Waters of Life

Biblical Studies in Multiple Languages

Search in "Bulgarian":
Home -- Bulgarian -- Revelation -- 005 (Introduction)
This page in: -- Arabic -- Armenian -- BULGARIAN -- English -- French? -- German -- Indonesian -- Polish? -- Portuguese -- Russian -- Yiddish

Previous Lesson -- Next Lesson

ОТКРОВЕНИЕ - Ето, ида скоро!
Изследвания в Откровение на апостолите
КНИГА 1 - ЕТО, ИДА СКОРО! (ОТКРОВЕНИЕ 1:1 - 3:22)
ЧАСТ 1.2 ПЪРВОТО ВИДЕНИЕ И НЕГОВИТЕ ПОСЛЕДСТВИЯ НА ЗЕМЯТА: Явяването на Човешкият Син Да освети неговите църкви (ОТКРОВЕНИЕ 1:9 - 3:22)
ЧАСТ 1.2.1 СЛАВНОТО ЯВЛЕНИЕ НА ВЪЗКРЪСНАЛИЯ ГОСПОД (ОТКРОВЕНИЕ 1:9-20)

1. Въведение: Джон е забранен на остров Патмос (Откровение 1:9)


ОТКРОВЕНИЕ: 1:9
9 Аз Иоан, брат си и партньор с вас в потисничество, Кралство и постоянство в Христа Исуса, е на острова, наречен Патмос, защото на Божието слово и свидетелството на Исус Христос.

Аз, Йоан: След като Господ, Всемогъщият, се представи като Алфа и Омега и Първият и Последният, Джон успява да започне за сметка на първия си визия с друг "Аз". Той не скрие самоличността си по дълго, както правеше като очевидец в неговата сметка на Евангелието, която носи неговото име. Йоан е бил натоварен със задача бурен път в историята. Той е гласът на Бог да преследвани църква, негов представител и пратеник, освен това, в този момент той е най старият и единственият апостол на Исус Христос, който е още жив. Той е пророкът на своя Господ, призовани да представят събитията от крайните пъти. В светлината на този факт, самото му име Йоан също е тема от последните дни на фона на сгъстяващите се буреносни облаци: Господ е милостив, Господ е състрадателен. Провъзгласяването на вярност, благодатта и милостта на своя Господ е министерството на неговото име.

брат си: Джон можеше да се представим като епископ, архиепископ, патриарх, папата, или апостол. Но той избира по добре, по възвишено и по смирени заглавие и се отнася към себе си като брат на всички новородени християни в семейството на нашия Небесен Отец. Исус му се обадих и другите апостоли братята Му (Матей 23:8, 25:40, 28:10), като по този начин, той има право да се нарича брат между братя. Той принадлежи към ново духовно и небесно семейство (Ефесяни 2:19; 1 Йоан 3:1-3).

Истинските братя и сестри са отговорни един към друг, както в добри и в лоши времена. Те разказват един на друг истината в любовта, дори когато те боли. Те се молят и страдат заедно с един друг. Лишения ги доближава заедно.

Джон няма директор, султана, или философ, но е пръв сред равни, отговорен старейшина между братя. Той трябваше да говори, да се справят, и страдат от името на другите в критични моменти.

Съучастник в неволите: Нарастващия натиск и които започват гонения в Римската империя достига не само Джон, но също така и църквите. Преследването на християните след опожаряването на Рим (АД 64), както и зараждащата се обожествяването на Цезар Домициан, донесе нови насоки и закони, за да се постигне стабилност на империята. Това създава трудна ситуация за християните: те наистина са, за да се молят за, царе и князе, но не им се кланят. Те са предмет на органите, които ги уреждат, но те живеят в духовното царство, теокрация. Те дават на Цезар това, което е Цезар, и на Бог, какво е Бог. Търсене, за да се поставят винаги на разположение на Цезар, който иска да управлява всичко и всички, неминуемо ще доведе до челен сблъсък. Вълните на преследване по късно свидетелстват за невъзможността за обединение на двете искания за пълно покорство.

Със своите видения, Откровение на Исус Христос предлага освежаване, комфорт и насоки за преследвани църкви в всички континенти дори и днес. Където и мироглед, или закон, като Шариата, се опитва да постави изисквания към хора или да ги подлагат напълно, тази книга може да помогне и да се покаже засегнати тези, които Исус е в средата на Неговите страдания църкви, вкусно, укрепване, опазване и ръководен тях.

