Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 003 (Genealogy of Jesus)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

1. Genealogia Jezusa (Mateusza 1:1-17)


MATEUSZA 1:1
1 ... Jezusa Chrystusa …

W czasach Jezusa Żydzi nadal czekamy na przyjście Chrystusa, któremu obiecano 1.000 lat przed. W Starym Testamencie, Bóg już obiecał ojców, królów i proroków, że on wzbudził człowieka z ich narodu jest wielkim królem ludu. Dodatkowo do jego istoty ludzkiej, byłby Boskiej natury, pełen mocy Stwórcy i rządzić królestwem, które nie ma końca (2 Samuela 7:12-15; Izajasza 9:6-7).

Żydzi gorliwie oczekiwać Chrystusa nadchodzącą, szczególnie, gdy Rzymianie zajęli ich kraj. Chcieli przyjść do Chrystusa i dostarczać je z okupacyjną wroga, ustanowienie królestwa Bożego na ziemi, siłą i mocą, aby Jerozolima centrum świata, i sądził narody.

Kiedy Mateusz napisał pierwsze zdanie jego książki, i zeznał, że cisi pan Jezus z Nazaretu był obiecanym Mesjaszem, stworzył z tego zeznania spalanie wierzeń wśród przygotowanych ludzi i ciężkiej nienawiści wśród ludzi odrzucających upartych. Wszyscy wierni spośród tych, które czekały na Chrystusa i ujmowane w duchu Jezusa Wcielonego Boga zobowiązały się do Niego z wiarą. Ale większość Żydów odrzuciła go, bo liderzy swoich ludzi zrobił. Doszedłszy bez broni i bez władzy ziemskiej, został wydana się na ukrzyżowanie. Mateusz nie martw się o żalu z Tłumy i liderzy, ale przeciwny ich śmiało. Zeznał prawdę i nazywa Jezusa "obiecany Chrystus Boga".Słowo "Chrystus" jest wymienione 569 razy w Nowym Testamencie

Słowo "Chrystus" nie jest imię Jezus. To jest jego tytuł, który wskazuje na jego siedzibę. "Chrystus" oznacza namaszczony całej pełni Ducha Świętego. W Starym Testamencie, królowie, kapłani i prorocy byli namaszczeni olejem dedykacją. W jego osobie, Jezus zunifikowana siła boskiego króla. On jest prawdziwym Najwyższym Kapłanem i zabity Baranek Boży. On nie przyszedł, jak wszyscy inni prorocy ze słowem Bóg objawił mu, bo on sam był Słowo Boże stało się ciałem. W Chrystusie mieszkała cała pełnia Bóstwa cieleśnie. Czy jesteś zwolennikiem ani wrogiem Chrystusa?

MODLITWA: Panie Jezu Chryste, uwielbiam Cię bo jesteś moim królem posłany od Boga, a mój wierny Priest. Przeniesiono moje serce w kierunku królestwa Twojego pokoju. Proszę naucz mnie rozpoznawać swoje imię i swoją duchową moc, abym mógł przeżyć swoje życie, cichość i pokorę. Odnów mój umysł, abym ostać jako wykwalifikowany członek swego królestwa.

PYTANIE:

  1. Co oznacza tytuł "Chrystus" oznacza w odniesieniu do Jezusa?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:28 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)