Home
Links
Bible Versions
Contact
About us
Impressum
Site Map


WoL AUDIO
WoL CHILDREN


Bible Treasures
Doctrines of Bible
Key Bible Verses


Afrikaans
አማርኛ
عربي
Azərbaycanca
Bahasa Indones.
Basa Jawa
Basa Sunda
Baoulé
বাংলা
Български
Cebuano
Dagbani
Dan
Dioula
Deutsch
Ελληνικά
English
Ewe
Español
فارسی
Français
Gjuha shqipe
հայերեն
한국어
Hausa/هَوُسَا
עברית
हिन्दी
Igbo
ქართული
Kirundi
Kiswahili
Кыргызча
Lingála
മലയാളം
Mëranaw
မြန်မာဘာသာ
नेपाली
日本語
O‘zbek
Peul
Polski
Português
Русский
Srpski/Српски
Soomaaliga
தமிழ்
తెలుగు
ไทย
Tiếng Việt
Türkçe
Twi
Українська
اردو
Uyghur/ئۇيغۇرچه
Wolof
ייִדיש
Yorùbá
中文


ગુજરાતી
Latina
Magyar
Norsk

Home -- Ukrainian -- Acts - 030 (The Apostles before the High Council)
This page in: -- Albanian -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Cebuano -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Greek -- Hausa -- Igbo -- Indonesian -- Portuguese -- Russian -- Serbian -- Somali -- Spanish -- Tamil -- Telugu -- Turkish -- UKRAINIAN -- Urdu? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

ДІЇ - Тріумфальна Хода Христа
Дослідження з Дії Апостолів
ЧАСТИНА 1 - ЗАСНУВАННЯ ЦЕРКВИ ІСУСА ХРИСТА В ЄРУСАЛИМІ, ЮДЕЇ, САМАРІЇ ТА СИРІЇ - Під патронатом Петра, під проводом Святого Духа (ДІЇ 1 - 12)
A - ЗРОСТАННЯ І РОЗВИТОК РАННЬОЇ ЦЕРКВИ В ЄРУСАЛИМІ (ДІЇ 1 - 7)

17. Усі апостоли перед вищим собором (Дії 5:26-33)


ДІЇ 5:26-33
26. Тоді начальник храмової охорони пішов зі стражниками та привів апостолів, але не силоміць, оскільки боялися, щоб народ не побив їх камінням. 27. Апостолів привели та поставили перед Синедріоном, і первосвященник спитав їх: 28. ―Чи ми не наказали вам суворо не навчати в це ім’я? Ви ж наповнили Єрусалим своїм вченням і бажаєте зробити нас винними за кров Цієї Людини. 29. Петро та інші апостоли відповіли: ― Нам треба слухатися більше Бога, ніж людей! 30. Бог наших батьків воскресив Ісуса, Якого ви вбили, розіп’явши на хресті. 31. Його Бог возніс та поклав праворуч від Себе як Засновника та Спасителя, щоб дати Ізраїлеві покаяння та прощення гріхів. 32. Свідками цих слів є ми та Дух Святий, Якого Бог дав тим, хто підкоряється Йому. 33. Коли вони почули це, то розлютилися й хотіли їх убити.

Бог любить своїх ворогів і милує зло більше, ніж ми можемо собі уявити. Слухання перетворилося на заклик до покаяння, виголошений дванадцятьма апостольськими голосами, щоб усі юдейські правителі навернулися до Господа, адже серед присутніх був не лише слідчий комітет, а й увесь собор.

Начальник храму пішов і з усією лагідністю попросив посланців Христа піти з ним на раду, і вони пішли з ним не як зв'язані злочинці, а як шановані вільні люди. Начальник храму не наважився їх заарештувати, бо боявся, що народ підніметься на підтримку Божих посланців і поб'є камінням охоронців. Тому апостоли добровільно пішли за охоронцями.

Сімдесят старійшин зібралися в домі первосвященика. Первосвященик був нетерплячий і неспокійний, його серце було сповнене ненависті, образи та погроз. Особливо його обурювало те, що ці порушники спокою зганьбили його перед представниками народу своїм дивним виходом з в'язниці. Тому він грубо вилаяв їх, коли вони увійшли, і запитав їх: «Чому ви продовжуєте навчати в ім'я Ісуса, хоча ми забороняли вам вимовляти ім'я цього чоловіка? Але, незважаючи на наші суворі накази, ви наповнили все місто Єрусалим своїм дурним безглуздим вченням. Ви хотіли лише образити нас перед народом і виставити нас несправедливими суддями, ніби Ісус був праведником, а ми – злочинцями. Цей юнак з Назарету був лише обманщиком і богохульником. Він помер, і тіло його було покладене в землю, і ми отримали від нього спокій. А ви насміхалися над найвищою радою, ображали нас і вдерлися до нас з брехнею, забобонами та обманом».