Спътник в Кралство: Във връзка да бъде другар в царството, Джон докосне на един от найважните понятия на Новия Завет. В Молитва на Господ, ние се молим, "Да дойде Твоето царство" Исус ни заповядва да първо търсете царството на Бога и Неговата правда (Матей 6:33). Той ни уверява, че баща му ще ни даде царството (Лука 12:32).

В Новия Завет четем за царството 35 пъти, за царството на Бога 37 пъти, и за небесното царство 33 пъти. Във всеки от тези случаи, темата е царството на Бога, реализирана чрез Господ Исус Христос, който казва: "Моето царство не е от този свят. ... Вие казвате правилно, че съм цар. Поради тази причина съм се родил, и поради тази причина аз дойдох в света, че трябва да свидетелстват за истината. Всеки, който е от истината, слуша Моето глас "(Йоан 18:36-37).

Исус не е дошъл на този свят с намерението за изграждане на Неговата Църква, но с желанието да се въвеждат всички и всичко под властта на Своя Отец. Той е създал всичко във Вселената, така че целият свят принадлежи към Него. Въпреки това, повечето евреи и езичници исканията си с тяхното бунтарство. Едва в този момент в Писанията Исус започне на Своите последователи и църквата, или "призова тези" (Ecclesia). Ето защо, в сметките на Евангелието, ние откриваме думата Ecclesia спомена само три пъти, докато се споменава думата "царство" (Basileia) повече от сто пъти. Но това се променя драматично с изливането на Светия Дух. От този случай, ние живеем в епохата на Църквата. В Деяния на апостолите и в новозаветните писма, думата за "църква" (Ecclesia) се появява два пъти по често, тъй като думата за "царство" (Basileia). Църквата е зората на царството на Бога, духовен и създаването на нови, в който силата на Бог е на работа. Всеки новороден човек, жена и дете е отговорен гражданин на тази сфера.

Църкви в Мала Азия са имали увеличаване на преследване за сметка на тяхната вяра в бог цар, Исус Христос и Неговото духовно царство. Римляните не би търпял всяко друго царство в империята си. Те се подиграваха на Исус, "цар на евреите", които те разпънат на кръст, и те от време на време прави скици на Него по стените като разпнат магаре. За Църквата, вярата в царството на Исус Христос означава, те ще бъдат разпитани, натиск, лекувани с враждебност, шпионирал, преследвани и убити. Царството Божие на Бога тогава и сега стои диаметрално противоположно на всички царства на човека.

Спътник в Търпението на Христос: Джон и други, посветени членове на Църквата разбират, че са истински граждани на царството на Исус Христос. Ето защо те са били поставени под натиск от царства на този свят. Князът на този свят се бори срещу царството на Бога, в опит да го подкопава отвътре или да го унищожи, без да. Той не е приятел на благодатта. Където и евангелизаторска е започнала работата, човек не трябва да чака дълго за атаки. Тъй като Джон е най важният проповедник в църквите в Мала Азия, той бил депортиран и изолирани, въпреки образцов си начин на живот. Други членове на Църквата също се срещна с разпити, в затворите, физическо насилие, глад, студ, и изтезания. Където и външен натиск гънки, бързо установява също, предателства и между колеги членове на църквата, като по този начин се увеличава уплаха, страх и несигурност.

Джон нито пише неговите църкви, че тези трудности скоро ще свърши, нито пък той препоръчваме да бягат на друго място, той по скоро ги насърчава да издържим и да упорствате, така че те могат да станат твърди не само в любовта, но и в търпението.

Извън налягане често води до още по интимно приятелство между истинските вярващи в църквата. Изпитването им генерира доверие между тях. Постоянство си в Христос става ясно за всички. Именно по време на преследване, че думите на Исус се реализира: "Вижте, аз съм с вас, дори до свършека на века" (Матей 28:20). Неговото присъствие е тайната на издръжливостта на отделни християни. Те не генерират силата да издържат сами по себе си, не, тяхната сила в немощ се показва съвършена (2 Коринтяни 12:9). Те живеят "в Него", и Той живее "в" тях.

