc pod uwagę sam niegodny bycia niewolnikiem swego pana nosić sandały.Chrzciciel był pokorny okaziciela z owoców prawdziweJanapokuty. Miał nadzieję, że z całego serca, że Chrystus przyjdzie, co daje Ducha Świętego, aby wszyscy, że odwrócili się od grzechu, i zwrócił się do Boga.

Jest to wielka pociecha wierni słudzy, wiedząc, że Jezus Chrystus jest potężniejsze niż są-robi to, co oni nie mogą zrobić i daje to, co oni nie mogą dać. Jego siła jest doskonała w naszeJanasłabości (2 Koryntian 12:9).

To ci, którzy pozwalają, aby Chrystus był wszystkim we wszystkich, że Bóg stawia na zaszczyt. On sprzeciwia się pysznym, lecz daje łaskę pokornym (James 4:6).

MODLITWA: O Ojciec Święty, gdy porównywać się z miłości, patrzę samolubny. Proszę wybaczyć móJanabrak litości i serca twardym. Dziękuję za wysłaniem Chrystusa, zrodzone z Twojego Ducha Świętego, aby umrzeć dla mnie, że mogę być godny, aby otrzymać Ducha Świętego. Należy odnowić każdy żałując wierzącego, że może on być napełniony Duchem, łagodność, dobroć i miłość Chrystusa.

PYTANIE:

  1. Dlaczego Chrystus mógł ochrzcić nam Ducha Świętego?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:54 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)