Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 076 (Prayer of Faith)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA
4. Podsumowanie Konstytucji Królestwo niebieskie (Mateusza 7:7-27)

a) Modlitwa wiary w Boga Ojca (Mateusza 7:7-11)


MATEUSZA 7:7-11
7 Proście, a będzie wam dane. Szukajcie, a znajdziecie. Puk, a zostanie on otwarty dla Ciebie. 8 Dla każdego, kto prosi, otrzymuje. Kto szuka, znajduje. Kto kołacze otworzą. 9 lub kto jest wśród was, który, gdy go syn prosi o chleb, czy poda mu kamień? 10 Albo gdy prosi o rybę, który da mu węża? 11 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da dobre rzeczy tym, którzy Go proszą!

Czy cierpisz na problem lub niebezpieczeństwa, nie znajdując rozwiązania lub umorzenia? Przyjdź do Pana i powiedz mu o tym. On jest jedynym, który może rozwiązać problemy swojej duszy, ciała i ducha. Posłał swego wszechmoc Chrystusa światu z suwerennej władzy zetrzeć swoje brzydkie grzechy i wylał Ducha Jego miłość do Ciebie, aby Cię do zadowolenia, mądrości i uczciwości. Nie martwić się dzień i noc z twoich zmartwień, ale słuchać Słowa Bożego i wierzą jego wierny obietnicom. Nie należy mylić. Nie bój się. Przyjść do Ojca niebieskiego i ufać Mu z otwartym sumienia, za wasze grzechy były często powodem twoje modlitwy zostały bez odpowiedzi. Błagać Jego przebaczenie i przebaczenie. On czeka na powrót do Niego. Kiedy przyjdziesz? Ojciec wasz niebieski pomoże Ci w problemach osobistych. Co więcej, będzie on z przyjemnością odpowiemy jeśli modlić się za innych, bo Bóg jest miłością i chce, aby wypełnić swoje serce swoją miłością. Ile domaga prosisz dla siebie, i jak wiele modlitw czy modlić się za innych?Odpowiedź na to pytanie pokazuje przyczynę co spowalnia odpowiedzi waszym modlitwom.

Jednak Duch Święty prowadzi cię do oszczędzania będzie Boga i prowadzi do jego ojcowską sercu. On nie pomoże tylko powierzchownie, nie obsługuje ci kas pieniądze i sukces w pierwszej kolejności, ale sprawia, trwajcie w Jego unikalnej Chrystusa. To Zbawiciel nie tylko daje pewność zbawienia, ale sam kocha.

Czy zaobserwowałeś tajemnicę Ducha Świętego szkoły modlitwy? Każdy człowiek jest zły i skorumpowany w jego naturze, dla Chrystusa wezwał nas w swojej dobroci, "zło". Ale Bóg nas kocha jako miłosiernego Ojca, nawet gdy jesteśmy zgubieni. Chce zmienić nas przez Ducha Świętego, że możemy żyć z Nim wiecznie. Jak możemy przyjść do Niego poszukuje tylko uroki świata? Dlatego Chrystus zaprasza do wejść do swej Ewangelii, że możesz szukać Królestwa Bożego i sprawiedliwości pierwszy i pomaga szerzyć je, nie szczędząc starań w celu ustanowienia ich w swoim otoczeniu, a Ojciec wasz niebieski dodaje co trzeba.

Bóg często wydaje się być powolny w odpowiedzi tych, którzy nazywają go, bo bada serca, czy kocham go osobiście lub tylko prosić o Jego dary. Bóg czeka na swoje pełne zaufanie do swoich modlitwach. On chce, aby otworzyć okna niebios i cię deszczem i swoich przyjaciół z Jego błogosławieństw, łaskę za łaskę. Wytrwania w modlitwie i uwierzyć w Bożą obecność obok ciebie, On jest gotowy, by być z wami i używać życia do Jego chwały. Czy przyjmujesz Go, dziękować Mu i uważają Go centrum swojej przyszłości?

