Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Polish":
Home -- Polish -- Matthew - 043 (The Beatitudes)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- Azeri -- Bulgarian -- Chinese -- English -- French -- Georgian -- Hausa -- Hebrew -- Hungarian? -- Igbo -- Indonesian -- Javanese -- Latin? -- Peul -- POLISH -- Russian -- Somali -- Spanish? -- Uzbek -- Yiddish -- Yoruba

Previous Lesson -- Next Lesson

MATEUSZA - Nawracajcie się, albowiem królestwo Chrystusa jest w zasięgu ręki!
Badania w Ewangelii Chrystusa według Mateusza
CZĘŚĆ 2 - CHRYSTUS UCZY I MINISTRÓW W GALILEI (Mateusza 5:1 - 18:35)
A - KAZANIE NA GÓRZE: O KONSTYTUCJA KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (Mateusza 5:1 - 7:27) -- PIERWSZY ZBIÓR SŁÓW JEZUSA

a) Błogosławieństwa (Mateusza 5:1-12)


MATEUSZA 5:4
4 Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.

Drugi pierścień dzwonu BożeJanamiłości dotyczy tych, którzy się smucą. Chrystus mówi, pełen współczucia dla nich, "Nie płacz, bo rozpoczęła się nowa era. I pokonał przez moją ofiarneJanaśmierci wszystkie przyczyny niepokoju i smutku.Duch Boży zstąpi na was i pocieszy. To Duch Święty jest TwóJanapokóJanai Twoja nadzieja "(Efezjan 1:14).Smutek serca, nie ważne jak duże, zostanie pokonana przez radości i pociechy z nieba. Chrystus daje pewną nadzieję na naszym smutnym świecie, więc radujcie się, podziękować i cieszyć się Jego wielkiego zbawienia. Nasze piosenki i hymny wdzięczności i uwielbienia pokona najgłębszy smutek. PoczekaJanana blisko przyjścia Pana, jak to On spełnić naszą chwalebną nadzieję. Bóg otrze wszelką łzę z naszych oczu (Objawienie 7:17; 21:4, Księga Izajasza 25:8).

Szczęście polega na niebie zostały doskonale i wiecznie pocieszeni.Radość z Pana jest "pełnia radości i przyjemności na zawsze" (Psalmów 16:11). To będzie podwójnie słodki do tych, którzy zostali do nieJanaprzygotowani przez "pobożnego smutku." Niebo będzie niebo rzeczywiście do tych, którzy cierpią na ziemi. To będzie żniwa radości, powrót z "nasion czasie łez" (Psalmów 126:5-6); góra radości, do któreJananasza droga prowadzi przez padołu łez (Psalmów 30:5).

MATEUSZA 5:5
5 Błogosławieni łagodny, albowiem oni na własność posiądą ziemię.

Cichy odpoczynek w pokoju. Się poddać i złożyć się do Boga, do Jego słowa i Jego pręta; podążają jego poleceń i spełniać Jego wzorów. Są delikatne wobec mężczyzn i ponosi prowokacji bez zapalny przez nią. Są to albo milczy, lub powrót miękkieJanaodpowiedzi, i który może pokazać swoje niezadowolenie, gdy jest okazja do tego, bez uciekania się do jakiegokolwiek zachowania niestosowne. Mogą być cool, gdy inni są gorące i ich cierpliwość utrzymać posiadanie własnych dusz, kiedy mogą ledwie utrzymać posiadanie niczego innego. Są cisi, którzy rzadko Izajasza trudnością wywołał, ale szybko i łatwo spacyfikować. Oni raczeJanaprzebaczyć urazy niż dwadzieścia jeden zemsty, o zasadę własnych duchów.

Te potulni naprawdę błogosławiony, nawet w tym świecie. Są szczęśliwi, bo naśladować Jezusa, który mówi: "Uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem" (Mateusza11:29). Naśladować Chrystusa, który jest Panem Jego gniewu, w którym wściekłość nie jest. Oni są błogosławieni i szczęśliwi, bo mają najbardzieJanakomfortowe, niezakłóconego korzystania z ich Pana. Nadają się do każdego stosunku, jakiegokolwiek stanu i inną firmą - nadawać się do zamieszkania i pasują na śmierć.

Ale potężne, przywódcy, bogaci i dumni będą narzekać, kiedy Chrystus przyjdzie ponownie. Staną się grę nie uznają podstawowe zasady prawa Bożego i złamać. Zostaną poddane ciężkieJanakarze i strat.Łagodny Chrystus odziedziczą ziemię razem z tymi wszystkimi, którzy przyjęli go i zmieniła swóJanacharakter przemocy w cichości.

PYTANIE:

  1. Dlaczego cichy i mocny, nie odziedziczą ziemię?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on October 31, 2012, at 11:09 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)