Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 049 (The Beatitudes)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA

a) Błogosławieństwa (Mateusza 5:1-12)


MATEUSZA 5:11-12
11 Błogosławieni jesteście, gdy ludzie zarzucają cię prześladować i mówią najróżniejsze złe na was fałszywie, ze względu na mnie. 12 Radujcie się, i być wyjątkowo radosna, wasza nagroda wielka jest w niebie. Bo tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.

Pan powtarza błogosławieństwo swoich odrzuconych posłańców. Dla ducha świata nienawidzi Boga i tych, którzy narodzili się z Ducha Świętego. Synowie tego świata przetestować synów Najświętszą jako Szatan testowany Chrystusa i Jego Apostołów.Pan mówi im jasno, z góry, z tego, co się z nimi stanie. Mogą być "prześladowany", realizowany, zaniedbany, opuszczony jako "męty wszystkich rzeczy" (1 Koryntian 4,13), ukarany grzywną, więzieni, wygnani, pozbawieni swoich majątków, wykluczonych z miejsc zysku i zaufania, biczowany, czasami dostarczane do śmierci, a za owce na rzeź. To był efekt wrogości węża nasion przed świętym nasion, od czasów Abla sprawiedliwego. Tak było w czasach Starego Testamentu. Chrystus powiedział nam, że jest dużo bardzieJanatak z aktywnych wierzących w Kościele, i nie jesteśmy myśleć, że to dziwne (1 Jana 3:13). On zostawił nam przykład.

W gorzkim godziny cierpienia, kiedy tracisz domu lub pracy z powodu prześladowań, Syn Boży zachęca do radości i być niezmiernie zadowolony. Cierpienia obecnego wieku nie są niczym w porównaniu z chwałą, która ujawnia się w was i innych wiernych wyznawców. Więc dlaczego należy opłakiwać? RaduJanasię, wesel i być wdzięczny, dla Królestwa Niebios.

Bóg zapewni ci, którzy cierpią dla Niego. Nawet te, które tracą życie nie traci go w końcu. Życie w niebie z Jezusem, w końcu, będzie obfita nagroda dla wszystkich trudności, które spotykamy w naszych czasach.

Prorocy byli prześladowani i nadużywane, jak ty. Można oczekiwać, że iść do nieba inaczej? Izajasz nie był wyśmiewany za jego nauczaniem i Elizeusza na łysinę? Dlatego nie dziwcie, jak gdyby to dziwne zdarzenie, a nie szemrać, ponieważ jest to trudna rzecz. To wygoda, aby zobaczyć drogę cierpienia jako drogi przebyteJanaprzez wiele i jako cześć do naśladowania takich liderów w wierze. To łaska, która była wystarczająca dla nich, aby przeprowadzić je przez ich cierpienia, nie może być mniejsza dla Ciebie dostępne. Ci, którzy są twoi wrogowie są nasiona i ich następców, którzy niegdyś wyśmiewany posłańców Pana.

Dlatego "radować się i niezmiernie cieszę." Nie wystarczy być cierpliwym i treści w ramach tych prześladowań, jak w typowych dolegliwości, a nie do renderowania poręcz na poręczy. Należy radować, bo honor i godność, przyjemności i korzyści, cierpienia dla Chrystusa, są znacznie większe niż bólu i wstydu z nim. Nie to, że możemy być dumnym z naszych cierpień (które psują wszystko), ale powinniśmy zrobić przyjemność w nich, jak Paweł (2 Koryntian 12:10), wiedząc, że Chrystus pozostaje z nami, i że nie opuści nas .

MODLITWA: Dziękujemy Ci, Ojcze Niebieski, za przyjęcie nas jako synów przez łaskę. Przebacz nam nasze strach, upór i nasze przywiązanie do ziemskich wartości. Naucz nas miłosierdzia, cierpliwości i czystości Chrystusa. DaJananam siłę i odwagę, aby wyznać Ewangelię Twojego pokoju. ZachowaJananas, gdy zostały odrzucone przez naszych przyjaciół i rodziny, które mogłyby nam błogosławić tych, którzy nas nienawidzą, miłują tych, którzy bili nas i módlcie się za tych, którzy nas prześladują. Uczyń nas firma w radość i wesele dla ciebie są z nami, w środku nas. Proszę pocieszać tych, którzy cierpią dzisiaJanadla Twojego świętego imienia.

PYTANIE:

  1. Jakie są zarobki wypłacane prześladowanych wierzących?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:13 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)