Chrystus nauczył nas, aby przejść krok po kroku, w naszych modlitwach i domagać się coraz bardziej w naszych petycji indywidualnie iw grupach. Zapraszamy na spotkanie do wspólnej modlitwy, że Ojciec niebieski może cię błogosławi. On czeka na dziękczynienia i prośby jego dzieci. Poproś Go najpierw z godności i miłości na temat najlepszego rozwiązania dla swoich problemów. Szukajcie moc Boga dla zbawienia innych. Pukanie do drzwi natarczywie poprzez modlitwę, prosząc Jego przebaczenie i prosić o przedłużenie dla tych, którzy łakną sprawiedliwości w swoim otoczeniu, bo bez miłości utracone, wasza modlitwa pozostaje słaby.

Jak piękny jest obraz, który Chrystus dał ziemskie fa-ther, który daje swoim dzieciom pomóc i dobry byt pomimo ich egoizmu w dzieciństwie. On nie rozbije je w swojej wściekłości jeśli robią źle, ale będzie edukować ich, bo ich kocha. Dlatego Bóg daje tylko dobre dary. On nie odrzuci cię, On jest twoim Ojcem, a On dokłada wszelkich starań, za wychowanie, karmienie i ubieranie swoich dzieci. On troszczy się o ciała, duszy i ducha, że jego dzieci mogą osiągnąć duchową dojrzałość.

Uwierz w swojej Opatrzności Ojca niebieskiego i podziękować Mu za Jego dobroć płynie na ciebie i twojego kościoła. Nie zmęczony modli. Wierzcie w co prosicie w modlitwie, w imię Chrystusa, i będzie doświadczenie Jego cudów poprzez napełnienie Duchem Świętym i mądrości Bożej w głoszeniu do Lost.

Obietnica jest. Ojciec wasz niebieski spotka tych, którzy przychodzą do Niego. Proście, a będzie wam dane; nie pożyczył do Ciebie, a nie sprzedawane do was, ale wam. A co jest bardziej wolny niż w prezencie? Cokolwiek modlić, zgodnie z obietnicą, cokolwiek prosić będziecie w duchu Jezusa, będzie wam dane. Zapytać i mieć. Nie masz, bo nie pytaj. Czy nie poprosić słusznie? Co nie jest warto poprosić o, nie jest warte posiadania, a to jest nic nie warte.

Dziecko ma prosić o chleb, który jest niezbędny, a dla ryb, co jest zdrowe. Ale jeśli dziecko powinno głupio prosić o kamieniu, lub wąż, na niedojrzałym owoce do jedzenia, lub ostry nóż do zabawy, ojciec jest mądry, aby mu odmówić. Często prosić Boga o rzeczy, które nam zaszkodzić, jeśli mieliśmy je otrzymał. On wie o tym i dlatego nie daje je nam. Odmowy w miłości są lepsze niż dotacje w gniewie. Powinniśmy zostały zlikwidowane przed tym gdybyśmy mieliśmy wszystko życzenia.

Zbadaj swoje zamiary w swoich modlitwach porównując je z Ewangelii i modlitwy według tego, co dowiedzieliśmy się od Chrystusa, w Modlitwie Pańskiej, dla tych petycji są odpowiedzialni.

MODLITWA: O Miłosierny Ojcze, radujcie się, bo nie zaniedbywać nasze małe i duże obawy, ale reaguje na nas za każdym razem. Proszę wybaczyć nam każdy egoistyczny modlitwę i napełni nas Twojego Ducha Świętego, że możemy Cię kochać i modlić się do Ciebie ciągle za zbawienie naszych bliskich i innych osób. Nie opuszczę cię aż do ich uratował. Naucz nas prosić, szukać Ciebie i wbić natarczywie do drzwi nieba tak, że możesz wysłać swoją pomoc, aby Twoje święte imię będzie uwielbiony.

PYTANIE:

  1. Dlaczego Jezus zapytać nas modlić się nieustannie i uporczywie?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 07:42 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)