Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 002 (Genealogy of Jesus)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

1. Genealogia Jezusa (Mateusza 1:1-17)


MATEUSZA 1:1
1 książka genealogii Jezusa...

Większość religii polegać na swoich świętych ksiąg, ale my, chrześcijanie, nie czczą książki. Mamy trzymać się i wierzcie w wyjątkowej osoby, która jest wcielonym Słowem Bożym. Mateusz nie wytwarzają lot fantazji za przykładem powieściopisarzy. On nie był podyktowany ideały dziwnym duchu, ani nie słyszał nadprzyrodzony głos w transie, ale opisał życie i słowa Jezusa z Nazaretu, którego było więcej niż lubi a kogo zaszczycony i następnie z nieprzemijającej wiary. Dlatego ta książka jest świadectwem naocznego świadka o postaci historycznej i prawdziwych wydarzeniach w którym Jezus jest przedstawiony jako naszego Króla, Chrystusa Zbawiciela i Pana.

Słowo "genealogia" wspomniałem na początku swej Ewangelii w języku greckim oznacza "źródło", "stać się", "tak" i "rozwój w podróż życia."Narodziny Jezusa na ziemi nie był początek jego istnienia. On istnieje od wieczności. Narodziny i śmierć nie ograniczają jego istotę. On żyje w każdym czasie, bo jest Duch Boży, i dlatego, że jest wspaniały i wiecznego Boga. Ale on jest sam Pan.

Jezus z Nazaretu miał różne nazwy. Nazywał siebie Synem Człowieczym, Światłość świata, i Chlebem życia, który daje życie światu. Jego wrogowie nazywali go, złośliwie, "Syn Maryi", który nie miał ojca. Ale jego uczniowie uhonorowało go tytułem "Mistrza". Jego oryginalna nazwa to "Jozuego". Z tej unikalnej nazwy, diabły drżą ze strachu, ale aniołowie ożywić. W tej nazwie, celu, a celem woli Bożej znajdują

w tych listach są moc suwerennej władzy wszystkich prac niebios. Zaczynamy naszą pokorną komentarz nie w naszym imieniu, ale w imię Pana Jezusa, który jest wcielonym Duchem Bożym.

Słowo "Jezus" jest wymieniony 950 razy w Biblii w języku arabskim, co oznacza, że jest to ważniejsze niż inne jego nazwy.

MODLITWA: Panie Jezu, Ty jesteś wieczny Boże. Państwo stało się ciałem, że mogę zobaczyć Bożą moc w moim życiu i otrzymać moc Ducha Świętego, dzięki swoimi słowami. Wybaczcie mi moją ignorancję i moją niezdolność. Napełnij mnie światło, które może cię znam, wierzę w Ciebie, i czcić Twoje święte imię "Jezus", przez moje świadectwo, działań i wdzięczności.

PYTANIE:

  1. Dlaczego nie chrześcijańskie związane pewnej książki, ale jest poświęcona osobie Jezusa?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:27 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)