Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 159 (Epileptic Boy Cured)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Hebrew -- Hungarian? -- Indonesian -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
D - NIEWIERZĄCYCH ŻYDÓW I ICH WROGOŚĆ DO JEZUSA (Mateusza 11:2 - 18:35)
3. Jezusa Ministerstwo i podróże (Mateusza 14:1 - 17:27)

o) Epileptic utwardzonego chłopak (Mateusza 17:14-21)


MATEUSZA 17:14-18
14 Gdy przyszli do tłumu, podszedł do niego mężczyzna, klęcząc do niego, mówiąc: 15 "Panie, zmiłuj się nad moim synem, bo jest padaczkowy, a cierpi na poważnie, bo często wpada w ogień, a często do wody. 16 Więc przyniosłem go do Twoich uczniów, a oni nie mogli go uzdrowić. "17 Je-sus odpowiedział:" plemię niewierne i przewrotne! Jak długo będę z wami? Jak długo będę was znosił? Przyprowadź go tutaj do mnie. "18 Jezus rozkazał mu surowo, demon wyszedł z niego, a chłopiec został wyleczony z tej godziny.

Chrystus zstąpił z góry przemienienia na dolinach grzeszników. Na górze miał rozmowy z Mojżeszem i Eliaszem, ale w dolinie natknął chłopca opętanego przez diabła. Zmiana ta była szokiem dla uczniów, którzy jeszcze zauroczyć myślami o tej chwalebnej wizji na górze. Chrystus przyniósł je z powrotem do rzeczywistości, w walce o dostarczenie opętanych.

Uczniowie nie mogli uwolnić chłopca lub odlewane duchom nieczystym z niego, choć ona próby w imię Chrystusa. Ich wiara była osłabiona ponieważ Chrystus mówił o Jego śmierci. Ich serca były straszne, a oni stają się zmartwiony i zaniepokojony.

Chrystus nazywa takie duchowe odłączenie i brak przedłożenia przewodnictwa Boga "sprzeniewierzenie." On, który nie trwa w woli Boga, ale stara się przeprowadzić swoją wolę jest samolubny, uparty niewierzącym.Ojciec i jego syn opętany, tłumy, wykształceni pisarze, a nawet uczniowie, nie były zgodne z miłości Boga i Jego plan zbawienia. Więc pozostała słaba i bez władzy Chrystusa.

Zwycięstwa Chrystusa nad szatanem są uzyskiwane dzięki mocy Jego słowa; mieczem, które wychodzi z ust Jego (Objawienie 19:21). Szatan nie może stanąć przed gani Chrystusa, choć ma, przez długi czas, posiadał ludzkie serca. Pocieszające jest dla tych, którzy zmagają się z księstw i uprawnień, które Chrystus rozbroiły i "publicznie spektakl nich, triumfując nad nimi w nim." (Kolosan 2:15).

Zbadaj się! Co przeszkadza swoją jedność z Jezusem? Dlaczego twoja wiara słabe i bezsilne? Czy Twoja miłość staje się zimna do ludzi i do Boga i czy jeszcze nie umarł do starego siebie? Zadaj Chrystusa odkrywać swoją nieposłuszeństwo i przezwyciężyć swoje buntownicze serce. Następnie doprowadzić do Chrystusa chorym, które są w potrzebie uzdrowienia przez Wielkiego Lekarza. Cry do kochającego ojca, "Panie, ja wierzę, pomóc mojej niewiary,!" (Marka 9:24)

Chrystus natychmiast odpowiedział na modlitwy ojca, który był słaby w wierze, i rzucił demona z jego synem. Moc Chrystusa nie może być opóźnione przez ducha nieczystego, jeśli będziemy prosić Jezusa w wierze do działania. Włącz się do Chrystusa, nawet jeśli jesteś zaniepokojony i nie może nic zrobić. Poproś Go, aby wypełniać Jego zwycięstwo w ciebie i tych, którzy są wokół was. Nie stać się przygnębiony lub poddać się trudnej sytuacji, ale wierzę w moc waszego Pana i modlić się do niego natarczywie w wierze.

MODLITWA: Ojcze Niebieski, duchy i demony nie może stanąć na drodze Twego umiłowanego Syna, bo jest wszechmocny, pokorny i święty. Dziękujemy Ci, bo Twój Syn uwolnił opętanych chłopca od szatana i go wyrzucili. Prosimy Cię, aby wzmocnić naszą wiarę, że w imię Jezusa, wszystkie duchy nieczyste mają przemieszczać się od naszych ukochanych i przyjaciół, że nie będzie rzucać się w błocie pod panowaniem szatana, ale być całkowicie uwolniony, podążając i trwam w Tobie na zawsze. Amen.

PYTANIE 161: Jak Jezus nagany uczniom za ich niepowodzenia w odlewaniu demona z chłopca?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 09:25 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.2.109)