Тоді Петро та всі інші апостоли повстали разом і говорили з усією відвагою з тією самою метою, ведені Духом Святим, і сказали: «Ми не слухаємо вигаданих байок, і не маємо злого наміру, але прийняли Боже об'явлення, і тому слухаємось Господа своїм свідченням. Ми не можемо коритися вам, бо Бог більший за вас, і Він наш Господь. Горе нам, коли б ми стримували свої язики, щоб не говорити про Його істини! Тоді наші язики були б спалені. Ми говоримо на основі прямого Божого об'явлення нам».

Тоді, можливо, старші запитали їх: «А який зміст Божого об'явлення вам?». І один з апостолів відповів: «Ми не маємо іншого об'явлення, окрім правди про воскресіння Ісуса з мертвих. Він з'явився нам не як привид, але Бог воскресив Його у плоті, бо Ісус завжди був з Богом, і Бог з Ним».

Тут один із суддів вигукнув: «То ви так говорите? Що ми вороги Божі?» А Петро відповів йому рішуче і впевнено: «Це ви, і ніхто інший, засудили Ісуса Праведника. Це ви змусили правителя Пилата розіп'яти Його. Так, ви – вбивці і вороги Бога. Ісус святий, а ви прибили Його до проклятого хреста руками нечистих людей».

Незважаючи на скрегіт зубів серед суддів, один з апостолів продовжував говорити: «Але Бог не тільки воскресив Його з мертвих, але й посадив праворуч Себе, і поставив Його главою Церкви, Спасителем усього світу. Ісус – це сам Господь, який має в собі ті ж характеристики Бога. Він є вашим очікуваним Месією, і Він живе праворуч Бога, як Він сказав вам: «Відтак побачите Сина Людського, що сидітиме праворуч Сили і прийде на хмарах небесних».»

Почувши це, деякі з членів ради приготувалися до стрибка, але стрималися, тремтячи від люті, і чекали на решту апостолів, які захищалися. Один з них пробурмотів: «Що ще залишилося, як не покликати нас поклонитися вашому Господу?». І один з учнів відповів: «Насправді Ісус не відкине вас. Але Він закликає вас до покаяння і очікує навернення всього ізраїльського народу, бо Він є ЛЮБОВ, і все ще готовий повністю простити вам ваші гріхи. Прийди до Нього, бо Його милість більша за твою ненависть. Бог простить тебе, якщо ти щиро покаєшся».

Не виключено, що якийсь нейтральний чоловік з аудиторії здивовано запитав рибалок: «Звідки у вас стільки нахабства, що ви визнаєте суддів винними і пропонуєте їм прощення? Хто ви такі, і що ви про себе думаєте? Чи ви боги?»

Святий Дух керував учнями, щоб вони не потрапили в пастку спокуси гордості чи богохульства. Тому вони сказали: «Ми лише свідки правдивого воскресіння і вознесіння Ісуса Христа на небо. Дух Святий оселився в нас практично, бо ми віруючі в Христа, який вознісся. Цей Дух підтверджує нам, що наші знання правдиві, і ми живемо в гармонії з Богом».

Один із старійшин засміявся і сказав: «Що ви, неписьменні, розумієте про Святого Духа?». І тут же отримав відверту відповідь: «Бог дає Свого Духа тільки тому, хто слухняний Його слову і приймає Христове об'явлення. А хто не вірить, той загине, бо не послухається Святого Духа у своєму свідченні. Людині будуть прощені всі гріхи, але гріх проти Святого Духа не буде прощений ніколи».

Кожне з тверджень, сказаних апостолами, влучало в серця сімдесяти старійшин, як стріла божественної істини. Більшість із тих поважних членів, чия гідність була зачеплена, розлютилися від образи і підхопилися, щоб з'їсти тих, кого вони вважали богохульниками, натовпом і хвальками. Атмосфера ставала все похмурішою і похмурішою, і пекло готувалося зі сміхом напасти на провідників християнської церкви, щоб побити їх камінням.

МОЛИТВА: Господи Ісусе Христе, Ти живий. Ми поклоняємося Тобі і прославляємо Тебе за силу і відвагу, дану Твоїм апостолам. У цій критичній ситуації вони не відреклися від Тебе, але свідчили про Твою істину. Допоможи мені в годину спокус залишатися вірним Тобі навіть до смерті. Амінь.

ПИТАННЯ:

  1. Які моменти захисту апостолів перед суддями вам сподобалися?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 14, 2025, at 01:47 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)