Home
Links
Bible Versions
Contact
About us
Impressum
Site Map


WoL AUDIO
WoL CHILDREN


Bible Treasures
Doctrines of Bible
Key Bible Verses


Afrikaans
አማርኛ
عربي
Azərbaycanca
Bahasa Indones.
Basa Jawa
Basa Sunda
Baoulé
বাংলা
Български
Cebuano
Dagbani
Dan
Dioula
Deutsch
Ελληνικά
English
Ewe
Español
فارسی
Français
Gjuha shqipe
հայերեն
한국어
Hausa/هَوُسَا
עברית
हिन्दी
Igbo
ქართული
Kirundi
Kiswahili
Кыргызча
Lingála
മലയാളം
Mëranaw
မြန်မာဘာသာ
नेपाली
日本語
O‘zbek
Peul
Polski
Português
Русский
Srpski/Српски
Soomaaliga
தமிழ்
తెలుగు
ไทย
Tiếng Việt
Türkçe
Twi
Українська
اردو
Uyghur/ئۇيغۇرچه
Wolof
ייִדיש
Yorùbá
中文


ગુજરાતી
Latina
Magyar
Norsk

Home -- Bulgarian -- Romans - 073 (How those who are Strong in Faith ought to Behave)
This page in: -- Afrikaans -- Arabic -- Armenian-- Azeri-- Bengali -- BULGARIAN -- Cebuano -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Greek? -- Hausa -- Hebrew -- Hindi -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Kiswahili -- Malayalam -- Polish -- Portuguese -- Russian -- Serbian -- Somali -- Spanish? -- Tamil -- Telugu -- Turkish -- Urdu? -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

РИМЛЯНИ - Господ е наш правдата
Изследвания в писмото на Павел до римляните
ЧАСТ 3 - Божията правда е изявена в живота на последователите на Христос (Римляни 12: 1 - 15:13)

10. Как силните във вярата трябва да се отнасят към неочакваните проблеми (Римляни 15: 1-5)


РИМЛЯНИ 15:1-5
1 Обаче ние, силните, сме длъжни да носим немощите на слабите и да не угаждаме на себе си. 2 Нека всеки от нас угажда на ближния си за негово добро, за негово назидание. 3 Понеже и Христос не угоди на Себе Си, но както е писано: "Укорите на онези, които укоряваха Тебе, паднаха върху Мене." 4 Защото всичко, което е било писано отпреди, е било писано за наше поучение и чрез твърдостта и утехата от Писанията да имаме надежда. 5 А Бог на твърдостта и на утехата да ви даде единомислие помежду ви попримера на Христос Исус.

Павел знаеше обичаите, свързани с храната и напитките, които отдавна се бяха вкоренили в общността. Той се изправи срещу тези, които бяха силни и свободни от закона и се счете за един от тях. Но той скоро ограничи собствената си свобода, като каза, че тези, които са силни и зрели са длъжни да носят слабостите на новоповярвалите, докато напълно повярват в Христос. Не трябва да живеем така както е добре единствено за нас, но да живее, за да угаждаме и на новоповярвалите, които не са сигурни във всички неща. Живеейки за тях и тяхното възрастяване във вярата е по-важно от това да живеем, за да задоволяваме собствените си желания.

Този принцип разчупва духа на егоизъм в църквата. Ние не планираме нашия живот, нашите дела и нашите възможности спрямо нашите мечти, но служим на Исус и тези, които са слаби във вярата, защото фокуса на нашето мислене не е "аз" (егото), но Исус и неговата църква. Исус не живя за себе си, но той остави славата Си и стана човек. Той понесе обвиненията, обидите и страданията, за да спаси света и най-накрая умря за всички, презрян, сякаш беше престъпник, за да спаси дори престъпниците и да ги назидава.

Исус живя според Библията; живот на смирение, кротост и необикновено търпение. Той взе от книгите на Стария завет ръководство и власт за своето служение. Онзи, който желае да служи в църквата или сред тези, които отхвърлят Христос трябва да бъде дълбоко вкоренен в Божието слово, тъй като в противен случай ще изгуби силата и радостта от своето служение.

Павел обобщи дългите си изследвания по тези въпроси в твърдението, че Бог е Бог на търпението и утехата (Римляни 15: 5). Самият Творец се нуждае от дълго- търпение, за да понесе егоистичните, упорити хора. Той намира утеха само в своя син Исус, в Когото задоволството му пребъдва. По тази причина Павел насочва молитвите в Рим към духа на търпение и утеха, за да може да даде на църквата единството, което не идва от вярващите, но само от Христос, защото само чрез мислите на църквата са обединени. Няма успех или единство в църквата освен това, което идва директно чрез Христос. Тогава всички участват заедно в хвалението и се убеждават в това, че Всемогъщият, Съдията и Създателят на Вселената е Баща на нашия Господ Исус Христос.

Самият Исус ни помири със Святия Господ чрез неговите страдания и смърт. Той ни купи, чрез Неговото възкресение от мъртвите и възнесението му на небето, осиновление и второ духовно раждане, за да можем да се радваме и да прославим Бащата на Исус Христос и като наш милостив Баща. Както Той и Сина Му са съвършено духовно единство, така и членовете на църквата трябва да се свържат с Исус в едно неделимо единство.

МОЛИТВА: O небесен Татко, прославяме те, защото нашият Господ Исус разкри твоето бащинство към нас, помири ни с теб и ни свърза с твоя Свят Дух в единството на твоята любов. Нека тази любов сътвори съвършено духовно единство в нашите църкви, въпреки различните мнения сред вярващите.

ВЪПРОС:

  1. Какво на практика означават стиховете в Римляни 15: 5-6?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 04, 2015, at 04:59 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)