Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 236 (Preparing the Passover)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- English -- French -- Hebrew -- Hungarian? -- Indonesian -- Latin? -- Peul? -- POLISH -- Russian -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 5 - CHRYSTUSOWEGO CIERPIENIA I ŚMIERĆ (Mateusza 26:1 - 27:66)

5. Przygotowanie Paschy (Mateusza 26:17-19)


MATEUSZA 26:17-19
17 Teraz na pierwszy dzień Przaśników, przystąpili uczniowie do Jezusa, mówiąc do niego: "Gdzie chcesz, żebyśmy Ci przygotować Paschę do spożycia?" 18 On powiedział: "Idźcie do miasta, do określonej osoby, i powiedz mu: "Nauczyciel mówi:" Mój czas jest pod ręką. Będę Paschę w domu z moimi uczniami. "'" 19 Uczniowie uczynili tak, jak Jezus przykazał im, i przygotowali Paschę.

Jezus chciał przygotować błogosławiony atmosferę zadeklarować podsumowanie Jego przepowiadanie i cel Jego przyjścia. Być może chciał ukryć gdzie spotka się z uczniami w ostatnim czasie tak, że będą spokojnie.Duch Święty skierował wszystkie uzgodnienia dotyczące Wieczerzy Pańskiej.

Jest bardzo prawdopodobne, że Jezus jadł Paschę z uczniami w czwartek wieczorem. Jego uczniowie przygotowany dla niego kolację, który został złożony z przaśnego chleba, gorzkie zioła, i czerwonego wina. Jednak dzień jagniąt zabijaniu był piątek. Teksty nie wspomnieć, że Wieczerza Pańska zawarte pieczone mięso, bo On nie był grzesznikiem, który potrzebowała ochrony przed gniewem Boga przez krew zabitego baranka. Sam Jezus, był godny Lamb zostać zabity chronić świat przed nadchodzącym gniewem. To wszystko stało się następnego dnia, w piątek, dzień Jezus chciał umrzeć.

Podczas święta Przaśników, tydzień przed Paschą, Żydzi usunięte wszystkie zaczynu z ich domów i jadł chleby przaśne wskazując na ich skruchę. Próbowali do czyszczenia ich domów od wszystkiego, co może trzymać je z dala od Pana. Uważali te dni przygotowania do ich pojednania z Panem poprzez zabicie baranka paschalnego.

MODLITWA: Panie Jezu, Ty chętnie świętować Paschę z Twoich uczniów, aby przygotować je do nowego przymierza we krwi Baranka Bożego. Pomóż nam także przygotować się do tego wielkiego wydarzenia, nawróć każdego znanego grzechu i uczcić dzień na Święto Przaśników i Pascha duchowo zgodnie z Ewangelią.

PYTANIE:

  1. Co "dni w Święto Przaśników" oznacza do Żydów w przeszłości i obecnie?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on November 02, 2012, at 11:03 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.2.109)