Търпението в страдание произвежда надежда в предстоящото завръщане на Исус. Желание за идването на обещания крал генерира повече постоянство в тези, които изпитват стрес. Тези по преследване не живеят живота си в повърхностни, самодоволни, или самоуверен начин. Те се оказват за реализацията на целта си, и те намерят свобода в своя "духовен носталгия", тъй като те отдавна за Божието царство. Сервиране на Църквата и евангелизираме загубени, са това, което все още ги държи на тази земя.

Християни не биха били в състояние да издържат на изкушенията и атаките на Сатана, ако Исус не им даде привилегията на почивка "в Него". В Новия Завет, е и остава в Христос се споменава около 175 пъти. Той е нашата "въздушно нападение подслон", нашата броня и нашия живот. Той казва: "Аз съм лозата, вие сте пръчките. Който пребъдва в Мене, и Аз в него, дава много плод, защото без Мене не можете да вършите нищо "(Йоан 15:5).

Апостол депортиран на остров Патмос: Тихият вик на Йоан "бях на острова, наречен Патмос" свидетелства за началото на последния етап от живота на тази вековна стария апостол на Исус. Като млад мъж той е бил един рибар на брега на езерото. Той се остави да бъде кръстен от Йоан Кръстител като знак за неговото покаяние. Тогава Исус повика Яков, брат му, както и Джон се, за да ученичество. Той е бил ученик, когото Исус е особено любители на (Йоан 13:23; 19:26, 20:2, 21:7, 20). Джон гледания с ужас как Исус умря на Кръста, е в Неговата майка Мария след смъртта на Христос, гледаше с Петър в празния гроб, се срещна възкръсналия Господ лично, беше един свидетел Неговото възнесение на небето, и на Светия Дух на Петдесетница . Той страда бичуване, заедно с другите апостоли, на показанията си пред еврейската съвет (Деяния 5:40-42), и носеше скръб за смъртта на брат си Джеймс, когото Ирод е убил (Деян. 12:1-2) . Той преживя ареста на Петър и освобождаването му от затвора, и той е от експлозията в мисии терен в Антиохия и Мала Азия. Той участва в апостолския събор в Йерусалим като един от стълбовете на първоначалната църква (Галатяни 2:9). Късно, Джон преживява смъртта на Павел от нож, както и разпъването на Петър в Рим. Той остана невредим, като римляните завладяват Ерусалим през 70 от Хр, се отдалечи в Ефес, център на християнството по това време, водена растящите църкви в Мала Азия, и е написал своя сметка на Евангелието за тях. В крайна сметка той бе наложена забрана да Самотният остров Патмос в Егейско море. Дали това депортиране в марка финалната фаза на живота си?

Като последен жив апостол по време, Джон носи отговорност за всички християнство в сърцето си. Той изведнъж се оказа забранено самотата на безлюден остров, че постоянно получава все повече и повече нежелана депортирани. Това, което той е да се направи в тази ситуация? Монотонен ритъм на вълните на плажа опита да посмали си настроение, но Джон живееше твърдо при идването на Исус. Той се молеше за засилване на неговите изоставени църкви, а той продължаваше да вярва за тях, като техен представител. Джон бе водена в дълбок мир от Исус, така че той може да видите и чуете в представителен начин, това, което Духът исках да кажа за него и всички последователи на Исус.

Забранен за Божието Слово и за свидетелството на Исус Христос: В изолацията на обкръжението му, Джон се зачуди отново и отново, ако имаше нещо, което липсва при работата си на своята позиция или ако е имало някакъв друг проблем зад трудности. Той не намери причина за положението му, различно от това, което той вече е кратко и ясно описани във въведението на неговото откровение. Това е отговорността му за антисемитски църковни членове, за да свидетелства за съответствието в споразумение между законите и обещанията на Стария Завет и свидетелството на Исус в Новия Завет. Това беше единствената причина, той е забранен. Той пострада в полза на Божието Слово.

МОЛИТВА: Небесен Отец, ние Те хваля, защото Твоя Син Исус използва лишаване от свобода от апостол Йоан на остров Патмос като световен форум, за да информира света на признаци на последния час. Той е страдал за нас и за своето свидетелство. Не ни позволи да избяга от трудностите, които идват да ни, но ни помогне смело да свидетелства за истината на Твоето спасение.

ВЪПРОС:

  1. Защо римляните депортира Джон празната остров Патмос?

www.Waters-of-Life.net

Page last modified on February 26, 2013, at 10:06 AM | powered by PmWiki (pmwiki-2.3.3)