Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 050 (Purpose of the Sermon on the Mount)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA

b) Cel Kazaniu na Górze: Zastosowanie Prawa Bożego (Mateusza 5:13-16)


MATEUSZA 5:13
13 Wy jesteście solą dla ziemi, lecz jeśli sól utraci swóJanasmak, czymże będzie solone? Jest wtedy do niczego, ale być wyrzucona i zdeptany pod nogami ludzi.

Jedzenie bez soli nie ma smaku. Taki jest świat, gdy nie ma aktywnych wyznawców Chrystusa. Traci prawdziwą miłość. Jak sól chroni żywność przed gniciem, więc wiadomość o Chrystusie i jego wsporników utrzymać świat z kończącym się w caŁukasza owitych ciemnościach. Tak jak sól kompensuje utratę pewnych substancji w organizmie, ewangelia buduje nowe życie w tych, którzy umarli w grzechach. Bez soli, ludzkie życie nie może być trwałe. Wierzący powinni mieć swoje życie doprawione ewangelii.Doktryna ewangelii jest "sól", to przenikliwe, szybkie, żywe i mocne. Dociera do serca. To jest oczyszczenie, rozkoszując i zachowuje przed gniciem.

Sól również wymagane w ofiarach (Kapłańska 2:13) oraz w mistyczneJanaświątyni Ezechiela (Ezechiela 43:24). Teraz uczniowie Chrystusa, mając sami nauczyli doktryny ewangelii i jest zatrudniony, aby uczyć tego innych, były solą. Myśli i uczucia, słowa i czyny, wszyscy mają być doprawione łaski (Kolosan 4:6).

To właśnie one być same w sobie. Co powinno być dla innych? Nie powinny one być tylko dobra, ale dobro i wpływać na umysły ludzi, a nie służyć świeckie własne interesy, ale że mogą one przekształcić innych do smaku i rozkoszować ewangelii. Ludzkość, leżącego w ignorancji i przewrotności, były smaczne, gotowe do gnić, ale Chrystus posłał swych uczniów, którzy swoim życiem i zeznaniach były na sezon to z wiedzy i łaski, i tak, aby uczynić go do przyjęcia Boga, aniołów i dla wszystkich, którzy pragną boskiego Ducha.

Jeśli nie, są jak sól, która utraciła swóJanasmak. Jeśli, którzy powinni inni, sezon, są sami niesmaczny, pusty życia duchowego, łaski i witalność, twóJanastan nie jest smutny, bo są w katastrofalnym stanie. "Czymże ją posolić?" Sól jest lekarstwem na niesmaczny żywności, ale nie jest lekarstwem na niesmaczny soli. Chrystus daje człowiekowi smak, ale jeśli ten człowiek będzie trwać i kontynuować zawód, a jednak pozostają płaskie i głupie, wdzięku i mdły, żadna inna doktryna i żadne inne środki można zastosować, aby go pikantne.

Jeśli sól utraci swóJanasmak, to wtedy do niczego. Jakie zastosowanie może być ukarany, w którym nie będzie więceJanaszkody niż pożytku? Jako człowiek bez sensu, więc jest chrześcijaninem bez łaski. Grozi mu ruinę i odrzucenie. On być "wyrzucony" - wydalony z kościoła i wspólnoty wiernych, gdzie jest plama i ciężarem, a on zostać odrzucony jako podeptana wielu.

Chrystus zaprasza do udziału w budowie i zachowaniu nowy świat pośród zepsucia naszeJanacywilizacji. Więc nie dajcie się oszukać przez myśl, że można zmienić ludzi naszeJanaziemi za pomocą swoich umiejętności, dla tego, kto wierzy, działalność człowieka traci wiadomość, stają się daremne w słowa i zachowania, a ludzie będą wyśmiewać go. Więc nie odrzucić przesłanie Ewangelii bo sam tworzy w tobie zdolność do bycia solą ziemi, inaczeJanaludzie będą cię odrzucić z powodu nieszczerości TwojeJanamiłości.

PYTANIE:

  1. Co to znaczy, że Chrystus zaprasza do być "solą ziemi?"

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:15 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)