Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 017 (Jesus' birth)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 1 - WSTĘPNY OKRES W MINISTERSTWIE CHRYSTUSA (Mateusza 1:1 - 4:25)
A - NARODZINY I DZIECIŃSTWO JEZUSA (Mateusza 1:1 - 2:23)

2. Narodziny i Naming Jezusa (Mateusza 1:18-25)


MATEUSZA 1:22-23
22 Teraz to wszystko się stało, aby się wypełniło, co powiedziano od Pana przez proroka, mówiąc: 23 "Oto dziewica pocznie, i porodzisz syna. Są one nazwie Go imieniem Emmanuel "; co się wykłada:" Bóg z nami

Anioł potwierdził Józefowi, że to co zostało poczęte w Maryi był z Ducha Świętego. On także kierował Joseph do proroctw Starego Testamentu, że Pan mówił 700 lat temu przez proroka Izajasza (Izajasza 7:14, 9:6). Bóg chciał Joseph rozumieć, że to cud, nie stało się przez przypadek, ale został zaprojektowany dawno temu, jako substancja o jego zbawienie, a szczyt w historii narodu żydowskiego.

"Obiecany jeden" był Syn narodził się z Dziewicy. Jego nazwisko, Im-manuel (w języku hebrajskim), oznacza "Bóg z nami". Przez niego Bóg przychodzi, aby zamieszkać pośród swego ludu. Od grzechu czasu wszedł na świat, Stwórca oddzielił się od swoich stworzeń, bo jest wywyższył i święte. W świetle jego chwały i świętości, musi potępić grzech, dla Boga, w jego naturze, jest wrogiem grzechu i nie grzesznik może mieszkać w jego obecności. Ukarze wszystkich, którzy nie są skłonni do pokuty i odwrócenia się od swoich złych uczynków.

Nazwa "Immanuel" wzrasta powyżej naszego zrozumienia. Wcielony Bóg pośród nas, pogodzenie z sobą świat, przynosząc pokój i zabiera nas do przymierza i komunii z sobą. Przed przyjście Chrystusa, Żydzi mieli Boga w nich typów i cieni, ale nigdy tak bardzo, jak wtedy, gdy "Słowo stało się ciałem". Bóg zamieszkał pośród swego ludu w jego obiecanej Immanuel, Jezusa, zamiast jego symbolicznego mieszkania między cherubinów.

Jakie działania podejmowane błogosławiony przez Boga, aby przynieść pokój i korespondencji między Bogiem i człowiekiem. Dwie natury są zebrane w osobie tego Pośrednika, który zmieści się sędzia, "aby położyć rękę na nas obu" (Hioba 9:33), gdyż bierze udział zarówno Boskiej i natury człowieka. W tym, możemy zobaczyć najgłębszą tajemnicę i najbogatszy miłosierdzie. W świetle kreacji widzimy Boga jako potężnego Boga daleko ponad nami, w świetle prawa, widzimy go jako Boga sądzącego lęku produkującego nas, ale w świetle Ewangelii, widzimy go jako kochającego "Immanuel", Bóg z nami, spacery wśród nas w naszej naturze, bardzo blisko i bardzo osobiste. Tu Redeemer "pochwalił jego miłość".

On, który nie żałuje jest oszustem. Oszukuje siebie i oszukuje innych, zwłaszcza gdy jego przyjaciele go pozdrowić, "Niech Bóg będzie z tobą." Powinni raczej powiedzieć: "Bóg jest przeciwko tobie", na gniew Boży objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości.

Od narodzin Chrystusa uczymy się, że świętość Boga stała zjednoczona z Jego miłości i miłosierdzia.Dziecko żłobie urodził czysta i bez skazy pogodzenia nas do świętego Boga, zabierające nierówności ludzi, a także mając na gniew wyroku, że zasługujesz, pokonując przez cały czas barierą, która oddziela nas od Boga.Uzasadnione i miłosierny Chrystus jest łącznikiem między Bogiem a nami.

No i nie ma religii ludzie mają prawo powiedzieć: "Bóg jest z nami", z wyjątkiem tych, którzy przyjmują Chrystusa. W osobie Chrystusa, Bóg przyszedł i działał. Ktokolwiek rozcina mu otrzymują Ducha Świętego, który prowadzi wszystkich wierzących w kierunku czystości, prawdomówność, i serwis. Żaden człowiek nigdy nie może powiedzieć: "Bóg z nami", z wyjątkiem, że kroczy on uczciwie w jego duszy, i doświadcza zamieszkiwanie osoby Boga.

Kto szuka, gdy Bóg staje zdumiony prostego przesłania zawartego w osobie Jezusa "Bóg z nami". Prowadzenie modlitwy, prawa, święty dzień i pieśni rytuały nie przynoszą blisko Boga, chyba że przebywamy w Pośrednika, którego Bóg posłał. Nie zasługujemy na Jego przyjście do nas, jeszcze dziewicą nosząca syna, nazywając go Emmanuel był Boży plan od dawna.

MODLITWA: Uwielbiam Cię, Święty Boże, bo jesteś miłością. Proszę nie gardzić mnie ani mnie zniszczyć, ale zmiłuj się nade mną. Przyszedłeś pokornie do mnie w stajni, wziął mój grzech, i oczyścił mnie od wszelkiej nieprawości. Dziękuję, że obiecał nigdy nie zostawiaj mnie lub opuszczaj mnie.

PYTANIE:

  1. Co to znaczy "Immanuel"? I dlaczego jest Chrystus godne tej nazwy?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 10:40 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)